Görkemli günler! Bugün “Acıbadem’e gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “acıbadem nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere Acıbadem’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Acıbadem’e Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Anadolu yakasından Acıbadem’e gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve iett otobüslerini kullanmayı düşünmelisin.

Avrupa yakasından Acıbadem’e gitmek isteyenler ise metro, metrobüs ve marmaray gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Acıbadem’e ulaş 🙂

Acıbadem Nerededir?: Acıbadem, Üsküdar ile Kadıköy’ün kesişim noktasında bulunan Üsküdar’ın bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metrobüsle Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Acıbadem’e ulaşımın bence en kolay yolu kısaca metrobüs ? İstanbul’un neresinde olursanız olun, size en yakın metrobüs durağına gidin ve kısa sürede Acıbadem’e ulaşın!

Özellikle Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler gibi Avrupa yakasınında uzak ilçelerinden Acıbadem’e gideceklere önerim kesinlikle metrobüs.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Metro İle Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Acıbadem’e ulaşımın bir diğer yolu da şüphesiz ki metro! M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosunun bir durağı da Acıbadem’den geçiyor. Yani eğer bu hat üzerinde bir yerden geliyorsanız sadece M4 metrosu ile Acıbadem’e ulaşabilirsiniz.

M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna marmaraydan Ayrılıkçeşme istasyonunda aktarma yapabildiğinizi de hatırlatayım.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Marmaray İle Acıbadem’e Nasıl Giderim?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir Marmaray durağına yakınsa Acıbadem’e ulaşımda marmarayı da kullanabilirsiniz.

Acıbadem’e giderken marmaraydan inmeniz gereken durak Ayrılıkçeşme! Buradan M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna aktarma yaparak Acıbadem’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Acıbadem’e Gidiş

Acıbadem gibi raylı sistem ulaşımlarının olduğu bir noktaya otobüsle gitmenizi hiç ama hiç önermem ? Ama yinede otobüsle Acıbadem’e gitmek isteyenler için otobüs hatlarını kısaca listeliyorum

Acıbadem’e Giden İETT Otobüsleri

  • Kadıköy’den 1, 3B, 14E
  • Ünalan’dan 3B,
  • Harem ve Esatpaşa’dan 6
  • Üsküdar’dan 11Ü, 11ES numaraları otobüslerle Acıbadem’e ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Anadolu yakası E-5 üzerindeki Kadıköy-Pendik hattındaki neredeyse tüm otobüsler de Acıbadem’den geçiyor tek tek yazmama gerek yok 🙂 Ama bu rotada M4 metrosu en mantıklı seçenek.

Acıbadem’e Araçla Yol Tarifi

Acıbadem’e özel aracıyla gidecekler için kısa bir yol tarifi de paylaşmak istiyorum. Öncelikle eğer Anadolu yakasından geliyorsanız E-5’e çıkın ve Kadıköy yönüne doğru gidin. Akasya AVM’yi gördükten sonra Acıbadem tabelalarını görebileceksiniz.

Avrupa yakasından Acıbadem’e gidecekler direkt olarak birinci köprüyü kullansın ve Altunizade’yi geçtikten sonra Acıbadem yönüne dönsün. Ben şimdi sizler için Acıbadem’e yol tarifi haritamı da paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Acıbadem bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Acıbadem’e gitmek için en mantıklı seçenek ilk olarak E-10, 16S, MR60 gibi otobüslerle E-5 e ulaşmak olmalı.

Eğer E-5’e ulaşırsanız kolayca M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna aktarma yapabilir ve Acıbadem’e ulaşabilirsiniz. Trafiği dert etmeyenler direkt olarak E-10’la da Acıbadem’e gidebilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Acıbadem’e giderken direkt otobüs seçenekleri de olabilir ama bence trafiğe en az yakalanacağınız rota öncelikle H-2 otobüsüyle Mecidiyeköy’e gitmek olacaktır. Mecidiyeköy’den de metrobüse binerek aktarmasız şekilde, hızlıca Acıbadem’e gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Esenler Otogar’dan Acıbadem’e gitmek için M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binmenizi öneririm. Bu hattın son durağı olan Yenikapı’dan marmaraya geçebilir ve Ayrılıkçeşme’den de M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna aktarma yapabilirsiniz. M4 Metrosu da sizi direkt olarak Acıbadem’e ulaştırır!

Alibeyköy Otogar’dan ise öncelikle tramvaya binip M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapmalısınız. Mecidiyeköy’den de metrobüse binerseniz kolayca Acıbadem’e ulaşabilirsiniz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Acıbadem’e Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar’dan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan direkt olarak 11Ü, 11ES gibi otobüslerle Acıbadem’e gidebiliyorsunuz. Fakat size önerim öncelikle Üsküdar sahilden marmaraya binin ve Ayrılıkçeşme’den M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna geçin. Acıbadem’desiniz!

Kadıköy’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Aslında Kadıköy’den Acıbadem’e yürünür bile! Ben çoğu zaman yapmıştım lise yıllarımda 🙂

Kadıköy’den Acıbadem’e gitmek için direkt olarak M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosunu kullanırsanız. Sadece dakikada Acıbadem’e ulaşabilirsiniz.

Beykoz, Çengelköy ve Beylerbeyi’nden Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Beykoz, Çengelköy gibi noktalardan Acıbadem’e giderken 15F numaralı otobüse binmenizi öneririm. Bu otobüsle Altunizade yakınlarında inerek, sonrasında da metrobüsle Acıbadem’e ulaşabilirsiniz. İsteyenler önce Kadıköy’e gidip sonra M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosu ile de Acıbadem’e ulaşabilir.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Maltepe, Kartal, Pendik gibi noktalardan Acıbadem’e gitmek oldukça kolay! Yalnızca
M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binin ve Acıbadem’de inin 🙂

Bu ilçelerin sahil noktalarından Acıbadem’e giderken de en mantıklı yol marmarayı kullanmak olur. Marmaraya binin ve direkt olarak Söğütlüçeşme’ye gidin. Buradan da metrobüse aktarma yaparak Acıbadem’e ulaşabileceksiniz.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Bostancı, Bağdat Caddesi, Erenköy ve Göztepe’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy’ün sahil semtlerinden Acıbadem’e giderken de en mantıklı yol bence marmarayı kullanmak. Bostancı, Erenköy, Göztepe gibi noktalardan marmaraya binerseniz 10-15 dakikada Söğütlüçeşme’ye ve metrobüse ulaşabileceksiniz. Sonrasını biliyorsunuz ? metrobüs kısmında!

Ümraniye ve Sancaktepe’den Acıbadem’e Ulaşım

Ümraniye ve Sancaktepe’den Acıbadem’e giderken öncelikle M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosu ile trafiksiz bir biçimde Altunizade’ye ulaşabilirsiniz. Altunizade’den de metrobüse binerseniz birkaç dakika sonra Acıbadem’desiniz!

Beşiktaş’tan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Acıbadem’e gitmenin birçok farklı yolu sayılabilir. Bence en mantıklısı önce motor ya da vapurla Kadıköy’e geçmek ve sonrasında M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosu metrosuna binerek Acıbadem’e ulaşmak.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Taksim’den M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek kolayca Mecidiyeköy’e ulaşabiliyorsunuz. Mecidiyeköy’den de Acıbadem’e giderken metrobüse binmek yeterli!

Eminönü ve Karaköy’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den Acıbadem’e gidecek hemen bir Kadıköy vapuruna binsin derim ? Sonrasında da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binerek Acıbadem’e kolayca gidebilirsiniz.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu’ndan metrobüse binerseniz tek vasıta olarak Acıbadem’e gidebilirsiniz. Fatih tarafından Acıbadem’e gidecekler de öncelikle T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Zeytinburnu’na gidip oradan metrobüsle Acıbadem’e ulaşabilir.

İkinci bir seçenek olarak T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Sirkeci’ye gidip. Oradan marmaray + metro da yapabilirsiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi noktalardan direkt olarak metrobüse binerseniz Acıbadem’e gidersiniz ? Bu kadar!

Bakırköy’den ise Acıbadem’e giderken bence marmaraya binin ve Ayrılıkçeşme’den M4 metrosuna geçin. Birkaç durak sonrası Acıbadem?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Acıbadem’e Nasıl Gidilir?

Bağcılar tarafından Acıbadem’e giderken de size önerim öncelikle M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosu ile Yenikapı’ya gidin ve marmaraya binerek Ayrılıkçeşme’ye ulaşın. Ayrılıkçeşme’den de tek bir metroyla Acıbadem’e gidebildiğinizi artık biliyorsunuz ?

Akasya Acıbadem AVM’ye Nasıl Gidilir?

Akasya Acıbadem Alışveriş Merkezi’ne gitmek için Metrobüs’ün Uzunçayır ya da M4 Kadıköy-Pendik metrosunun Ünalan duraklarında inmeniz gerekiyor.

Artık Acıbadem’e nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Acıbadem’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.