Görkemli günler! Bugün “Alibeyköy Otogar’a gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “alibeyköy otogar nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere İstanbul Alibeyköy Cep Otogarı’na nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Alibeyköy Cep Otogarı’na Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Avrupa yakasından Alibeyköy Otogar’a gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve tramvay kullanmayı düşünmelisin.

Anadolu yakasından Alibeyköy Otogar’a gitmek isteyenler ise metro, metrobüs ve marmaray gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Alibeyköy Otogar’a ulaş 🙂

Alibeyköy Cep Otogarı Nerededir?: Alibeyköy Cep Otogarı, İstanbul merkez ilçelerinin kuzeybatısında TEM otoyolu yakınlarında bulunan bir şehirlerarası otobüs terminali. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Tramvayla Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Öncelikle Alibeyköy Cep Otogarı’na ulaşımın tek raylı sistem seçeneği tramvay. T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayının son durağı Alibeyköy Otogar oluyor!

Yani bu da demektir ki T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat hattı üzerindeyseniz sadece tek bir tramvay ile Alibeyköy Cep Otogarı’na gidebilirsiniz. T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına, Alibeyköy (M7 metrosu) ve Ayvansaray’dan (metrobüs) aktarma yapma şansınız bulunuyor.

Metro İle Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Direkt olarak Alibeyköy Cep Otogarı’ndan geçen bir metro hattı bulunmasa da M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile çok yakınına kadar gidebiliyorsunuz.

Yani İstanbul’un neresinde olursanız olun herhangi bir metro ile önce Mecidiyeköy ya da Mahmutbey’den M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapın ve M7 metrosunun Alibeyköy durağından da T5 tramvayına geçerek bir durak sonra Alibeyköy Otogar’a ulaşın!

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Eğer herhangi bir metrobüs durağına yakınsanız, metrobüsle de Alibeyköy Otogar’a gitmek için güzel bir yol var. Metrobüsle Alibeyköy Otogar’a giderken inmeniz gereken durak Mecidiyeköy!

Mecidiyeköy’den de M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapıp Alibeyköy’de inerseniz 1 durak da T5 tramvayı ile Alibeyköy Otogar’a gitmiş olacaksınız.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Alibeyköy Otogar’a Nasıl Giderim?

“Peki marmaray ile Alibeyköy Otogar’a gitmek istersek…” Öncelikle her iki yönden de marmaraydan inmeniz gereken durak Yenikapı olacak!

Yenikapı’dan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Mecidiyeköy’den M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçiş yapabilirsiniz. M7 Metrosu demek de Alibeyköy’e bir adım demek 🙂

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Alibeyköy Otogar’a Gidiş

Ben ilk seçenek olarak raylı sistemleri kullanmanızı öneririm. Ama ben yine de Alibeyköy Cep Otogarı’na otobüsle giderim diyenler için, şimdi otobüsleri listeleyeyim.

Alibeyköy Otogar’a Giden İETT Otobüsleri

  1. Yenikapı’dan 47A,
  2. 4. Levent Metro’dan 47F,
  3. Hacıosman Metro’dan 47L,
  4. Şişli’den 49GB,
  5. Zincirlikuyu ve Yeşilpınar’dan 49Z numaralı otobüslerle Alibeyköy Otogar’a gidebilirsiniz.

Alibeyköy Otogar’a Araçla Yol Tarifi

Alibeyköy Otogar’a öncelikle özel araçla gitmenizi hiç tavsiye etmem ? Çünkü burası bir otobüs terminali ve ne kadar yoğun bir trafiğe sahip olacağını tahmin edebilirsiniz.

Yine de Alibeyköy Otogar’a özel arabasıyla gidecekler için kısa bir yol tarifi de yapayım. Öncelikle her iki yakadan da TEM’e çıkın. Hasdal-Güzeltepe civarlarına geldiğinizde zaten Alibeyköy ve otogar tabelalarını göreceksiniz. Ben kafanızın karışmaması için Alibeyköy Otogar’a bir de yol tarifi haritamı paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Alibeyköy Otogar’a bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Alibeyköy Otogar’a giderken birçok farklı seçenek ortaya konulabilir. Fakat benim size önerim öncelikle E-10 ya da 16S numaralı otobüslerle Uzunçayır’a ulaşın ve metrobüse binerek Mecidiyeköy’e gidin.

Mecidiyeköy’den de M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu + T5 tramvayı ile Alibeyköy Otogar’a ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Alibeyköy Otogar’a Nasıl Giderim?

İstanbul Havalimanı’ndan Alibeyköy Cep Otogar’ına gitmek isteyenler Havaist12 ya da Havaist14 otobüsleriyle Nurtepe Viyadik durağına giderek buradan önce bir durak M7 metrosuna binip sonra da 1 durak T5 tramvayı ile giderlerse kısa yoldan otogara ulaşabilir. Anlatımı karışık ama aslında gitmesi kolay 🙂

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Harem ve Esenler Otogar’dan Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Harem Otogar’dan öncelikle hemen sahilden bi otobüsle Üsküdar’a geçin ve Üsküdar’dan da marmaray ile Yenikapı’ya geçin. Yenikapı’dan sonra M2+ M7 metroları ile Alibeyköy’e ve T5 tramvayı ile de otogara ulaşabilirsiniz. Bu rota maalesef böyle bol aktarmalı 🙂

Esenler Otogarı’ndan Alibeyköy Otogar’a gitmek için ise öncelikle M1 metrolarından biriyle Zeytinburnu’na giderek metrobüse binin ve Ayvansaray’da inerek T5 tramvayına aktarma yapın, tamamdır 🙂

Esenler otogar ulaşım rehberi,ve Harem’e gidiş seçenekleri yazılarıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Alibeyköy Otogar’a Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy’den Alibeyköy Otogar’a gitmenin en mantıklı yolu hemen marmaraya binmek ve Yenikapı’ya ulaşmak! Yenikapı’dan da önce M2 metrosu ile Mecidiyeköy, oradan da M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile Alibeyköy’e ulaşabilirsiniz. Bir durak da tramvay ile otogar!

Zincirlikuyu, Ayazağa ve Levent’ten Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Zincirlikuyu, Ayazağa ve Levent’ten Alibeyköy Otogar’a giderken benim önerim önce M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosu ile Mecidiyeköy’e gidin ve M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna binerek Alibeyköy’e ulaşın. Sonrasını artık biliyorsunuz 🙂

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Maltepe, Kartal, Pendik gibi noktalardan Alibeyköy Otogar’a giderken eğer marmarayı kullanırsanız oldukça kısa sürede Yenikapı’ya ve oradan da M2+M7 metrosuyla İstanbul Alibeyköy ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş’tan Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Alibeyköy Otogar’a giderken size tavsiyem önce 30A ya da benzeri bi otobüsle Mecidiyeköy’e gidin ve M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna binerek Alibeyköy’e ulaşın. Ardından da 1 durak T5 tramvayı ile giderek otogara ulaşabilirsiniz.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Taksim’den Alibeyköy Otogar’a giderken hiç düşümeyin ve hemen M2 metrosuyla Mecidiyeköy’e ulaşın. Mecidiyeköy’den de M7 metrosu ile kısa sürede Alibeyköy’e ve otogara ulaşabileceksiniz.

Eminönü, Balat, Ayvansaray ve Eyüp’ten Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Eyüp, Balat, Ayvansaray ve Eminönü gibi noktalardan direkt olarak T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binerek tek vasıt olarak Alibeyköy Otogar’a gidebilirsiniz. Eminönü’nden binecekler önce biraz Cibali’ye yürümeli!

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu tarafından Alibeyköy Otogar’a giderken ne mantıklı yol önce
T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Eminönü’ne gidin ve sonra 5 dk yürüyerek T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binin! Sonra direkt olarak otogar 🙂

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü tarafından Alibeyköy Otogar’a gitmek için en mantılı yol hemen metrobüse binin ve Ayvansaray’da inerek T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına aktarma yapın, bu kadar 🙂

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Alibeyköy Otogar’a giderken size önerim önce M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattı ile Kirazlı’ya gidin ve M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna binerek Mahmutbey’e, M7 Alibeyköy metrosuna ulaşın. Sonrasında da sadece 1 durak tramvay!

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Kağıthane ve Alibeyköy’den Alibeyköy Otogar’a Ulaşım Nasıl?

Kağıthane’den Alibeyköy Otogar’a giderken yol basit! M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile Alibeyköy’e gidin. Alibeyköy’den Alibeyköy Otogar’a giderken de T5 tramvayını kullanabilirsiniz, sadece 5 dakika!

Başakşehir ve İkitelli’den Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Başakşehir ve İkitelli’den Alibeyköy Otogar’a gidecekler hemen M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna binsin ve Mahmutbey’den M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapsın. Sonrasında da Alibeyköy’de inip 1 durak tramvaya binerseniz tamamdır 🙂

Bahçelievler, Sefaköy’den ve Yenibosna’dan Alibeyköy Otogar’a Nasıl Gidilir?

Bahçelievler, Sefaköy ve Yenibosna gibi noktalardan Alibeyköy Otogar’a gideceklere metrobüs kullanmalarını öneririm. Metrobüsten de Ayvansaray’da inerseniz 5 dk yürüme ile T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binebilir ve otogara ulaşabilirsiniz.

Alibeyköy Otogar’a Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Alibeyköy Otogar’a En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Alibeyköy Otogar’a en uygun ulaşım yolu tramvay ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Alibeyköy Otogar’a En Hızlı Nasıl Gidilir?: Alibeyköy Otogar’a ulaşımın en hızlı yolu metro + tramvay seçeneklerini kullanmak olur.

Alibeyköy Otogar’a Gitmek Ne Kadar Sürer?: Alibeyköy Otogar’a  ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Alibeyköy Otogar’da Otopark Var mı?: Alibeyköy Otogar’da ücretli otopark seçenekleri mevcut.

Artık Alibeyköy Otogar’a nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Alibeyköy Otogar’a nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.