Görkemli günler! Bugün “Antalya’ya gitmek” konusundan bahsedeceğim ya da üşenip arattığımız şekliyle “antalya nasıl gidilir” ? Böyle aratınca karşımıza hep standart wikipedik tarzda siteler çıkıyor.

Fakat şimdi sizlere bireysel tecrübelerimle Antalya’ya nasıl gidileceğini keyifli seçenekler ile anlatacağım, benimle gelin!

Antalya’ya Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmemiz gerek 🙂 Eğer havalimanı olan büyük bir şehirde yaşıyorsan bence ilk düşünmen gereken uçakla Antalya’ya gitmek olmalı.

Ben Antalya’nın yakın çevresindeyim ya da bulunduğum yerde uçakla ulaşım imkanı yok diyorsan da otobüsle Antalya’ya gitmek en kolay yol olacaktır. Bunun dışında hali hazırda özel aracın varsa özel araçla da Antalya’ya gidebilirsin.

Şimdi genel hatları çizdikten sonra detaylı olarak Antalya’ya nasıl gidileceğinden bahsetmeye başlayalım!

Antaly’ya İniş Yapıyorum! / Uçaktan Antalya 🙂

Otobüsle Antalya’ya Gitmek

Ülkemizde nerede olursanız olun Antalya’ya otobüsle gitmeniz mümkün. Bulunduğunuz şehirden Antalya’ya en ucuz otobüs bileti bulmanıza yardımcı olması için Enuygun gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz yerden direkt olarak Antalya’ya otobüs yoksa İzmir, Ankara ya da İstanbul’dan en yakın olanına gidin ve oradan Antalya otobüsüne aktarma yapın.

Uçakla Antalya’ya Nasıl Giderim?

Antalya ülkemizin İstanbul’dan sonraki ikinci en büyük hava ulaşım merkezi. Yani Antalya’ya yurtiçi-yurtdışı her yerden uçakla ulaşabilirsiniz. Hem de birkaç hafta önceden planlıyorsanız bu bileti otobüs biletinin yarı fiyatına getirebilirsiniz.

Hatta ben daha geçen günlerde İstanbul’dan Antalya’ya sadece 15 liraya uçak bileti aldım. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız şu yazımı okuyun derim.Ayrıca Antalya havalimanı şehre hem yakın hem de tramvay ile bağlı olduğundan. Havalimanından şehre de kolayca ulaşabileceksiniz.

Özel Araçla Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Biz memleketçe özel arabamızla yolculuğa çıkmaya bayılıyoruz. Rota bir de Antalya gibi bir doğa cenneti yer olunca değmesinler keyfimize 🙂

Antalya’ya özel araçla gitmek isteyenler İzmir tarafından geliyorlarsa sahilden gezerek Fethiye üzerinden ya da Denizli tarafından gelebilir. Bunun dışında Burdur ve Alanya üzerinden de gelmek mümkün. En mantıklı yolu bulmak için Google Haritalar’da yol tarifi alabilirsiniz.

Antalya’ya Uçakla Gidip Kiraladığımız Araç / Antalya’nın Keyifli Koylarından Biri

İstanbul’dan Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Şimdi özel olarak İstanbul’dan Antalya’ya gitmek isteyenlere bir parantez açayım.

Öncelikle bence en mantıklı seçenek uçakla ulaşmak 🙂 Son dakikaya kalanlar da otobüse binerek Antalya’ya ulaşabilir.

Özel aracımla İstanbul’dan Antalya’ya gideceğim diyenler için birkaç seçenek var. Aslında en mantıklı yol Ankara otobanından Adapazarı’na kadar gidip oradan Bilecik yönüne saparak Kütahya’ya gitmek ve sırayla Afyon, Burdur ve Antalya’ya ulaşmak.

Fakat ben Osmangazi Köprüsü’nü de kullanabilirim ücreti önemli değil diyorsanız Bursa üzerinden Balıkesir, Akhisar ve Denizli yolunu kullanarak da Antalya’ta ulaşabilirsiniz. Bu seçenek çok daha az trafikli ve rahat bir sürüş rotası sunuyor diyebilirim.

Antalya’ya En Ucuz Nasıl Gidilir?

“Peki Görkem şu Antalya’ya en ucuz nasıl giderim?”

Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Eğer Antalya yolculuğunu en az 1 hafta önceden planlıyorsan genelde uçakla Antalya’ya gitmek en ekonomik yol olarak öne çıkacaktır.

Eğer halihazırda aracın varsa ve en az 2 kişiysel de özel araçla gitmek sanırım en ekonomik yol olacak. Tek başına ve son dakika bir Antalya yolculuğu varsa önünde bu sefer otobüsleri tercih etmeni öneririm.

Bu şekilde Antalya’ya nasıl gidileceğini anlatmış oldum. Eğer bulunduğun noktadan Antalya’ya en kolay nasıl giderim diyorsan aşağıdaki yorum bölümünden nerede olduğunu yaz sana özel Antalya rotanı hemen yazayım. Benden şimdilik bu kadar, herkese sevgi dolu günler 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.