Görkemli günler! Bugün “Arnavutköy Sahil’e gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “arnavutköy sahil nasıl gidilir” ?Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Arnavutköy’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Yazıya başlamadan önce bi uyarı yapmalıyım 🙂 Burada bahsettiğimiz Arnavutköy, Beşiktaş’ın bir semti olan boğazın yanıbaşındaki tarihi semt Arnavutköy ve onun sahili olan Arnavutköy Sahil’i 🙂 Başlığı sahil olarak kullanma sebebim de karışıklığı önlemek içindi. Çünkü İstanbul’un ayrıca Arnavutköy adında bir ilçesi de bulunuyor o çok başka bir noktada.

Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından geliyorsan ilk olarak Beşiktaş’a ulaşmayı düşünebilirsin. Bu noktada vapur, metrobü gibi seçenekler öne çıkıyor.

Anadolu yakasından Arnavutköy Sahil’e gidecekler İETT otobüslerini ve metroyu kullanabilir, ayrıca vapur seçeneği de var. Şimdi genel hatları çizdikten sonra, size uygun alt başlığı seçin ve Arnavutköy Sahil’e en hızlı ulaşım yolunu öğrenin!

Arnavutköy Sahil Nerededir?: Arnavutköy, Beşiktaş’ın boğaz sahili kenarında bulunan bir semti. Tam olarak Bebek ve Ortaköy’ün arasında bulunuyor. Yazi içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Vapurla Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Bence Arnavutköy Sahil’e gitmenin en güzel yolu vapurla gitmek 🙂 Çünkü Arnavutköy’ün tatlı mı tatlı bir iskelesi var, kim buradan Arnavutköy Sahil’e ulaşmak istemez ki?

Sırasıyla Eminönü, Beşiktaş, Arnavutköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Büyükdere, Sarıyer ve Rumeli Kavağı hattında çalışan bir vapur hattı bulunuyor. Özellikle Eminönü-Sarıyer arasında neredeyse 1-2 saatte bir karşılıklı olarak seferler düzenleniyor.

Eğer Eminönü, Beşiktaş, Arnavutköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Büyükdere, Sarıyer ve Rumeli Kavağı’ndan Arnavutköy’e gitmek istiyorsanız vapur en güzel seçenek, direkt atlayın bir vapura ve gelin!

Yürüyerek Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Arnavutköy Sahil’e yürüyerek de ulaşma imkanınız var. Eğer Bebek, Ortaköy, Ulus, Etiler gibi noktalardan Arnavutköy Sahil’e gidecekseniz bence 15-20 dakika yürüyün ve güzelim boğaz manzarasıyla buluşun derim!

Metro İle Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Arnavutköy’den herhangi bir metro geçmiyor. Fakat Arnavutköy Sahil’e metro ile ulaşmanın bir yolu var!

İstanbul’un metro ağından bir şekilde aktarmalarla M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçin ve Gayrettepe istasyonunda inin! Yukarı çıktıktan sonra da hemen oradan geçen 59CH otobüsüyle Arnavutköy Sahil’e ulaşabileceksiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Eğer herhangi bir metrobüs durağına yakınsanız, metrobüs ile de Arnavutköy Sahil’e gidebilirsiniz. Arnavutköy Sahil’e gitmek için metrobüste inmeniz gereken durak Mecidiyeköy!

Mecidiyeköy Metrobüs’te indikten sonra yine 59CH numaralı otobüsle Arnavutköy Sahil’e ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Arnavutköy Sahil’e Nasıl Giderim?

Marmaray ile de Arnavutköy Sahil’e gitmek isteyenler olacaktır. Bu rotada benim önerim; Arnavutköy Sahil’e gitmek için Marmaray’ın Sirkeci durağında inin ve T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına geçiş yapıp Kabataş’a kadar gidin, zaten son durak…

Kabataş’tan da 22, 22B, 25E otobüsleriyle boğazdan Arnavutköy’e ulaşabilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Arnavutköy Sahil’e Gidiş

Arnavutköy’de maalesef ki herhangi bir metro ya da tramvay gibi bir raylı sistem olmadığından, toplu taşıma ile gitmenin en mantıklı yolu İETT otobüslerini kullanmak olacak.

Arnavutköy Sahil’den Geçen İETT Otobüsleri;

Arnavutköy Sahil’e Beşiktaş ve Kabataş’tan 22, 22B, 25E, Taksim’den 40T,42T,40, Sarıyer, Bebek, İstinye ve Ortaköy’den 25E otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Bu otobüslerin çoğu Sarıyer-Kabataş sahil yolu hattı boyunca çalıştığından rotasını takip etmeniz de çok kolay olacaktır.

Arnavutköy Sahil’e Araçla Yol Tarifi

Trafik sıkışıklığı ile meşhur Arnavutköy’e özel arabanızla gitmek istemezsiniz bence 🙂 Ama ben gideceğim diyenlere tarifim basit;

Nerede olursanız olun kendinizi Avrupa Yakası Sarıyer-Beşiktaş sahil yoluna atın ve Arnavutköy Sahil’e ulaşın. Ayrıca ben sizler için Arnavutköy’e yol tarifini gösteren haritayı da paylaşayım;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Arnavutköy Sahil’e bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Otogar’dan Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Esenler Otogarı’ndan Arnavutköy’e gidecekler ilk olarak M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattı ile Aksaray’a gidip oradan tramvayla Kabataş’a kadar gitmeli. Kabataş’tan da otobüsle kolayca Arnavutköy Sahil’e gidebilirsiniz, otobüs numaraları yukarıda ilgili başlıkta yazıyor.

Alibeyköy Cep Otogarı’ndan Arnavutköy Sahil’e gidecekler de  T5 tramvayı ile iki durak gidip Alibeyköy’den M7 metrosuna aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşabilir. Sonrasında da 59CH otobüsüyle Arnavutköy Sahil’deler 🙂

Sabiha Gökçen’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Arnavutköy Sahil’e gitmek için bence en mantıklı yol direkt olarak havabüs otobüsleriyle Taksim’e gitmek olacak.

Taksim’den de  40T ve 42T otobüsleriyle Arnavutköy Sahil’e ulaşabilirler.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Arnavutköy Sahil’e Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutköy Sahil’e giderken direkt olarak H-2 İETT otobüsüne binerek Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy’den de 59CH otobüsü sizi direkt olarak Arnavutköy Sahil’e götürecek.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Arnavutköy Sahil’e Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy tarafından Arnavutköy Sahil’e gidecekler bence hemen bir vapura atlayıp Beşiktaş’a geçsinler 🙂

Beşiktaş’tan da 22, 22B, 25E otobüsleriyle 20-25 dakika da Arnavutköy Sahil’e ulaşabilirler.

Zincirlikuyu ve Beşiktaş’tan Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Arnavutköy Sahil’e gitmek için en hızlı yol 22, 22B, 25E otobüslerine binip 20-25 dakika da ulaşmak olacak 🙂

Zincirlikuyu’dan da 59CH’ye binerek Arnavutköy Sahil’e ulaşabilirler.

Sarıyer, Bebek ve İstinye’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının boğaz kenarı semtlerinden yani  Beşiktaş, Bebek, Emirgan, İstinye, Büyükdere, Sarıyer ve Rumeli Kavağı yerlerden Arnavutköy’e gidecekler ya vapura binsinler ya da direkt olarak sahil yolunu takip eden otobüslerden birini kullansınlar.

Vapur ve otobüsler yukarıdaki başlıklarda ayrıntılı olarak yazıyor 🙂

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası

Mecidiyeköy ve Taksim’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’den de Taksim’den de Arnavutköy Sahil’e giderken otobüse binmek en mantıklı seçenek. Taksim’den 40T,42T,  Zincirlikuyu’dan da 59CH ile Arnavutköy Sahil’e gidebiliyorsunuz.

Eminönü ve Karaköy’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Eminönü, Karaköy, Sultanahmet gibi noktalardan Arnavutköy Sahil’e gitmenin en hızlı yolu T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile son durak Kabataş’a gidip oradan da 22 numaralı otobüse binmek olur.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası ilçelerinden Arnavutköy’e gidecekler bence ilk olarak metro ya da marmaray ile Kadıköy’e ulaşıp sonrasında vapurla Beşiktaş’a geçsinler. Sonrasında da 22 numaralı otobüs işinizi görecek 🙂

Bağcılar’dan Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Arnavutköy’e biraz uzak kalsa da direkt olarak T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Kabataş’a gidip sonra da 22 numaralı otobüse binerek tek aktarma ile Arnavutköy Sahil’e gidebilirsiniz.

Şirinevler, Avcılar, Bakırköy’den Arnavutköy Sahil’e Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının batı ilçelerinden Arnavutköy’e gidecekler bence metrobüsü kullanabilir. Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy istasyonlarında inerek 59CH otobüsüne binerseniz rahatç Arnavutköy’e gidebiliriniz.

Arnavutköy Sahil’e Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Arnavutköy’e En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Arnavutköy’e en uygun ulaşım yolu metro ya da raylı sistemlerle en yakına kadar gitmek ve otobüse aktarma yaparak ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Arnavutköy’e En Hızlı Nasıl Gidilir?: Arnavutköy’e ulaşımın en hızlı yolu vapur ve metro seçeneklerini kullanmak olur.

Arnavutköy’e Gitmek Ne Kadar Sürer?: Arnavutköy’e ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Arnavutköy’de Otopark Var mı?: Arnavutköy’de ücretli otopark seçenekleri mevcut.

Bu şekilde Arnavutköy Sahil’e nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Arnavutköy Sahil’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.