Görkemli günler! Bugün “Bağdat Caddesi’ne gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “bağdat caddesi nasıl gidilir” 🙂 Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Bağdat Caddesi’ne yani “caddeye” nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer evin yakınsa direkt olarak Marmaray’ı tercih et başka seçenek düşünme!

Avrupa yakasından Bağdat Caddesi’ne gidiyorsan yine Marmaray ve metrobüs seçeneklerine odaklanmalısın. Ayrıca Kadıköy taraflarından otobüsle hatta yürüyerek de ulaşabilirsin. Şimdi kendine bir yol seç ve ilgili başlığı oku, başlıyoruz!

Bağdat Caddesi’ne Gidecekler Caddebostan’a da Gitmeli! / Caddebostan’da Akşam Yürüyüşüne Çıkmışım

Marmaray İle Bağdat Caddesi’ne Nasıl Giderim?

Öncelikle Bağdat Caddesi dediğimiz yer Bostancı’dan başlayıp Suadiye, Şaşkınbakkal, Caddebostan, Çifte Havuzlar, Feneryolu gibi semtleri içererek Kadıköy’e kadar gidiyor. Bu yüzden de “Bağdat Caddesi’ne  Marmaray’da hangi durakta inilir?” gibi sorular ortaya çıkabiliyor. Fakat Bağdat Caddesi dediğimiz yer genelikle Suadiye civarıdır.

Bu da demektir ki Bağdat Caddesi’ne Marmaray ile gitmek en mantıklı yol! İneceğin durak da Suadiye 🙂 Nerede olursan ol bir Marmaray durağına git ve Suadiye’de in Bağdat Caddesi’ndesin 🙂

Ayrıca Feneryolu istasyonunda inerek de Bağdat Caddesi’ne ulaşabilirsin.

Metro İle Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Bağdat Caddesi’ne metro ile geleceksen bir şekilde Marmaray’a aktarma yapmaya çalışmalısın.

M4-Kadıköy-Kartal-Pendik metrosundan Ayrılıkçeşme, M5-Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosundan Üsküdar, Avrupa yakası metrolarından da Yenikapı’da Marmaray’a aktarma yapabilirsin. Sonrasında da Suadiye Marmaray’da inersen Bağdat Caddesi’ne gelmiş olacaksın.

Caddebostan Sahil Trendleri! Yapılacaklar & Gezilecek Yerler

Metrobüsle Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Özellikle Avrupa yakasının batı ilçeleri Avcılar, Beylikdüzü, Bakırköy, Zeytinburnu gibi yerlerden Bağdat Caddesi’ne gidecekler metrobüsü de kullanabilir.

Metrobüs’ün son durağı olan Söğütlüçeşme’ye gidip oradan da direkt olarak Marmaray’a binmelisiniz. Ardından ineceğiniz istasyonu biliyorsunuz 🙂

İETT Otobüsleri İle Bağdat Caddesi’ne Gidiş

Bağdat Caddesi’ne Kadıköy-Pendik hattında 16, 16D ve 4 numaraları otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kadıköy-Bostancı sarı dolmuşları da Bağdat Caddesi’nden geçiyor.

Fakat Bağdat Caddesi çoğunlukta trafik yoğunluğu olan bir yer olduğundan önerim raylı sistemler olacaktır.

Yenikapı Marmaray’dan Bağdat Caddesi’ne 30 Dakika’da Ulaşabilirsiniz

Araçla Bağdat Caddesi Yol Tarifi

Anadolu yakası insanı öylesine bir turlamak için Bağdat Caddesi’ne araçla gitmeyi sever 🙂

Bağdat Caddesi’nde trafik Bostancı’dan Kadıköy’e tek yön aktığından caddeyi boydan boya geçmek için öncelikle Bostancı’ye gitmeniz gerekiyor. Bostancı-Kartal-Maltepe-Pendik taraflarından sahil yoluna çıkarsanız düm düz devam ederek “cadde’ye ” ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından gelecekler de birinci köprüden sonra hiç sapmayıp Fenerbahçe stadına kadar devam ederse Bağdat Caddesi’nin sonuna ulaşmış olacak.

Sabiha Gökçen’den Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalmanı’ndan Bağdat Caddesi’ne gitmek için farklı yollar ortaya atılabilir.

Fakat bence en mantıklı yol MR-60 ile Pendik Marmaray’a gidip oradan Marmaray’la 20-30dk da hemen Suadiye’ye gitmek 🙂 Başka seçenek düşünmenize gerek yok.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Bağdat Caddesi

İstanbul Havalimanı’ndan Bağdat Caddesi’ne giderken de ilk ulaşmanız gereken yer Kadıköy!

Kadıköy’e giden Havaist otobüsüne binerseniz, ardından da yukarıda bahsettiğim otobüslerle ya da Marmaray’la Bağdat Caddesi’ne hızlıca gidebilirsiniz.

Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Bu soruyu cevaplamak bile hata 🙂 Zaten yazı içerisinde ipuçlarını verdim!

Fakat Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne giderken kısaca benim önerim Söğütlüçeşme’ye yürüyün ve Marmaray’a binerek Suadiye’de inin 🙂

“…Bağdat Caddesi’ne Kadıköy-Pendik hattında 16, 16D ve 4 numaraları otobüslerle ulaşabilirsiniz…”

Üsküdar ve Ümraniye’den Bağdat Caddesi’ne Nasıl Giderim?

Aynı şekilde Üsküdar’dan Bağdat Caddesi’ne giderken de direkt olarak Marmaray’ı kullanmanızı öneririm. Marmaray sayesinde Üsküdar’dan Bağdat Caddesi’ne gitmek Kadıköy’den bile kolay 🙂

Ümraniye’den Bağdat Caddesi’ne gidecekler de önce M5 Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu ile Üsküdar’a gidip sonra kendilerini Marmaray’a atsınlar derim.

Taksim’den Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

İstiklal’de yürüyorsunuz ve “hadi caddeye” dediniz 🙂

Hemen M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna atlayın! Sonra Yenikapı’da inerek Marmaray’a binin ve 20 dakika sonra Bağdat Caddesi’ndesiniz…

Maltepe, Pendik ve Kartal’dan Bağdat Caddesi’ne Gitmek

Anadolu yakasının sahil ilçelerinden Bağdat Caddesi’ne giderken de önerim kesinlikle Marmaray’ı kullanmanız. Eğer sahile yakınsanız direkt olarak 16D çift katlı otobüsüne de binebilirsiniz.

Uzunçayır’dan Bağdat Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Son olarak Uzunçayır’dan da caddeye gidişi açıklayalım. Ortada tek bir seçeneğiniz var! Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidip oradanda Marmaray’la Suadiye’de inmek.

Bu şekilde Bağdat Caddesi’ne nasıl gidileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Bağdat Caddesi’ne nasıl gidileceğini merak ediyorsanız alttaki yorum bölümünden bana sorabilirsiniz, keyifle yanıtlıyorum 🙂 Herkese iyi günler dilerim…

Caddebostan Sahil Trendleri! Yapılacaklar & Gezilecek Yerler

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.