Görkemli günler! Bugün “Bebek’e gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “bebek nasıl gidilir” ? Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Bebek’e ve Bebek sahil’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Bebek’e Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Bebek’e gidiyorsan metro ve metrobüs seçeneklerini düşünebilirsin. Avrupa Yakası’ndan Bebek’e gidecekler için de metro ve vapur öne çıkıyor. Şimdi kendine uygun yolu seç ve ilgili alt başlığı oku!

Bebek Nerededir?: Bebek, Beşiktaş’ın boğaz kenarında Aşiyan ile Arnavutköy arasında bulunan popüler bir semti. Yazi içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Bebek Sahile ve Bebek Starbucks’a Nasıl Gidilir?

İlk olarak Bebek Sahil’e ve Bebek Starbucks’a gitmek isteyenler de olacaktır.

Aslında Bebek Sahil ve Bebek Starcbucks genel olarak Bebek merkezde olduğu için bu yazıdaki tüm gidiş yolları bu iki yer için de geçerli 🙂

Vapurla Bebek’e Nasıl Gidilir?

Bebek’e gitmenin bence en güzel yolu vapurla ulaşım 🙂

Sırasıyla Eminönü, Beşiktaş, Arnavutköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Büyükdere, Sarıyer ve Rumeli Kavağı hattında çalışan bir vapur hattı bulunuyor. Özellikle Eminönü-Sarıyer arasında neredeyse 1-2 saatte bir karşılıklı olarak seferler düzenleniyor.

İşte bu vapur hattı ile Eminönü, Beşiktaş, Arnavutköy, Emirgan, İstinye, Büyükdere, ve Sarıyer gibi noktalardan Bebek’e ulaşabilirsiniz.

Yürüyerek Bebek’e Nasıl Gidilir?

Bebek’e yürüyerek de gidebileceğiniz biliyor musunuz?

Bebek özellikle Etiler, Ulus, Arnavutköy, Aşiyan gibi semtlerin hemen yanı başında bulunuyor. Eğer bu noktalardan birindeyseniz 15-20 dakika da Bebek’e ve Bebek sahile kolayca gidebilirsiniz.

Metro İle Bebek’e Nasıl Gidilir?

Direkt olarak Bebek’ten geçen bir metro bulunmuyor. Ancak Bebek’e metro ile gidebiliyorsunuz!

Metro ile Bebek’e gidecekler önce M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna bir şekilde aktarma yapmalı ve Levent istasyonunda inerek M6 Levent-Etiler-Boğaziçi Üniversitesi bağlantısı ile Etiler’e gitmeli. Etiler’den de aşağıya 10-15 dakika yürürseniz Bebek’tesiniz!

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Bebek’e Nasıl Gidilir?

Metrobüs’le Bebek ve Bebek Sahil’e gitmek için inmeniz gereken durak  Mecidiyeköy ya da Zincirlikuyu olacak. Bu iki duraktan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçip sonrasında Levent’ten M6 bağlantısı ile Etiler’e ulaşabilirsiniz.

Etiler metrodan da yürüyerek Bebek’e gidebileceğinizi biliyorsunuz 🙂 Bu rotada hiç trafik yok!

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Bebek’e Nasıl Giderim?

Marmaray ile Bebek Sahil’e gitmek isteyenler de olacaktır. Marmaray ile Bebek’e giderken inmeniz gereke durak Yenikapı!

Yenikapı’dan da M2 Taksim metrosu ve Levent’ten M6 metrosuyla Etiler’e gidip, oradan da yürüyerek Bebek’e gidebilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Bebek Sahil’e Gidiş

Genel olarak Bebek’e gitmenin ana yollarından biri tabii ki İETT otobüsleri. Aslında ben öncelik olarak metro+yürüyüşü önersem de otobüsle de Bebek’e gidecekler için hatları size sıralayayım.

Bebek’ten Geçen İETT Otobüsleri;

Bebek’e Kabataş, Beşiktaş, Sarıyer, İstinye sahil yolu boyunca 25E,22B,22,22B numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Bebek’e Araçla Yol Tarifi

Bebek’e özel aracıyla gidecekler var mıdır bilmiyorum 🙂 Bence Bebek’te üç beş tur atmak artık sadece yaya olanlar için geçerli, çünkü nasıl bir trafik var….

Özel aracıyla Bebek’e gidecekler Beşiktaş’tan Sarıyer’e kadar uzanan Avrupa yakası sahil yoluna girerse Bebek Sahil’e ulaşabilir. Ayrıca Bebek’e yol tarifi gösteren haritamı da şurada paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Bebek’e bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Otogar’dan Bebek’e Nasıl Gidilir?

Esenler Otogarı’ndan Bebek Sahil’e gitmek isteyenler M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattı ile Yenikapı’ya gidip oradan Taksim M2 metrosuna binmeli!

M2 Taksim metrosundan Levent istasyonunda inerek M6 Etiler bağlantısı ile Etiler’e ve Bebek’e ulaşabilirler.

Alibeyköy Cep Otogarı’ndan Bebek’e gidecekler T5 Tramvayı’na binip bir durak sonra M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna aktarma yapıp son durak Mecidiyeköy’e kadar gitmeli. Mecidiyeköy’den de M2 Taksim + M6 Etiler metroları ile Bebek’e gidebilirler.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Sabiha Gökçen’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı Bebek’e nispeten biraz uzak kalsa da ulaşımın hızlı bir yolu var!

Sabiha Gökçen’den E-10 otobüsüne binip Uzunçayır’da inerek metrobüsle Zincirlikuyu’ya ulaşabilirsiniz. Sonrasında da M2 metrosuyla Levent ve M6 metrosuyla Etiler, sonrasını biliyorsunuz 10 dakika yürüyün yeter 🙂

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Bebek’e Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Bebek’e gitmek için Havaist otobüsüne binmenizi öneririm. Bu otobüsten de 4. Levent ya da Levent durağında inerek M6 Etiler metrosuna geçiş yapıp Bebek’e ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Bebek’e Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar ya da Kadıköy’den Bebek’e gidecekler için önerim tek bir tane!

Direkt olarak Beşiktaş’a vapurla geçin ve sonrasında 22B,22,25E otobüslerinden birine binerek sahilden Bebek’e ulaşın.

4. Levent, Zincirlikuyu ve Beşiktaş’tan Bebek’e Nasıl Gidilir?

Levent, 4. Levent ve Zincirlikuyu’dan 59 ile başlayan hat otobüsleri ile Bebek’e gidebilirsiniz. Ya da hemen M2 Taksim metrosuyla M6 Etiler metrosuna aktarma yapıpta Bebek’e ulaşma şansınız da var.

Kabataş ve Beşiktaş’tan Bebek Sahil’e gitmek için ise 22B,22,25E numaralı otobüslere binerek 20-30 dakikada Bebek’e gidebilirsiniz.

Sarıyer, Emirgan ve İstinye’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının boğaz semleri Arnavutköy, Sarıyer, Emirgan, İstinye gibi noktalardan Bebek’e gidecekler için en hızlı yol sahil yolu boyunca giden İETT otobüslerine binmek olacak.  Bu semtlerden 22B,22,25 otobüsleriyle Bebek’e gidebilirsiniz.

Ayrıca vapurla gitme şansınız da var 🙂 Yukarıdaki vapur kısmına bakmayı unutmayın!

Mecidiyeköy ve Taksim’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy ve Taksim’den Bebek’e çeşitli otobüs kombinasyonları olsa da trafik gibi faktörleri düşününce bence metroyu kullanmak en iyisi.

Bu yazıda birkaç kez anlattığım gibi Mecidiyeköy ya da Taksim’den M2 metrosuna binip Levent’ten Etiler yönüne aktarma yaparsanız çoook kısa bir sürede Bebek’e gidebiliyorsunuz.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası

Eminönü ve Karaköy’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Eminönü, Karaköy hattından Bebek’e gitmek için bence en uygun yol T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binmek olacak.

Bu tramvay ile Kabataş’a geçip oradan da 25E,22,22B otobüsleriyle Bebek Sahil’e gidebiliyorsunuz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Bebek’e Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası ilçelerinden Bebek’e gitmenin en trafiksiz yolu önce Kadıköy ya da Üsküdar’a giderek vapurla Beşiktaş’a gitmek ve sahilden 22,25 gibi otobüslere binmek.

Ayrıca metro ile Bebek’e gitmeyi düşünebilirsiniz, ayrıntılar yukarıdaki başlıkta.

Bağcılar’dan Bebek’e Nasıl Gidilir?

T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Bağcılar’dan, Kabataş’a kadar direkt olarak ulaşabildiğinizi biliyorsunuzdur 🙂

O zaman Bağcılar’dan Bebek’e gitmek için önce bu tramvaya baştan sona binin ve Kabataş’tan da 22,25 numaralı otobüslere binerek Bebek’e ulaşın derim.

Şirinevler, Avcılar, Bakırköy’den Bebek’e Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Bakırköy gibi yerlerden Bebek Sahil’e gitmek istiyorsanız bence metro ya da metrobüs en iyi seçenek. İki şekilde de kendinizi M2 Taksim metrosuna atın ve Etiler’den aşağı yürüyüşle Bebek’e gidin!

Bebek’e Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Bebek’e En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Bebek’e en uygun ulaşım yolu vapur ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Bebek’e En Hızlı Nasıl Gidilir?: Bebek’e ulaşımın en hızlı yolu metro yada vapur seçeneklerini kullanmak olur.

Bebek’e Gitmek Ne Kadar Sürer?: Bebek’e ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Bebek’e Otopark Var mı?: Bebek’te ücretli otopark seçenekleri mevcut.

Bu şekilde Bebek’e ve Bebek sahile nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Bebek’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.