Görkemli günler! Bugün konumuz “Beylikdüzü’ne gitmek” ya da üşenip arattığımız şekliyle “beylikdüzü nasıl gidilir” ? Böyle aratınca karşımıza hep standart ansiklopedik tarzda siteler çıkıyor.

Şimdi tüm bildiklerinizi unutun! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak Beylikdüzü’ne nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten bahsediyorum.

Beylikdüzü’ne Nasıl Gidebilirim?

Hep önce neredesin diye sorarım 🙂 ama bu sefer sormayacağım, çünkü Beylikdüzü’ne giderken çok fazla bir toplu taşıma seçeneği yok. Beylikdüzü’ne gitmenin yolu Metrobüs’ten geçiyor!

Metro, Marmaray ve İETT otobüsleri ile de Beylikdüzüne gidebilirsin. Şimdi genel hatları çizdiysek sana mantıklı olan yolu seç ve ilgili bölümü oku…

İETT Otobüsleri ve Metrobüs İle Beylikdüzü’ne Gidebilirsiniz

Metrobüsle Beylikdüzü’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un neresinde olursan ol kendini bir şekilde metrobüse atmaya çalış derim. Çünkü metrobüs Beylikdüzü’ne kadar gidiyor ve oraya ulaşmanın en hızlı ve mantıklı yolu.

34B, 34C, 34G ve 34BZ numaralı metrobüsler Beylikdüzü son durağa kadar gidiyor. Eğer başka bir numaraya denk geldiyseniz de binebilirsiniz. Çünkü en sona kadar gidip arkadan gelen metrobüse bindiğinizde Beylikdüzü’ne kadar gidebileceksiniz.

Metro İle Beylikdüzü’ne Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir metro istasyonuna daha yakınsa metro ile de Beylikdüzü’ne gidebilirsiniz. Fakat metroyu da metrobüse aktarma yapmak için kullanacağız.

M4 Kadıköy-Kartal metrosundan Uzunçayır, M5 Üsküdar-Çekmeköy metrosundan Altunizade, Avrupa yakası metrolarından da Mecidiyeköy, Edirnekapı, Zeytinburnu, Topkapı ve Şirinevler istasyonlarından metrobüse aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray İle Beylikdüzü’ne Nasıl Giderim?

Marmaray ile Beylikdüzü’ne giderken de bir şekilde metrobüs bağlantısı yaratmamız gerekiyor. Marmaray ile metrobüse geçişte kullanmanız gereken istasyon Söğütlüçeşme olacak. Söğütlüçeşme’den metrobüse binerek Beylikdüzü’ne kadar gidebilirsiniz.

Eğer Avrupa yakası Marmaray istasyonlarından birini kullanıyorsanız da metrobüse aktarma yapamayacağınızdan metro seçeneğine yönelmenizi öneririm.

İETT Otobüsleri İle Beylikdüzü’ne Gidiş

Otobüsle ulaşımı İstanbul’da artık pek önermesem de Beylikdüzü’ne otobüsle de gitmek isteyebilirsiniz. 145T ile Taksim’den, 76 ile de Bakırköy’den Taksim’e gidebilirsiniz.

Bunun dışında da Beylikdüzü hatları olsa da benim önerim bu iki otobüs ya da raylı sistemler.

Beylikdüzü’ne Gitmek İçin Marmaray’dan Metrobüs’e Aktarma Yapmanız Gerekiyor

Araçla Beylikdüzü’ne Yol Tarifi

Özel aracınızla Beylikdüzü’ne gidecekseniz, eğer Anadolu yakasından gelecekseniz birinci köprüyü kullanmalısınız. Köprüden sonra E-5 üzerinden dümdüz ilerlerseniz Beylikdüzü’ne kadar gidebilirsiniz.

Avrupa yakasından gelecekler de yine E-5 üzerinden ve TEM’den Atatürk Havalimanı ya da Esenyurt bağlantısıyla Beylikdüzü’ne ulaşabilir. Detaylı tarif için Google Maps uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen’den Beylikdüzü’ne Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı Beylikdüzü’ne biraz ters kalsa da ulaşım çok da meşakkatli değil. Öncelikle MR-60 ile Pendik Marmaray’a gidin. Sonrasında Marmaray ile Söğütlüçeşme ve Metrobüsle Beylikdüzü!

İşte bu kadar basit 🙂

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Beylikdüzü’ne Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Beylikdüzü’ne giderken de Havaist-7 numaraları otobüse binerek kolayca Beylikdüzü’ne ulaşabilirsiniz. Bu rotada şimdilik daha iyi bir seçenek bulunmuyor.

Sabiha Gökçen’den Beylikdüzü Biraz Uzak ve Gidiş Yolu Belli!

Eminönü’nden Beylikdüzü’ne Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Beylikdüzü biraz ters gözükse de güzel bir ulaşım yolu var!

Eminönü’nden önce T1-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ardından Zeytinburnu’nda inerek metrobüse geçiş yapın. Sonrasında Beylikdüzü’ne doğrudan ulaşabileceksiniz.

Üsküdar ve Pendik’ten Beylikdüzü’ne Nasıl Gidilir?

Üsküdar, Pendik, Maltepe, Kartal gibi noktalardan Beylikdüzü’ne giderken de ilk hedef metrobüs olmalı. Marmaray ya da metro size hangisi yakınsa ona binin ve metrobüs bağlantısına aktarma yaparak Beylikdüzü’ne ulaşın.

Beylikdüzü’ne En Kısa Nasıl Gidilir?

“Görkem bu kadar anlattın da en kısa nasıl gideriz Beylikdüzü’ne?”

En kısa Beylikdüzü ulaşımı en kısa yoldan metrobüse ulaşmaktan geçiyor. Metrobüse ulaşırken mümkün olduğunda raylı sistemleri kullanırsanız yolunuz daha da kısalmış olacak.

Bu şekilde Beylikdüzü’ne nasıl gidileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Beylikdüzü’ne nasıl gidileceğini merak ediyorsanız alttaki yorum bölümünden bana yazın derim, hemen yanıtlıyorum? Herkese sevgi dolu günler!

Bu Yazıları da Okumalısınız

10 Yorum Yapılmış

 1. Alibeyköy otobüs terminalinden beylikdüzüne nasıl giderim
  Biraz acil bir soru, yoldayım ?

  • Merhabalar Seval Hanım,

   O zaman hemen 10 dk sonra cevap vermiş olayım 🙂

   Alibeyköy otobüs terminalinin hemen orada bir tramvar var. Onunla 2 durak giderek alibeyköy istasyonundan m7 metrosuna geçebilirsiniz. Son durak mecidiyeköye e gidip oradan da metrobüse binerek beylikdüzüne ulaşabilirsiniz.

   Fakat otobüs terminalinden çeşitli servisler de oluyor sormanızı tavsiye ederim inince

  • Merhabalar Gözde Hanım,

   Tuzla’dan marmaray ile söğütlüçeşme ye giderek oradan metrobüse binilip beylikdüzünde inilebilir. Ya da e5 karayolu üzerinden 130T gibi otobüslerle uzunçayır dan metrobüse ulaşılabilir.

 2. Edirnekapıdan metrobüsle esenyurt haramidereye gidebilirmiyim veya buraya metrobüsle nereden binip gidebilirim.

  • Merhabalar Türker Bey,

   Evet edirnekapı metrobüsten binerek direkt olarak Beylikdüzü metrobüste indiğinizde zaten esenyurt haramidere de olmuş oluyorsunuz. Herhangi gelen bir metrobüse binebilirsiniz o yöndeki

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.