Görkemli günler! Bugün “Bostancı’ya gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “bostancı nasıl gidilir” 🙂 Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Bostancı’ya nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Bostancı’ya Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Bostancı’ya gidiyorsan ilk tercihin Marmaray ya da Metro olmalı!

Avrupa yakasındaysan ve evin metrobüse yakınsa metrobüsü de tercih edebilirsin. Ayrıca vapur ve marmaray Avrupa’dan gelenler için de Bostancı’ya ulaşım yollarından biri olabilir. Bostancı’ya birkaç kilometre mesafedeysen minibüs ve otobüs seçeneklerine yoğunlaşabilirsin. Şimdi kendine bir yol seç ve aşağıda sana uyan başlığı oku!

Marmarayla Bostancı’ya Rahatça Gidebilirsiniz / Maltepe Marmaray İstasyonu

Metro İle Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’un herhangi bir raylı sistemine yakınsan Bostancı’ya direkt olarak metro ile ulaşabilirsin. M4-Kadıköy-Kartal-Pendik-Tavşantepe metrosu Bostancı’dan da geçiyor.

M4 Bostancı metrosuna Marmaray’dan Ayrılıkçeşme, metrobüsten de Uzunçayır istasyonlarından ulaşabilirsin. Yalnız bu M4 metrosu ile indiğin Bostancı durağı aslında tam olarak Bostancı olmuyor orası “Bostancı Köprüsü”…

Eğer işin Bostancı sahil ya da Alt Bostancı’daysa köprüden aşağı 20 dk yürümen ya da minibüse binmen gerekecek. Ya da direkt olarak Marmaray’ı tercih edebilirsin.

Önümüzdeki yıllarda Bostancı-Dudullu metrosu da açılacak. Bu metronun istasyonu tam olarak Bostancı sahilde yer alıyor. Yakın zamanda Bostancı’dan metroyla Ayşekadın-Kozyatağı-Dudullu yönünde de kolayca gidilebilecek.

Marmaray İle Bostancı’ya Nasıl Giderim?

Yılların Banliyö treni şimdi oldu Marmaray 🙂 Marmaray Bostancı’ya günümüzde ulaşımın en mantıklı ve hızlı yolu. Marmaray’ın kendi ismindeki Bostancı durağından tam olarak Bostancı merkeze gidebiliyorsunuz.

Nerede olursanız olun eğer eviniz Marmaray’a yakınsa direkt olarak bir trene atlayın ve Bostancı’ya rahatça ulaşın. Avrupa yakası metrolarından Yenikapı, M5 Çekmeköy, M4 Kartal metrolarından da Üsküdar ve Ayrılıkçeşme istasyonlarından Marmaray’a geçiş yapabilirsin.

Metrobüsle Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Eğer Avrupa yakasından Bostancı’ya gidiyorsan ve metrobüse yakınsan hemen bir metrobüse bin ve son durak Söğütlüçeşme’e git!

Söğütlüçeşme’den de Marmaray’a binerek 15 dakikada Bostancı’ya gidebilirsin. Bu hattaki en mantıklı seçenek bu başkasını düşünme 🙂

YHT Trenleri İle Bostancı’ya Gelebilirsiniz

İETT Otobüsleri İle Bostancı’ya Gidiş

“…bostancı durağında ismin dudağımda…”

Bostancı, Anadolu Yakası’nın en ünlü otobüs hatlarına sahip bir nokta 🙂 Üsküdar tarafından Hat 2, Kadıköy’den de Hat 4 ile Bostancı’ya ulaşabilirsiniz. Maltepe, Kartal ve Pendik’ten de 16,17 ve 16D ile Bostancı’ya ulaşım mümkün.

Fakat günümüz İstanbulu’nda raylı sistemler dışında ulaşım trafik yüzünden pek kolay değil. Ancak Bostancı’ya 3-5 durak kadar yakınsanız otobüsleri kullanın derim.

Vapurla Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Bostancı denince akla iskelesi sahili gelir değil mi ?

Günümüzde hala vapurla da Bostancı’ya gidebiliyorsunuz. Fakat seçenekler çok da fazla değil. Saatleri kısıtlı olsa da Kabataş ve Karaköy’den direkt olarak Bostancı’ya şehir hatları vapuru çalışıyor.

Bunun dışında Adalar’dan da Bostancı’ya vapurla gidebilirsiniz.

Caddebostan Sahil Trendleri! Yapılacaklar & Gezilecek Yerler

Araçla Bostancı Yol Tarifi

Bostancı’ya özel araçla gitmek isteyenlerin işi kolay!

Avrupa yakasından gelecekler bir veya ikinci köprüden direkt olarak E-5’e çıksınlar. Ardından zaten direkt olarak Bostancı tabelalarını görecekler. Anadolu yakasından gelenler de ya E-5 ya da sahil yolundan düm düz Bostancı’ya ulaşabilir.

Sabiha Gökçen’den Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bostancı’ya gitmek için seçenek net bellidir!

İETT’nin E-9 ekspres otobüs hattı ile sahilden kolayca Bostancı’ya ulaşabilirsiniz. Eğer trafik saati olduğunu düşünüyorsanız Sabiha Gökçen’den önce MR-60 ile Pendik Marmaray istasyonuna gidip oradan Marmaray treniyle de Bostancı’ya ulaşabilirsiniz.

Adalar’dan Bostancı’ya Giden Vapurlar

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Bostancı

İstanbul Havalimanı’ndan Bostancı’ya da birçok seçenek gösterilebilir. Fakat en mantıklı olan direkt olarak Havaist-9 otobüsüyle Kadıköy’e gitmek ve oradan metro ya da Marmaray ile Bostancı’ya ulaşmak.

Bu seyahat daha uyguna gelsin istiyorsanız H-2 İETT otobüsü ile İstanbul Havalimanı’ndan önce Mecidiyeköy’e gidebilir oradan da metrobüsle Söğütlüçeşme, ardından da Marmaray’la Bostancı’ya ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Bostancı aslında Kadıköy’ün bir semti 🙂 Fakat Kadıköy merkezden Bostancı’ya gitmekten bahsediyoruz tabii ki!

Kadıköy’den 4, 16 ve 16D numaralı otobüs, Marmaray ve metro seçeneklerinden herhangi biri ile Bostancı’ya rahat ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Bence Marmaray’la gelin 🙂

Ümraniye ve Üsküdar’dan Bostancı’ya Nasıl Giderim?

Ümraniye’den Bostancı’ya gidecekler öncelikle M5 Ümraniye-Üsküdar metrosuna binip Üsküdar’dan Marmaray’la Bostancı’ya gidebilir.

Üsküdar’dan Bostancı’ya da Marmaray’la direkt olarak 20 dakikada ulaşabileceğinizi söylemiş oldum 🙂

Beylikdüzü ve Şirinevler’den Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Beylikdüzü, Şirinevler, Avcılar, Zeytinburnu, Bakırköy gibi Avrupa yakası semt ve ilçelerinden Bostancı’ya giderken size Marmaray yakınsa Marmaray’ı, metrobüs yakınsa da metrobüsü tercih edin.

Hangisini tecih ediyorsanız detaylı ulaşımı yukarıdaki ilgili bölüme bulun 🙂

Maltepe, Pendik ve Kartal’dan Bostancı’ya Gitmek

Maltepe, Pendik, Kartal hatta Tuzla, Gebze’den Bostancı’ya gidecekler kesinlikle Marmaray’ı tercih etmeli. Bu rotadaki en mantıklı ve hızlı seçenek kesinlikle bu.

Marmaray bu aralıkta 15 dakikada bir çalışıyor ve trafikten bağımsız olarak sizi kolayca Bostancı’ya götürecek!

Bostancı İskelesi: Burgazada’dan Bostancı’ya Gelirken

Uzunçayır’dan Bostancı’ya Nasıl Gidilir?

Uzunçayır’dan Bostancı’ya gideceklerin iki seçeneği var;

Ya direkt olarak M4-Kadıköy-Kartal metrosuna binip Bostancı’da inecekler, ya da eğer işleri Bostancı sahildeyse metrobüsle önce Söğütlüçeşme’ye gidip, oradan dda Marmaray’la Bostancı’ya gidebilirler.

Bostancı YHT İstasyonu’na Nasıl Gidilir?

TCDD’nin YHT hızlı trenleri Bostancı’da da duruyor! Yani direkt olarak Ankara, İzmit, Eskişehir ve Konya gibi şehirlerden Bostancı’ya gelebiliyorsunuz.

Aynı şekilde bu şehirlere gitmek için YHT trenlerine binecekler Bostancı istasyonundan binebilirler. Bostancı YHT istasyonuna gitmek için Marmaray’a binmeniz gerekli. Çünkü Marmaray Bostancı istasyonu ile YHT Bostancı istasyonu aynı yer!

Bostancı İDO-Mavi Marmara-Adalar İskelesine Nasıl Gidilir?

Bostancı İstanbul’un Adalar’a, Bandırma’ya, Mudanya’ya açılan kapısı. Ayrıca dönemlik olarak Çınarcık, Marmara Adası ve Avşa seferleri de yapılıyor. Bostancı İDO, Mavi Marmara ve Adalar iskelesine gitmek için direkt olarak Marmaray’ı kullanabilirsiniz.

Marmaray Bostancı istasyonu tam olarak sahilde yer aldığından kolayca bu iskelelere gidebileceksiniz.

Bostancı Sahil’e Nasıl Gidilir?

Son olarak Bostancı sahile nasıl gideriz diyenleri duyar gibiyim. Öncelikle Bostancı zaten sahildedir 🙂 Yani Marmaray ve yukarıda İETT otobüsü şeklindeki başlıkta yazdığım otobüslerle direkt olarak Bostancı sahile gidebilirsiniz.

Bu şekilde Bostancı’ya nasıl gidileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Bostancı’ya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen alttaki yorum bölümünden bana yazın ve hemen yanıtlayayım! Herkese sevgiler gönderiyorum 🙂

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.