Görkemli günler! Bugün “Caddebostan’a gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “caddebostan nasıl gidilir” 🙂 Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve neredeyse her gün Caddebostan Sahil’e giden biri olarak sizlere Caddebostan’a nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Caddebostan’a Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Caddebostan’a gidiyorsan otobüs ve Marmaray seçeneklerine yoğunlaşmalısın.

Avrupa yakasından Caddebostan’a gidecekler kendini en yakın raylı sisteme atmalı; Marmaray, metrobüs, metro hepsi olur. Şimdi genel hatları çizdiysek detaylara girme vakti benimle gelin!

Caddebostan İçin Metrodan Marmaray’a Geçin Derim 🙂 M4 Kadıkoy Kartal Maltepe Metrosu Durakları

İETT Otobüsleri İle Caddebostan Sahil’e Gidiş

Normalde İstanbul’da otobüsle seyahati pek önermiyorum. Fakat Caddebostan İstanbul’un raylı sistemlerine biraz ters kalıyor. Bu yüzden otobüsle Caddebostan’a gitmek mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Caddebostan’a Kadıköy-Pendik arasında çalışan 4, 16, 16D otobüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Pendik yönünden geliyorsanız otobüs Bağdat Caddesi’den gideceğinden Barlar Sokağı’nın oradan 2 dakika aşağı yürümeniz gerekecek.

Marmaray İle Caddebostan Sahil’e Nasıl Giderim?

“Caddebostan Sahil Marmaray hangi durakta Görkem?”

Aslında bakarsanız Caddebostan sahilde bir Marmaray durağı yok. Fakat ben hep Marmaray’la gidiyorum 🙂 Çünkü biraz yürümeyi seviyorum.

Eğer sizde 15-20 dakika keyifle cadde’de yürürüm derseniz Marmaray’ın Erenköy ya da Suadiye İstasyonlarında inerek Caddebostan’a ulaşabilirsiniz. Erenköy nispeten biraz daha yakın kalıyor ama Suadiye’de inerseniz yol boyu Bağdat Caddesi’nde keyifle yürüyerek Caddebostan’a ulaşırsınız.

Ya da ben yürümem diyenler şu martı, böcek, kuş serisi scooterlara da binebilir 🙂

Şu Ortamı Yakalamak İsteyenler Caddebostan Yazımı Okusun Derim 🙂

Metro İle Caddebostan’a Nasıl Gidilir?

Metro ile Caddebostan’a gitmek isteyenler ya direkt Kadıköy’e gidip bahsettiğim otobüslere binmeli ya da Marmaray’a aktarma yaparak Erenköy ya da Suadiye istasyonlarından Caddebostan’a ulaşmalı.

Benim önerim Marmaray’dan yana olacak. Çünkü trafik saatlerinde Kadıköy-Caddebostan arası 30-40 dakika bile sürebiliyor.

Metrobüsle Caddebostan’a Nasıl Gidilir?

Özellikle Avrupa yakasının uzak ilçelerinden Caddebostan Sahil’e gidecekler metrobüsü kullanabilir.

Eviniz yakınsa direkt bir metrobüse atlayın ve en son durak olan Söğütlüçeşme’de inin. Sonrasında Marmaray’a binerek 5 dakikada Erenköy’e ulaşın. Sonrasını biliyorsunuz 🙂

Caddebostan’da Akşam Yürüyüşüne Çıkmışım, Siz de Gelin? / Caddebostan’da Yapılacaklar

Araçla Caddebostan Yol Tarifi

Caddebostan’a özel aracıyla gidecekler için yol tarifi oldukça basit. Bostancı, Kartal tarafından geliyorlarsa direkt olarak sahil yoluna çıkıp Bağdat Caddesi’ne kadar devam etsinler. Sonra Bağdat Caddesi’nde biraz ilerleyip sahil yoluna döndüklerinde Caddebostan’da olacaklar.

Eğer Avrupa yakası ya da Kadıköy, Üsküdar tarafından geliyorsanız da direkt olarak Anadolu yakası sahil yoluna çıkmanız gerekiyor.

Sabiha Gökçen’den Caddebostan’a Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Caddebostan’a giderken birçok farklı seçenek üretilebilir. Benim size iki önerim var;

Birincisi E-9 İETT otobüsüyle direkt olarak Bostancı’ya gidin ve sarı dolmuş ya da 4 numaralı otobüsle Caddebostan’a ulaşın. Ya da MR-60 otobüsü ile önce Pendik Marmaray’a gidin ve Marmaray’dan Suadiye’de inerek Caddebostan’a gidin.

Caddebostan Sahil’deki Red Bull Etkinliği / Caddebostan Etkinlikleri

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Caddebostan

İstanbul Havalimanı’ndan Caddebostan’a giderken iki de değil tek seçenek sunuyorum size 🙂

Havalimanından öncelikle Kadıköy’e giden Havaist otobüsüne binin. Sonrasında da 4,16 ya da 16D numaralı otobüslerle Caddebostan’a kolayca 15 dakikada ulaşın.

Caddebostan’dan Fenerbahçe’ye Yürüyebilirsiniz 🙂 Caddebostan Gezi Önerileri

Kadıköy’den Caddebostan Sahil’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy rıhtım ya da boğa tarafından Caddebostan’a gitmek istiyorsanız da tek bir alternatifiniz var 🙂

Hemen otobüs durağına gidin ve 4,16, 16D otobüslerinden birine binin. İsteyen aynı güzergahta çalışan sarı Bostancı dolmuşlarına da binerek Caddebostan Sahil’e ulaşabilir.

Üsküdar’dan Caddebostan’a Nasıl Giderim?

Üsküdar’dan Caddebostan’a gidecekler için en mantıklı yol Marmaray ile Erenköy ya da Suadiye istasyonlarına giderek buradan da 15-20 dakika yürümek.

Eğer Ümraniye ve Çekmeköy tarafından Caddebostan’a gidecekseniz de önce M5 Ümraniye-Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar’a gidin ve yukarıda bahsettiğim şekilde Marmaray’a aktarma yapın.

Caddebostan Vapur’un Arkasında! Kınalıada’dan

Taksim’den Caddebostan’a Nasıl Gidilir?

Taksim’de gezerken birden Caddebostan’a gidesiniz geldiyse 🙂 hemen metroya atlayın!

Taksim metrosundan Yenikapı’ya gidin ve sonrasında Marmaray’a binerek kolayca Caddebostan’a ulaşabilirsiniz.

Ataşehir’den Caddebostan’a Nasıl Gidebilirim?

Ataşehir belki de Caddebostan’a en ters kalan yerlerden biri. Ataşehir’den Caddebostan’a gidecekler öncelikle Kadıköy’e gitmeli ve bahsettiğim otobüslerden birine atlamalı 🙂

İsteyenler Kadıköy’e kadar gitmeyip Kozyatağı Metro+Marmaray bağlantısı ile de Caddebostan Sahil’e ulaşabilir.

Caddebostan Sahil @Haltun Cetintas /

Maltepe, Pendik ve Kartal’dan Caddebostan’a Gitmek

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Caddebostan’a gidecekler kesinlikle Marmaray’ı tercih etsin! Eğer sahil yoluna yakınsan 16D otobüsüne de binebilirsin. Otobüse binersen yürümemiş olacaksın.

Ayrıca bu ilçeleden direkt bisikletinle de Caddebostan’a sürebilirsin. Ben Kartal’dan 30-40 dakikada bisikletle Caddebostan’a gidiyorum, ya sen?

Uzunçayır’dan Caddebostan’a Nasıl Gidilir?

Son olarak Uzunçayır’dan Caddebostan’a gitmek isteyenlere de bir önerim olacak. Bence ilk olarak M4 Kadıköy metrosu ile Kadıköy’e gidin ve yukarıda İETT otobüsü başlığında yazdığım otobüslerden birine binerek Caddebostan’a ulaşın.

Bu şekilde Caddebostan’a ve Caddebostan sahiline nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Özel bir noktadan Caddebostan’a gidecekler alttaki yorum bölümünden bana sorsun ve gidiş yolunu söyleyeylim! Herkese sevgiler 🙂

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.