CouchSurfing Güvenli Mi ?

CouchSurfing / Seyahat Rehberi

CouchSurfing Güvenli Mi ?


Couchsurfing dünyadaki en yaygın konaklama seçeneklerinden. Peki bu sistem güvenli mi ? 


Aslında bu konunun net bir cevabı var. Couchsurfing doğru kullanıldığı takdirde güvenlidir. Ancak bu sistemi doğru kullanmanız gerekli.

Profilinizi oluşturduğunuz andan itibaren tüm içerikleri doğru biçimde girmelisiniz. Hatta varsa sosyal medya hesaplarınız ve gerçek fotoğraflarınızla bunu desteklemelisiniz. Çünkü doğru ve gerçek bir profil aynı şekilde olan ev sahiplerini çekecektir. Eğer hesabınız güvenden uzak durursa, güvenli insanlar yerine kötü niyetli insanların seçimi olabilirsiniz !

Site üzerinde bazı ücret karşılığı doğrulama seçenekleri mevcut. Bunlar size avantaj sağlayabilir ancak doğru ve güvenli bir kullanım için bunlara ihtiyacınız yok.

Şimdi sırada karşınızdaki insanlarda dikkat etmeniz gerekenler var. 

Onlar da aynı sizin gibi gerçek ve size doygun gelen bir profile sahip olmalı. Bunun dışında sitede geçmişte kendisinde konaklayan insanlar ona referans ve puan verecektir. Referans ve puanı fazla olan insanlar size daha iyi bir seçenek sunacaktır. Ben seçiminizi buna göre yapmanızı öneriyorum.

Son olarak ise konuşup, deyim yerindeyse prensipte anlaştığınız insanlarla gitmeden Skype görüşmesi yapın. Bu şekilde karşınızdaki insanı daha iyi tanıyabilir ve karşılaşabileceğiniz bir olumsuz durumu önceden sezebilirsiniz. Evinde kalmayı düşündüğünüz kişi bu görüşmeden kaçıyorsa bu sizin için ciddi bir şüphe uyandırmalıdır.

Eklemek istediğim birşey daha var; insanlara güvenmekten vazgeçmeyin, hep birlikte Görkemliyollar’a !


İlginizi Çekebilir: Seyahat Planı Nasıl Yapılır ?

İlginizi Çekebilir: Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur ?

İlginizi Çekebilecek Yazılar

 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*