Görkemli günler! Bugün tatil cenneti Erdek’te nerede kalınır, nasıl bir konaklama tercih edilmeli gibi soruları birebir tecrübelerim ile yanıtlayacağım. Şüphesiz Erdek’te tatil yapacaklar için Erdek otelleri arasından bir seçim yapmak oldukça zor olacaktır.

Fakat bu bölgede doğup büyümüş bendeniz Görkem, sizler için Erdek’te konaklama konusunda bir rehber oluşturacağım. Aslında bu yazım internette bulabileceğiniz diğer tüm kaynaklardan ayrı olarak size en doğru Erdek otelini bulmanızı sağlayacak. Çünkü size otel ismi vermekten ziyade Erdek’te hangi bölgedeki otellerde kalınır, neresi daha güzel gibi soruları yanıtlayıp, mutlu bir tatil geçirmenizi kolaylaştırmak istiyorum.

Erdek’in En Güzel Otelleri Nerede?

Erdek birbirinden güzel butik oteller, her şey dahil oteller, kamp yerleri ve pansiyonlara ev sahipliği yapıyor. Fakat eğer Erdek’te bir tatil düşünüyorsanız öncelikle Erdek’te nerede kalacağınızı? belirlemeniz gerekiyor, yani lokasyon olarak.

Benim size önerim Erdek’in gezilecek yerlerini ve Erdek’in en güzel plajlarını yazı üzerindeki linklerle bir güzel okuyun keşfedin ve buraya geri gelin 🙂 Çünkü en çok nereyi beğeniyorsanız orada kalmanız sizin için daha iyi olabilir.

“Yok Görkem önce sen bir Erdek otel tavsiyesi ver sonra yazı sonunda okurum!” İşte Erdek otelleri gelsin;

İşte Erdek Çuğra Otellerinden Biri 🙂 Sezon Dışı Olduğundan Bu Halde

Çuğra Otelleri

Erdek’te konaklama için ilk seçenek süphesiz Erdek Çuğra plajı ve sahil bandında bulunan oteller olacak. Erdek’i, Erdek yapan oteller tam da burada 🙂 Çuğra bölgesindeki otellerin en güzel özelliği, neredeyse tamamının plajın tam önünde bulunması!

Yani Çuğra bölgesinde bir otelde kalıyorsanız, odanızdan terliğinizle çıkın ve direkt olarak denize girin 🙂 Ayrıca bu otellerin şezlong-şemsiye hizmeti de sunduklarını hatırlatmalıyım.

Vee bunun yanında otel odanız da tahminen deniz manzaraları olacak 🙂

Düzler / Kamplar Bölgesi Otelleri

Erdek otelleri’nin bulunduğu bir diğer yer de Düzler köyünden başlayıp Erdek Askeri Kampı’na kadar uzanan kamplar bölgesi. Burada küçüklü büyüklü bazı otel ve pansiyonlar bulmanız mümkün.

Düzler ve kamplar bölgesindeki otellerin en güzel özelliği tamamıyla şehirden kopuk, doğayla iç içe bir konumda olması. Ayrıca bu otellerin çoğunun denizle arasında yol bile yok! Yani kendilerine has plajları bulunuyor.

Fakat bu bölgede kalacaklar Erdek’te yapılmasını önerdiğim şeylerive Erdek’te gezilecek yerleri keşfetmekte biraz zorlanacak. Çünkü özel araçla otelden ayrılıp Erdek şehir merkezine gitmeleri gerekiyor.

Düzler Bölgesi Otelleri İşte Böyle Keyifli Bir Gün Batımına Sahip / Düzler Plajı / Erdek’ten Dönerken

Çadır Kamp Alanları

Tam da Düzler-Kamplar bölgesinde Erdek’te kalabileceğiniz bir diğer seçenek ortaya çıkıyor: Çadır Kampı!

Erdek’te başta kamplar bölgesi olmak üzere bir sürü çadır kampı işletmesi ve kamp alanları bulunuyor. Yem yeşil zeytin ağaçları ve masmavi denizle beraber doğayla iç içe bir tatil arıyorsanız Erdek kamplarını tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Ocaklar, Turanköy ve Kapıdağ’ın farklı noktalarında da çadır kampı yapabilirsiniz. Erdek’te kamp yapılabilecek yerleri daha detaylı görmek isterseniz şu yazıma bakabilirsiniz.

Şu Doğaya Bakar Mısınız? Kamp Yapılacak Yer Çok! / Ocaklar Koyu

Erdek Kampları

Erdek’te konaklama konusunda değişik bir alternatifiniz daha var o da resmi kurumların kampları!

Aslında eskiden sayısı çok daha fazlaydı ama şuan kala kala bir tek Erdek Askeri Kampı kalmış olabilir. Bu kamplar hem uygun fiyatlı hem de ayrıcalıklı bir Erdek tatili sunabilir. Eğer çalıştığınız kuruma özel kamp noktaları varsa bir araştırın ve Erdek var mı kontrol edin derim 🙂

Erdek Köyleri Butik Otelleri ve Pansiyonları

Erdek’te butik otel ve pansiyon tarzı konaklamalar da mevcut. Bu konaklamalar genellikle Erdek’in köylerinde yer alıyor. Bu köyleri Ocaklar, Narlı, Turanköy, İlhanlı v.b şeklinde sıralayabilirim.

Özellikle Turanköy, doğayla iç içe konumu ve Kapıdağ’ın akvaryum gibi denizine sahip olduğundan, Erdek’te otel arayanlar için tavsiye edebileceğim bir lokasyon. Bu bölge dediğim gibi daha çok küçük pansiyon ve butik otellere ev sahipliği yapıyor.

İşte Turanköy Plajı! Deniz Sevenler Bu Bölgedeki Otelleri Düşünsün Derim 🙂

Merkez’deki Oteller

Son olarak Erdek şehrinin kalbinde bulunan da oteller mevcut. Bu oteller genellikle iş,eğitim v.b sebeplerle Erdek’te kalacaklar için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca genellikle bu otellerin fiyatları sezon döneminde daha ucuz olabiliyor. Fakat Erdek merkezdeki otel seçeneklerini tatile geleceklere pek önermiyorum.

Bunun dışında Erdek’in yanı başındaki Bandırma’da da konaklama seçeneğiniz mevcut. Bandırma otelleri özellikle kış sezonunda iş v.b sebeplerle Erdek’i ziyaret edecekler için bir seçenek olabilir.

Erdek Otelleri Haritası

Şimdi bu anlattığım Erdek otellerinin yerlerini harita üzerinde de göstermek istiyorum. Bu şekilde otel araştırması yaparken eş zamanlı bu yazıya bakarak size en uygun Erdek otelini seçebilirsiniz.

Haritayı şu linkten telefonunuza indirebilir ve Erdek’te kalınacak yerleri kolayca bulabilirsiniz.

Bu şekilde Erdek’te nerede kalınabileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer sorularınız olursa aşağıdaki yorum bölümünden sorun derim, keyifle yanıtlıyorum 🙂 Bu yazıyla beraber Erdek’te gezilecek yerler, Erdek’e nasıl gidilir, Erdek’e hakkında kısa bilgiler, Erdek gezi önerilerim ve Erdek’in en güzel plajları yazılarımı da okumalısınız.

Son olarak Erdek’te kamp yapacaklar varsa şuradan ücretli, ücretsiz Erdek kamp yerlerini keşfedebilir, hepinize Erdek’te mutlu tatiller, görüşmek üzere!

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.