Görkemli günler! Bugün “Etiler’e gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “etiler nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Etiler’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Etiler’e Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Etiler’e gidiyorsan metro ve marmaray seçeneğine yoğunlaşmalısın.

Avrupa yakasından Etiler’e gidecekler yine metro, metrobüs ve İETT otobüsleri seçeneklerini düşünebilir. Şimdi genel hatları çizdiysek detaylı Etiler’e gidiş alt başlıklarına geçelim…

Etiler Nerededir?: Etiler, Beşiktaş’ın Bebek ile Levent arasında bulunan ünlü bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Etiler’e Nasıl Gidilir?

Etiler pek fazla bilinmese de üç duraklık küçük bir metroya sahip bir semt 🙂 Yani metro ile Etiler’e direkt olarak gidebiliyorsunuz. Hani şu M2 Taksim-Hacıosman metrosunun Levent durağından Boğaziçi Üniversitesi’ne giden M6 metrosu Etiler’den de geçiyor!

İstanbul’un neresinde olursanız olun Etiler’e gitmek için ilk önerim metroyu kullanmak olacak. Yenikapı ve Mecidiyeköy’den M2 Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapın ve Levent İstasyonu’ndan M6 Etiler – Boğaziçi Üniversitesi Metrosuna binerek rahatça Etiler’e ulaşın.

Metro sizi tam olarak Etiler’in merkezine götürdüğünden sonrasında Etiler’in tüm noktalarına yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Etiler’e Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir metrobüs durağına yakınsa metrobüs ile de Etiler’e gidebilirsiniz.

Metrobüs’le Etiler’e gitmek için öncelikle Mecidiyeköy’de inip M2 Taksim-Hacıosman metrosuna geçiş yapın. Bu metronun Levent istasyonundan M6 Etiler – Boğaziçi Üniversitesi metrosuna aktarma yaparak Etiler’e ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Etiler’e Nasıl Giderim?

Marmaray ile Etiler’e gitmek isteyenler de öncelikle Yenikapı Marmaray istasyonunda inmeli ve M2 Taksim – Hacıosman metrosuna aktarma yapmalı.

M2 metrosundan Levent’te inince M6 Etiler metrosuna geçebilir ve Etiler’e trafiksiz bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Yürüyerek Etiler’e Nasıl Gidilir?

Etiler aslında bildiğiniz bir çok yere oldukça yakın bir semt.

Örneğin Levent, Bebek, Arnavutköy ve Rumeli Hisarüstü gibi noktalardan Etiler’e sadece yürüyerek rahatça ulaşabilirsiniz. Yürüyerek ulaşım en keyiflisi bence bu rotalarda yürümeyi ihmal etmeyin.

İETT Otobüsleri ile Etiler’e Gidiş

Etiler gibi direkt olarak metro ile gidebildiğiniz yerlere otobüsle ulaşımı ben hiç önermiyorum!

Bence otobüsleri unutun 🙂 Fakat tabii ki bazen otobüslere de ihtiyacınız olabilir. Bunun için sizlere Etiler’den geçen İETT otobüs hatlarını da listeleyeceğim.

Etiler’den geçen İETT Otobüsleri

  1. Etiler’e Beşiktaş’tan 43R ile,
  2. Rumeli Hisarüstü’nden 43R,59R,59RS,559C ile,
  3. Şişli’den 59R,59UÇ,59K ile
  4. Sarıyer’den 59RS ile otobüsle ulaşabilirsiniz

Etiler’e Araçla Yol Tarifi

Etiler’e özel aracıyla gidecekler için de kısa bir yol tarifi yapalım. Öncelikle her iki yakadan ve her iki köprüden de gelirken Zincirlikuyu ve Maslak sapaklarından Büyükdere caddesine ulaşın!

Ardından geldiğiniz tarafa göre Zincirlikuyu’ya gelmeden ya da hemen geçince de Rumeli Hisarüstü yönüne sapın birkaç kilometre sonra Etiler’desiniz. Ayrıca sizlere Etiler’e araçla yol tarifini gösteren bir haritayı da paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Etiler’e bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın

Sabiha Gökçen’den Etiler’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Etiler’e gitmenin birçok farklı yolu olabilir tabii ki. Bence en mantıklı yol E-3 otobüsüne binerek Sabiha Gökçen’den 4. Levent Metro’ya gitmek olacak.

4. Levent metrodan da hemen bir durak Levent’e gidip oradan da M6 Etiler metrosuna binebilir ve Etiler’e ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Etiler’e Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Etiler’e gitmek çok daha kolay. Hemen havalimanı terminalinden Havaist otobüsüne binin ve 4. Levent’te inin.

4. Levent’ten sonrası yukarıda yazıyor 🙂 metro!

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Etiler’e Nasıl Giderim?

Esenler Otogar’dan Etiler’e gidecekler öncelikle M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binsin ve Yenikapı’ya gitsin derim.

Yenikapı’dan da M2 Taksim – Hacıosman metrosuyla direkt Levent’e geçin ve oradan da M6 ile Etiler 🙂

Alibeyköy Otogarı’ndan da önce tramvay + metro yapıp Mecidiyeköy’e kolayca ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy’den de M2 + M6 metro aktarmaları ile anlatması zor ama gitmesi kolay şekilde 🙂 Etiler’e ulaşırsınız.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Etiler’e Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Etiler’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Etiler’e gidecekler hemen marmaraya atlasın ve Yenikapı’da inip M2 Taksim – Hacıosman metrosuna aktarma yapsın. Sonrasını biliyorsunuz Levent + M6 metrosu!

Kadıköy’den de bence Söğütlüçeşme’ye yürüyüp metrobüse atlayıp 10 dakikada Zincirlikuyu’ya gidebilirsiniz. Zincirlikuyu’dan da M2 + M6 metroları ile Etiler’e gitmek toplamda 30 dakika civarında alacaktır.

Bebek’ten Etiler’e Nasıl Giderim?

Bebek’ten Etiler’e gidecekler bence çok düşünmesin ve biraz yürüsün 🙂 Yokuş yukarı olduğu için biraz yorabilir ama 15-20 dakika da rahatça Etiler’e ulaşabilirsiniz.

Levent, Zincirlikuyu ve Beşiktaş’tan Etiler’e Nasıl Gidilir?

Levent’ten zaten M6 Etiler – Boğaziçi Üniversitesi metrosuna binerek hemen Etiler’e gidebiliyorsunuz.

Beşiktaş ve Zincirlikuyu’dan da 43R otobüsüne atlayın ve Etiler’e tek vasıta gidin! Otobüs pek önermiyorum ama Beşiktaş rotası için sorun yok 🙂

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Mecidiyeköy ve Taksim’den Etiler’e Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy ve Taksim, M2 metrosunun geçtiği iki semt! Yani bu noktalardan hemen metroya binip Levent’te inerseniz oradan M6 Etiler – Boğaziçi Üniversitesi metrosuna aktarm yapıp Etiler’e ulaşabilirsiniz.

Eminönü ve Karaköy’den Etiler’e Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy tarafından Etiler’e gitmek için bence ilk olarak T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ve son durak Kabataş’a kadar gidin.

Kabataş’tan kalkan 43R otobüsü ile de Etiler’e ulaşabilirsiniz. Bu rota 30-45 dakika arasında çok rahat gidilebilir. (belki çok daha kısa sürede 🙂 )

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Etiler’e Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Etiler’e gitmek için ilk seçenek olarak Marmaray’ı düşünün.

Marmaray’dan Yenikapı’da inerseniz zaten M2 Taksim metrosuna ve Etiler bağlantısına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Şirinevler, Avcılar, Bakırköy’den Etiler’e Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının batı bölgelerinden Etiler’e gidecekler de metrobüse binmeli! Metrobüsle hızlıca Mecidiyeköy’e gidip oradan M2 Taksim-Levent metrosuna geçin…

Bu metrodan da Levent’te inerek M6 Etiler – Boğaziçi Üniversitesi metrosuna kolayca geçebilirsiniz.

Etiler’e Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Etiler’e En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Etiler’e en uygun ulaşım yolu metro ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Etiler’e En Hızlı Nasıl Gidilir?: Etiler’e ulaşımın en hızlı yolu metro seçeneklerini kullanmak olur.

Etiler’e Gitmek Ne Kadar Sürer?: Etiler’e ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Etiler’de Otopark Var mı?: Etiler’de ücretli ve ücretsiz park seçenekleri mevcut.

Bu şekilde Etiler’e nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Etiler’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.