Görkemli günler! Bugün “Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “harbiye açıkhava nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’na nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu Nerededir?

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu özellikle yazın yapılan efsanevi konser etkinlikleriyle ön planla olan, İstanbul’un belki de Türkiye’nin en önemli konser, etkinlik alanlarından biri. Ben de sık sık buradaki konserleri kaçırmıyorum 🙂 En son bir Yalın konserine gitmiştim!

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi, İstanbul Şişli’de Harbiye semtinde ve Taşkışla Caddesi’nde bulunuyor.

Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidebilirim?

Peki bu Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne nasıl gidebiliriz?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Harbiye Açıkhava’ya gideceksen ilk olarak metro ve marmaray seçeneklerini düşünmelisin. Avrupa yakasından Harbiye Açıkhava’ya gidecekler metrobüs, otobüs ve metro seçeneklerini kullanabilir. Şimdi genel hatları çizdiysek detaylara geçelim!

Metro İle Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’na metroyla gitmek için öncelikle Yenikapı ya da Mecidiyeköy’den M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yaparak Osmanbey ya da Taksim istasyonunda inmelisiniz.

Osmanbey ve Taksim metro istasyonlarından Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne kolayca yürüyerek 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Metrobüsle Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gitmek için inmeniz gereken durak Mecidiyeköy ya da Zincirlikuyu!

Bu iki duraktan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yaparak Taksim ve Osmanbey üzerinden Harbiye Açıkhava’ya ulaşım mümkün.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Giderim?

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne marmaray ile gidecekler her iki yönden de önce Yenikapı’da inerek M2 Taksim-Hacıosman metrosuna binmeli.

M2 metrosundan sonra Taksim üzerinden kolayca Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne ulaşabileceğinizi artık biliyorsunuz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Teleferik İle Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Harbiye Açıkhava’ya ulaşmanın esprili ve keyifli bir yolu da Maçka-Taşkışla Teleferiği’ne binmek olabilir 🙂 Aslında Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne bu iki teleferiğin tam ortasında kalsa da Taşkışla tarafı ulaşım çin daha mantıklı sanırım.

Yürüyerek Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne aslında genel olarak yürüyerek ulaşmak en mantıklı seçenek. Çünkü tam önünde inebileceğiniz pek bi yol yok. Bu yüzden Taksim, Nişantaşı, Osmanbey, Maçka gibi noktalardan Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri ile Harbiye Açıkhava’ya Gidiş

Ben ilk olarak metro ile Harbiye Açıkhava’ya ulaşmanızı öneririm. Ama illa otobüsle gideceğim diyorsan 🙂 Sizler için Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gidebileceğiniz otobüsleri paylaşayım.

Halaskargazi Üzerinden Harbiye’e Açıkhava’ya Giden Otobüsler

  1. Sarıyer’den 25G
  2. Kağıthane ve Çağlayan’dan 46Ç,
  3. Eminönü’den 70FE,70FY,74,74A,66
  4. Ataşehir’den 256
  5. Ortaköy’den DT2
  6. Taksim’den de neredeyse tüm otobüslerle;

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gidebilirsiniz. Bu otobüslerle giderken Harbiye durağında inerseniz hemen 3-5 dakika yürüyerek Harbiye Açıkhava’ya ulaşacaksınız.

Harbiye Açıkhava’ya Araçla Yol Tarifi

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne özel aracıyla gitmek isteyenler için en mantıklı yol tarifi önce Beşiktaş’a gitmek.

Beşiktaş’tan sonra da Taksim yönüne giderken İTÜ Taşkışla’nın köşesinden Taşkışla Caddesi’ne dönerseniz kolayca Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne ulaşabilirsiniz.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Harbiye Açıkhava’ya bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Harbiye Açıkhava’da Otopark var mı?

Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne yukarıdaki bahsettiğim yol tarifi ile ulaşırsanız İSPARK’ın katlı otoparkına da ulaşabileceksiniz. Harbiye Açıkhava’da İSPARK’ın işlettiği bir otopark bulunuyor. Bu otoparkın ücreti makul ve standart İSPARK standartlarında.

Semt Semt Harbiye Açıkhava’ya Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy’den Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gitmek için bence öncelikle Beşiktaş’a vapurla geçin ve 30A numaralı otobüse binin! Maçka’da inerek sonrasında kolayca Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne ulaşabileceksiniz.

Ümraniye ve Sancaktepe’den Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Giderim?

Ümraniye ve Sancaktepe’den Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne gitmek isteyenler önce M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna binip sonra da son durak Üsküdar’dan vapurla Beşiktaş’a geçebilir.

Beşiktaş’tan Harbiye’ye nasıl gidileceği de aşağıda yazıyor 🙂

Beşiktaş’tan Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Harbiye Açıkhava’ya gitmek oldukça kolay. İlk olarak eğer enerjiniz ve havanız yerindeyse, Beşiktaş’tan Harbiye Açıkhava’ya yürüyerek gidebilirsiniz. Biraz yokuş yukarı benden söylemesi 🙂

İkinci seçenek olarak Beşiktaş’tan 30A otobüsüne binerseniz, kısa sürede Maçka’ya ulaşıp oradan da Harbiye Açıkhava’ya ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Mecidiyeköy ve Taksim’den Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Taksim’den Harbiye Açıkhava’ya gidecekler direkt olarak yürüsün!

Mecidiyeköy’den Harbiye Açıkhava’ya gidenler de M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binip Taksim ya da Osmanbey’de inip Harbiye Cemil Topuzlu sahnesine ulaşabilirler.

Eminönü ve Fatih’ten Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Fatih tarafından Harbiye Açıkhava’ya gitmenin en mantıklı yolu;

İstanbul Üniversitesi metro duraklarından birine gidip oradan M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binmek. Bu metronun Taksim durağı zaten sizi kolayca Harbiye’ye ulaştıracak.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası ilçelerinden Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na gidecekler için en mantıklı yol marmaray binmek!

Marmaray ile önce Yenikapı’ya gidip oradan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapıp Taksim’de inerseniz, yürüyerek birkaç dakika sonra Harbiye Açıkhava’ya ulaşmış olacaksınız.

Şirinevler, Sefaköy, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Sefaköy, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy tarafından Harbiye Açıkhava’ya gitmek için metrobüsü kullanmak en makul seçenek gibi duruyor. Metrobüsten Mecidiyeköy’de inin ve M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçiş yapın. Sonrası malum metro bölümünde yazıyor 🙂

Levent, Kağıthane, Fatih ve Yenikapı’dan Harbiye Açıkhava’ya Nasıl Gidilir?

Levent, Kağıthane, Fatih ve Yenikap zaten M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosunun üzerinde bulunan semtler. Bu noktalardan M2 metrosuna binip kolayca Harbiye Açıkhava’ya ulaşım mümkün.

İnmeniz gereken durak Taksim ya da Osmanbey!

Harbiye Açıkhava’nın Girişi Nereden?

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na giderken giriş konusu biraz kafa karıştırabiliyor. Eğer özel aracınızla geliyorsanız aslında hem Taşkışla hem de Kadırgalar Caddesi üzerinden kolayca otoparka ulaşabilirsiniz.

Yürüyerek Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na giderken de önerim ya alttaki Kadırgalar Caddesi’ni kullanın, ya da Taksim Cumhuriyet – Halaskargazi Caddesi üzerindeki TRT Radyoevi binası arasından içeri girin, girişler bu şekilde çok daha kolay.

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na Nasıl Gidilir?

Bu yazıda Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na ulaşımı anlatsam da aslında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nun da aynı yerde olduğunu hatırlatmalıyım.

İstanbul Kongre Merkezi ya da Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na gidiyorsanız yine önce metroyu tercih edin ve Taksim’e ulaşın. Sonrası biraz yürüme 🙂

Bu şekilde Harbiye Açıkhava Cemil Topuzlu Sahnesi’ne nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Harbiye Açıkhava’ya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.