Hostel Nasıl Bulunur ?

Hostel / Seyahat Rehberi

Hostel Nasıl Bulunur ?


Önceki yazılarımda yurtdışında nasıl kalacak yer ayarlayabileceğinizden ve hostel tanımından söz etmiştim. Bugün hostelde kalmaya karar vermiş gezginler olarak bu hostelleri nasıl bulacağımızı anlatacağım.

Benim seyahatlerimde bu konu hakkında kullandığım birkaç site bulunuyor.  Bunlardan ilki hostelworld.com. Genellikle bu siteyi kullanıyorum çünkü hostel konusundaki en eski ve köklü website diyebilirim. Onlarca seyahatimde bu site ile hostel buldum ve hiç sorun yaşamadım. Hatta geçen sene gerçekleştirdiğim Kopenhag seyahatimde şanslı bir kampanyaya denk gelerek normalde 20-30 euro arasında değişen bir gecelik kalma ücretini 1 euroya getirdim sadece !

Diğer bahsedeceğim siteler ise hostelbookers.com ve booking.com olacak. Hostelbookers da bu alanda başarılı sitelerden biri diyebilirim. Gelişmekte olduğu için bazen daha uygun fiyatlar sunabiliyor. Booking.com’u ise anlatmama gerek yok sanırım. Her tür kalacak yer aramanızda kullanabileceğiniz bu siteye hostellerde de güvenebilirsiniz. 

Bu sitelerin her biri için geçerli olan şey ise seçtiğiniz hostellerin puanlarına ve yorumlarına fazlaca dikkat etmeniz. Ben genellikle çok fazla yorum bulunan hostelleri tercih ediyorum. Ancak bazen tahmin etmediğiniz düşük puanlı hosteller de şaşırtıcı hizmetler sunabiliyor !


 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*