Görkemli günler! Bugün yurtdışı ve yurtiçi gezilerimizin yeni başlangıç noktası “İstanbul Havalimanı’na gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım, ya da üşenip “istanbul havalimanı nasıl gidilir” diye aratanlara tavsiyelerim olacak!

Öncelikle bu yeni havalimanını ben yaptım 🙂 Şaka değil ben bi inşaat mühendisiyim ve stajımı Yeni İstanbul Havalimanı’nda yapmıştım, hani şu görkemli teminalde benim de bir tuzum var! 

Şimdi bu havalimanını herkesten önce gören, 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan, 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin ? ve birçok kez İstanbul Havalimanı’ndan uçmuş biri olarak sizlere İstanbul Yeni Havalimanı’na (üçüncü havalimanı) nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, bana güvenin sizi uçağa yetiştireceğim!

İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle İstanbul Havalimanı’na birçok farklı gidiş yolu var. İETT otobüslerinden, havaist isimli ekspress otobüse, metrodan marmaraya, taksi den özel transfere kadar birçok farklı seçenek ile havalimanına ulaşım mümkün.

Ben bu yazı içerisinde size öncelikle tek tek ulaşım seçeneklerini açıklayacağım, sonra semt semt hangi noktalardan nasıl Yeni İstanbul Havalimanı’na gidileceğini en hızlı ve mantıklı yollarla anlatacağım. Yazı sonunda da ulaşımda merak edebileceğiniz genel soruları yanıtlayıp kapanışı yapacağım ?

Ayrıca İstanbul Havalimanı’na ulaşım seçeneklerine tek tek baktıktan sonra size hangisini tercih etmeniz gerektiğini de anlatacağım! Sizi şaşırtacak önerilerim olacak… İstanbul Havalimanı Ulaşım Rehberimiz başlasın ?

İstanbul Yeni Havalimanı Nerededir?: İstanbul Havalimanı İstanbul’un kuzeybatı bölgesindeki Arnavutköy ilçesinin Tayakadın bölgesinde yer alıyor. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları İle İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

1. İETT Otobüsleri ile İstanbul Havalimanı’na Gidiş

İlk olarak İstanbul Havalimanı’na gitmenin en temel yollarından biri İETT’nin hatlı belediye otobüslerine binmek olur. Çünkü İstanbul Havalimanı’na toplu taşımayla gitmenin raylı bir alternatifi şimdilik yok 🙂 En azından metro açılana kadar!

İstanbul Havalimanı’na giden İETT’nin toplamda 6 adet otobüs hattı bulunuyor. Bunların tamamı ekspres hat dediğimiz şekilde ve 2 tam bilet basıyorlar. Doğal olarak da akbil geçiyor 🙂

İstanbul Havalimanı’na Giden İETT Otobüsleri

İstanbul Havalimanı’na giderken aşağıdaki otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Özellikle H-2 ve H-6 hatları öne çıkanlar olarak düşünülebilir. Ancak genel olarak çok sık otobüs olduğunu söyleyemiyorum.

 • H-1 Mahmutbey Metro / İstanbul Havalimanı ( Ortalama 1-2 saatte bir kalkıyor, Mahmutbey metrodan binilebilir)
 • H-2 Mecidiyeköy / İstanbul Havalimanı ( En sık giden otobüs hattı, Mecidiyeköy ve Kağıthane üzerinden İstanbul Havalimanı’na gidiyor)
 • H-3 Halkalı / İstanbul Havalimanı ( Ortalama 1-2 saatte bir kalkıyor, Halkalı marmaraydan binebiliyorsunuz)
 • H-6 Arnavutköy / Yunus Emre Mah. / İstanbul Havalimanı ( T4 Edirnekapı – Mescid-i Selam metrosunun son istasyonundan binilebiliyor, sefer saatleri sık )
 • H-8 Hacıosman / Sarıyer / İstanbul Havalimanı (en seyrek giden hatlardan)
 • H-9 Cevizlibağ / İstanbul Havalimanı (en seyrek giden hatlardan, günde birkaç sefer var)
 • H-7 Alibeyköy Otogar / İstanbul Havalimanı (Bu hat kaldırıldı!)

Bu seferlerin hepsi ekspres hat olduğu için genellikle hiç vakit kaybetmeden İstanbul Havalimanı’na gidiyorlar. Ancak her birinin ortalama sefer süresi 1-1.5 saat bandında. İstanbul Havalimanı otobüs durağı canlı bilgilerine şuradan ulaşabilirsiniz. Hat rotası, sefer süresi ve sefer saatleri de mevcut!

2. Havaist Otobüsleri İle İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’na ulaşımın bir diğer temel ulaşım yolu da şüphesiz ki Havaist otobüsleri!

Aslında bu otobüsleri klasik havaş dediğimiz tarzda düşünebilirsiniz. Yani bu otobüsler şehirlerarası otobüs tarzında konforlu olanlardan ve sizi direkt olarak havalimanından aktarmasız olarak gideceğiniz yere bırakıyor.

Havaist otobüslerinin avantajı hem rahat ulaşım sağlaması hem de valiz v.b yükünüz varsa bagaj koyabilmeniz. Ayrıca İETT otobüslerine göre çok daha fazla seçeneği var. Şimdi size Havaist otobüs hatlarını tek tek açıklayayım.

İstanbul Havalimanı Havaist Otobüs Hatları

Havaist otobüsleriyle neredeyse İstanbul’un her yerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca aşağıda yazdığım havaist hatlarının tamamının sefer sıklığı ortalama 30-45 dakika da bir, hatta bazılarının çok daha sık!

Not: Koronavirüs pandemi döneminde Havaist hatlarının bazıları kapatıldı ve otobüs hat numaraları güncellendi. Ayrıca yeni hatlar yavaş yavaş açılmaya başladı. Aşağıdaki hat numaraları yenileridir!

 • Havaist-5 Esenler Otogar / Hasdal / Göktürk / İstanbul Havalimanı
 • Havaist-6 Halkalı Marmaray / Güneşpark Evleri / Arenapark / Demirciler Sitesi / Başakşehir / İstanbul Havalimanı ( en iş gören hatlardan biri marmaraya ulaşabilirsiniz!)
 • Havaist-8  Beylikdüzü / Tüyap / Büyükçekmece / Tepecik / İstanbul Havalimanı
 • Havaist-9 Avcılar Cami / Haramidere ( Torium) / Bahçeşehir Merkez / Ispatakule Bloklar / İstanbul Havalimanı
 • Havaist-10 Bakırköy İDO / Ataköy 3. Kısım / Şirinevler / Yenibosna / İstanbul Havalimanı
 • Havaist-12 Beyazıt / Aksaray Metro / Ulubatlı / Ayvansaray / Nurtepe / İstanbul Havalimanı
 • Havaist-14 Kadıköy / Acıbadem Metro / Yenisahra / Tepeüstü / Kavacık / İstanbul Havalimanı (aktarmasız olarak anadolu yakasına geçiş şansı sunuyor)
 • Havaist-15 Beşiktaş Meydan / Zincirlikuyu Metrobüs / 4. Levent / İstanbul Havalimanı ( kolayca metrobüs ve M2 metrosuna ulaşabilirsiniz!)
 • Havaist-16 Taksim / Piyalepaşa / Nurtepe Viyadük / İstanbul Havalimanı

Havaist otobüslerinin ücreti ne kadar? : Devamlı olarak ücretler değişebildiğinden size şöyle söyliyim 🙂 Havaist otobüsleri yaklaşık 10 tam akbil kadar bir ücret alıyor. Yani yukarıdaki İETT otobüs hatlarına 2 tam akbil ödüyorsunuz, havaistlere de 10 tam akbil. Ücreti kendiniz hesaplayın 🙂

Havaist sefer saatleri ne zaman? : Yukarıda paylaştığım tüm otobüs hatlarının, canlı konumları, sefer saatleri ve online bilet için havaistin resmi sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekli: Havaist otobüslerinde akbil ve otobüste kredi kartı geçiyor! Ayrıca nakit olarak da biniş yapılmadığından hazırlıklı olmanızı öneririm. Ayrıca internet siteleri üzerinden de online bilet alabiliyorsunuz bilet almak için link yukarıda.

3. Metro İle İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Gelelim asıl konuya! Yeni İstanbul Havalimanı’na metroyla nasıl gidilir, nerede inilir, nasıl aktarma yapılır ?

Öncelikle müjdemi isterim çok yakında M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattı ile yalnızca dakikalar içinde İstanbul Havalimanı’nın içerisine kadar ulaşabileceksiniz!

M1 metro hattı Halkalı’dan marmaraya ve Gayrettepe’den de metrobüs ve M2 Taksim metrosuna aktarma verdiği için İstanbul Havalimanı’na ulaşım eskisinden çok çok daha kolay olacak. Ayrıca bu metro Arnavutköy, Göktürk, Hasdal ve Kağıthane’den de geçecek.

Gelelim günümüzde İstanbul Havalimanı’na metroyla ulaşımı yollarına;

 • İlk Seçenek: Nerede olursanız olun herhangi bir metroya binin ve M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman ya da M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yaparak Mecidiyeköy’e metroyla ulaşın Mecidiyeköy’den de İETT’nin H-2 otobüsü ile İstanbul Havalimanı’na gidin! Mecidiyeköy’den otobüs seferleri oldukça sık. Ayrıca bu havalimanına en ucuz ulaşım yolu 🙂 Buradan Havaist otobüsüne de binebilirsiniz!
 • İkinci Seçenek: M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosu ya da M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapın ve Mahmutbey Metro İstasyonu’nda inin! Buradan da H-1 otobüsü ile İstanbul Havalimanı’na ulaşın. Ayrıca bu rotada havaist otobüsleri de çalışıyor.
 • Üçüncü Seçenek: Yenikapı’dan ya da öteki istasyonlardan M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yaparak Hacıosman’a gidin ve H-8 otobüsüne binin. Ancak bu otobüs çok sık sefer düzenlemiyor baştan uyarayım 🙂
 • Dördüncü Seçenek: Nerede olursanız olun M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yaptıktan sonra Sanayi, İTÜ Ayazağa ya da Levent’te inin ve taksiye binerek İstanbul Havalimanı’na ulaşın! Böylece metroyla gidebileceğiniz en yakına kadar gitmiş olcaksınız.
 • Beşinci Seçenek: Halkalı ya da Gayrettepe’den M11 metrosuna binerek direkt olarak İstanbul Havalimanı’na ulaşmak (daha açılmadı!)
Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

4. Metrobüsle İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şimdi sırada metrobüsle İstanbul Havalimanı’na ulaşım seçenekleri var. Öncelikle eğer bir metrobüs durağına yakınsanız metrobüsü kullanmanızı öneririm. Çünkü bu sayede İstanbul Havalimanı’na gidebileceğiniz otobüslere direkt olarak aktarma yapabileceksiniz.

Metrobüsle İstanbul Havalimanı’na giderken ulaşmanız gereken yer Mecidiyeköy! Nerede olursanız olun metrobüsle önce Mecidiyeköy’e gidin ve oradan da H-2 İETT otobüsüne binerek en ucuz ve hızlı şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşın!

Ayrıca metrobüs hattı boyunca Avcılar, Bahçelievler gibi noktalardan Havaist9 ve Havaist10 otobüslerine de binebilirsiniz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

5. Marmaray İle İstanbul Havalimanı’na Nasıl Giderim?

Marmaray gerçekten de İstanbul’da ulaşımın en kolay yollarından biri. Gebze’den Halkalı’ya birçok noktadan marmarayla ulaşım mümkün. Peki İstanbul Havalimanı’na?

Marmarayla İstanbul Havalimanı’na gidecekler son durak olan Halkalı’ya gitmeli! Halkalı’ya ulaşırsanız aslında İstanbul Havalimanı’na lokasyon olarak en yakın raylı sistemlerden birindesiniz demektir. Buradan da nispeten daha az bir trafik yoğunluğu ile H-3 İETT otobüsü ya da Havaist-6 otobüsü ile havalimanına gidebiliyorsunuz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

6. Tekirdağ, Edirne ve Bursa’dan Otobüs Seferleri

Genel olarak İstanbul Havalimanı’na toplu ulaşım seçeneklerini bitirdik şimdi ek olarak çevre illerden İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma imkanlarını anlatacağım;

 • İstanbul Seyahat Tekirdağ – Çorlu – İstanbul Havalimanı Hattı
 • İstanbul Seyahat  Edirne – Lüleburgaz – Babeski – İstanbul Havalimanı Hattı

İstanbul Seyahat otobüs firmasının direkt olarak İstanbul Yeni Havalimanı ve Tekirdağ, Çorlu, Lüleburgaz, Edirne arasında seferleri bulunuyor. Bu otobüs hattı Trakya’da yaşayanlar için oldukça kullanışlı. Seferler de iş görür gerecede sık olarak icra ediliyor. Sefer saatleri, bilet ücreti, ve online bilet almak için şuraya bakabilirsiniz.

 • Burulus BBUS – Bursa – Gemlik – Orhangazi – Yalova Hattı

Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Burulaş’ın da Bursa’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na otobüsleri var. Bursa’dan Sabiha Gökçen’e 1 saatte ışık hızıyla giden bu otobüsler 🙂 İstanbul Havalimanı’na da 2.5 saat gibi iyi bir sürede ulaşıyor! Bursa seferleri için, sefer saati, ücreti ve online bilete şuradan bakabilirsiniz.

Taksi İle İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Maalesef ki İstanbul Havalimanı’na toplu taşımayla gitmek, gerek havalimanının uzak konumu gerekse metrosunun daha açılmamış olmasından dolayı biraz meşakkatli…

Eğer 2-4 kişiyseniz ve valizleriniz de varsa aslında İstanbul Havalimanı’na taksi ile ulaşım da hiç fena bir fikir değil. İstanbul Havalimanı’na taksiyle ulaşımda genellikle sabit fiyat uygulaması var. Ancak tabii ki bu İstanbul Havalimanı’ndan şehre giderken geçerli olabiliyor. Ancak havalimanına giderken de zaten benzer bir fiyat ortaya çıkacaktır.

İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri

Şimdi size fikir vermesi açısından bazı noktalardan İstanbul Yeni Havalimanı’na taksi ücretlerini güncel olarak paylaşayım. ( not: bu rakamlar fikir vermesi açısından, siz güncel olarak taksi ücret hesaplama sitelerinden teyit edin )

 • Bakırköy – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL
 • Taksim – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL
 • Beşiktaş – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL
 • Kadıköy – İstanbul Havalimanı Arası: 200-250 TL
 • Maslak – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL
 • Şişli – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL
 • Tuzla – İstanbul Havalimanı Arası: 300-350 TL
 • Sabiha Gökçen – İstanbul Havalimanı Arası: 250-300 TL
 • Beylikdüzü – İstanbul Havalimanı Arası: 250-300 TL
 • Etiler – İstanbul Havalimanı Arası: 150-200 TL

Güncel İstanbul Havalimanı taksi sabit fiyat tarifesine şuradan bakabilirsiniz.

Özel Araçla İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İlk olarak İstanbul Havalimanı’na yoğun saatlerde toplu taşımayla gitmenizi öneririm çünkü uçağı kaçırabilirsiniz ? Ayrıca sizi bırakan biri yoksa otopark konusunu da düşünmelisiniz. Son olarak iyi bir kilometre yapacağınızı da hesaba katmalısınız 🙂

İstanbul Havalimanı’na Araçla Yol Tarifi

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul’dan biraz uzakta olduğu ve yapılan yollar yeni, karışık olduğu için yol tarifi işini hazırladığım güzel haritaya bırakıyorum 🙂 Haritada önemli noktalardan İstanbul Havalimanı’na yol tarifini bulabilirsiniz.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Yeni İstanbul Havalimanı Otoparkları

İstanbul Havalimanı’nın pek tabii ki büyükçe bir otoparkı var. Hattı bu otoparkın kolonlarını biz döktük 🙂 O kadar iyi bilirim!

İstanbul Havalimanı’nın kendi işletmesindeki otoparkı ile aracınızı bırakıp kolayca terminale geçebiliyorsunuz. Ayrıca otoparkta vale hizmeti de bulunuyor. Otopark ücretleri, müsaitlik v.b detaylar için şu resmi siteye bakabilirsiniz. Çeşitli abonmanlıklar ve indirim gibi seçenekler de bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Havalimanı çevresinde daha uygun fiyatlı özel otoparklar da bulunuyor. Genel olarak bu otoparkların mantığı yakın bir yere daha uygun fiyatlarla aracınızı park ediyorsunuz ve bu noktalardan da shuttle araçlarla sizi 15dk da hemen terminale bırakıyorlar. Ancak bu iş iyi bi araştırma istiyor benden demesi…

Özel Transfer İle İstanbul Yeni (Üçüncü) Havalimanı’na Gidiş

İstanbul Havalimanı’na gitmenin bir diğer yolu da özel transferler. İstanbul Havalimanı’na transfer hizmeti alırsanız, sizi bulunduğunuz yerden alıp hemen terminale kadar bırakıyorlar ve ücret de önceden belirlenmiş oluyor.

Ayrıca bu hizmette genellikle transporter dediğimiz tarzda araçlar oluyor. Eğer 3-5 kişi civarında bi grupsanız aslında taksiden çok daha uygun fiyatlı şekilde de İstanbul Yeni Havalimanı’na gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Giderken Hangi Yolu Seçmeliyim?

Şimdi en kritik konuya geldik 🙂 “Görkem bir sürü ulaşım seçeneği sundun ama biz İstanbul Havalimanı’na hangi yolla gidelim?”

Öncelikle artık hepimiz İstanbul’u yakından takip ediyoruz. Bu şehrin trafiğine ne kadar az bulaşırsak 🙂 en güzel yol o olur. Gönül isterdi direkt olarak metroyla trafiksiz olarak İstanbul Havalimanı’na gitmeyi ama bu mümkün olmadığı için. Size önerim İstanbul Havalimanı’na giderken metro v.b raylı sistemlerle olabilen en yakın noktaya kadar gidin ve sonra otobüse binin!

Bunun da en mantıklı yolları;

 • Eğer marmaraya yakınsanız marmarayla Halkalı’ya gidin ve ister H-3 İETT otobüsüne isterseniz de Havaist-6 otobüsüne binerek İstanbul Havalimanı’na ulaşın.
 • Eğer metrolara yakınsanız bir şekilde Mecidiyeköy’e kadar metroyla ulaşın ve H-2 İETT otobüsüne binin. Ayrıca bu yol en ucuz İstanbul Havalimanı ulaşımını sunuyor.
 • Eğer T4 tramvayına hızlıca ulaşabiliyorsanız T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayı ile Mescid-i Salam’a gidin ve H-6 otobüsüne binin.

Önerdiğim diğer seçenekler;

 • Eğer İstanbul hakkında fazla bir bilginiz yoksa 🙂 da direkt olarak Beşiktaş Meydan’a gidin ve Havaist otobüsüne binin.
 • Eğer çok fazla valiz v.s yükünüz varsa  size en yakın Havaist otobüsüne binerek tek vasıta olarak gidin.
 • Bunun dışında eğer çok yoğun trafik saati dışında bir zamanda İstanbul Havalimanı’na gidecekseniz, taksi ve özel transfer seçeneklerini düşünebilirsiniz. Ya da sizi biri bıraksa ne güzel olur 🙂
 • Gece İstanbul Havalimanı’na gidecekseniz Havaist otobüslerini tercih edin ama saatlerini kontrol edin.

Not: tüm bunlar benim kişisel önerilerim 🙂 bu yazıdaki tüm seçeneklerle de ulaşım tabii ki mümkün

Semt Semt İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

1. Anadolu Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Kadıköy’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den yükü olanlar direkt olarak Havaist-14 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na ulaşabilir. Trafiğe daha az takılmak isteyenler, önce metrobüsle Söğütlüçeşme’den Mecidiyeköy’e gidip sonra da H-2 otobüsüne binebilir.

Maltepe ve Kartal’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Maltepe ve Kartal’dan İstanbul Havalimanı’na gidecekler önerim marmaraya atlayın ve son durak Halkalı’ya kadar gidin, sonrasında da Havaist-6 ya da H-3 otobüsüne binebilirsiniz.

Uzunçayır ve Üsküdar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Uzunçayır’dan direkt olarak metrobüse binip Mecidiyeköy’e giderseniz oradan H-2 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. Üsküdar’dan İstanbul Havalimanı’na gidecekler önce M5 metrosu ile Altunizade’ye gidip metrobüse binsin ve Mecidiyeköy’den de H-2!

Pendik’ten İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Aslında Pendik’ten direkt olarak Havaist otobüsleri ile de İstanbul Havalimanı’na ulaşım mümkündü. Yine zaman zaman bu otobüs hattı açılıyor. İsteyenler bunu kullanabilir. Ama bence marmaraya binin ve Halkalı’ya kadar giderek oradan da otobüse binin derim.

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Ümraniye ve Sancaktepe’den İstanbul Havalimanı’na gidecekler önce M5 metrosu ile Altunizade’ye gidip metrobüse binsin ve Mecidiyeköy’den de H-2, tamamdır! Ataşehir’den İstanbul Havalimanı’na gidecekler de önce bir otobüse binerek Yenisahra’ya ulaşabilir. Buradan da Havaist 14 otobüsüyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beykoz ve Kavacık’tan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kavacık’tan Havaist-14 otobüsüne binerek kolayca İstanbul Havalimanı’na direkt olarak ulaşabilirsiniz. Beykoz’dan İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyenler de bence öncelikle minibüs ya da otobüsle Kavacık’a gidip oradan otobüse binsinler.

Tuzla’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Tuzla’dan İstanbul Havalimanı’na gidecekler hemen kendilerini marmaraya atsın derim 🙂 Marmarayla da son durak halkalıya gidip oradan otobüsle terminale gidebilirsiniz.

İzmit ve Gebze’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmit ve Gebze’den İstanbul Havalimanı’na gidecekler öncelikle trenle Pendik’e ulaşırlarsa buradan da marmaraya binerek Halkalı üzerinden havalimanına gidebilirler. Bu arada Gebze’den direkt olarak marmaraya da binebilirsiniz tabii ki 🙂

Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Giderim?

Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na gitmenin en mantıklı yolu Burulaş’ın otobüsleri! Otobüs saatleri yukarıda ilgili bölümde yazıyor…

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

2. Avrupa Yakası’ndan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Beşiktaş’tan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan İstanbul Havalimanı’na gitmenin en mantılı ve kolay yolu hemen meydandan kalkan Havaist-15 otobüsüne binmek ve terminale ulaşmak olacaktır.

Taksim ve Mecidiyeköy’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’den İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyenler H-2 İETT otobüsüne binerlerse aktarmasız olarak kolayca ulaşabilirler.

Taksim’den İstanbul Havalimanı’na gitmenin de en hızlı ve ucuz yolu önce M2 metrosu ile birkaç durak geçerek Mecidiyeköy’e gitmek ve oradan H-2 otobüsüne binmek. Taksim’den İstanbul Havalimanı’na giderken isteyenler direkt olarak Havaist-16 otobüsüne de binebilir.

Eminönü ve Karaköy’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyenler T1 tramvayı ile kolayca Beyazıt’a ulaşabilir. Beyazıt’tan da Havaist-12 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na ulaşabileceksiniz.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu’ndan İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyenler de T1 tramvayı ile kolayca Beyazıt’a ulaşabilir. Beyazıt’tan da Havaist-12 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na ulaşabileceğinizi biliyorsunuz 🙂

Zincirlikuyu, Ayazağa ve Levent’ten İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Zincirlikuyu, Ayazağa ve Levent’ten İstanbul Havalimanı’na gidecekler direkt olarak 4. Levent’ten Havaist-14 otobüsüne binerek gidebilirler. 4. Levent’e de metroyla ulaşabilirsiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy gibi noktalardan yukarıda listelediğim şekilde İstanbul Havalimanı’na direkt olarak otobüsler var. Bunun dışında metrobüsle Mecidiyeköy’e gidip H-2 otobüsüne binmeyi de düşünebilirsiniz.

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den İstanbul Havalimanı’na gideceklere önerim önce M1B ile Kirazlı’ya ulaşın ve M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna aktarma yaparak Mahmutbey’e gidin. Mahmutbey’den de H-1 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Kağıthane ve Alibeyköy’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Kağıthane ve Alibeyköy’den İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyenler bence M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile Mecidiyeköy ya da Mahmutbey’e giderek oradan da H-2 ve H-1 otobüsleri ile terminale ulaşabilirler.

Başakşehir’den İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Başakşehir’den direkt olarak Havaist-6 otobüsüyle İstanbul Yeni Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Bence en mantıklı ulaşım yolu bu.

Bahçelievler, Sefaköy’den ve Yenibosna’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bahçelievler, Sefaköy ve Yenibosna’dan

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Giderim?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt olarak Havaist otobüslerine binerek İstanbul Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Otobüs Sabiha Gökçen’in otobüs duraklarından kalkıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Alilbeyköy Otogar’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Alibeyköy Otogar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na gidecekler öncelikle T5 tramvayı ile bir durak gidip M7 Mecidiyeköy metrosuna binerlerse sonrasında da Mecidiyeköy’den H-2 otobüsüyle kolayca ulaşabilirler.

Harem ve Esenler Otogar’dan İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Harem Otogar’dan İstanbul Yeni Havalimanı’na gidecekler önce otobüsle Üsküdar’a geçip oradan M5 metrosuyla Altunizade’den metrobüse binmeli 🙂 Mecidiyeköy’de inerlerse de kolayca H-2 otobüsüyle İstanbul Yeni Havalimanı’na gidebilirler.

Esenler Otogar’dan İstanbul Havalimanı’na gideceklere önerim önce M1B ile Kirazlı’ya ulaşın ve M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna aktarma yaparak Mahmutbey’e gidin. Mahmutbey’den de H-1 otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca Esenler Otogar’dan Havaist-5 otobüsüyle de direkt olarak İstanbul Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Arnavutköy’den İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Arnavutköy’den isterseniz Havaist otobüsleriyle isterseniz de H-6 İETT otobüsüyle İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Göktürk’ten İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Göktürk’ten direkt olarak İstanbul Havalimanı’na Havaist-5 otobüsüyle gidebilirsiniz. Bunun dışında taksi v.b seçenekleri de yakınlık açısından düşünebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım & Sıkça Sorulanlar

İstanbul Havalimanı’na En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?

Yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşımın en ucuz yolu yukarıda listelediğim İETT belediye otobüs hatları. Bu hatların ücreti 2 tam biniş kadar. Başka bir harcamanız olmuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’na En Hızlı Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’na ulaşımın en hızlı yolu raylı sistemler ile marmaray Halkalı, ya da M2 metrosunun Ayazağa istasyonu gibi noktalarla kadar gidip sonrasında da otobüs ya da taksiye binmek olacaktır. Yukarıda seçenekleri sayarken zaten hızları konusunda da bilgiler verdim.

İstanbul Havalimanı’na Kaç Saat Önce Gitmeliyim?

İstanbul Havalimanı’na uçuşlarınızdan en az 2 saat önce ulaşmış olmalısınız. Yani ortalama 4-5 saat öncesinden yola çıkmış olmalısınız!

İstanbul Havalimanı’na Yakınımı Karşılamaya Nasıl Giderim?

İstanbul Havalimanı’na yakınınızı karşılamaya gidecekseniz, genellikle insanlar havalimanına giriş öncesindeki yol kenarında araçlarıyla beklemeyi tercih ediyor. Ama bu oldukça tehlikeli ve yasak… Bence inen kişi sizi 5-10 dk beklesin gibi ayarlayın, siz direk gidin

İstanbul Havalimanı’na Kısa Süreli Otopark Var mı?

İstanbul Havalimanı’nda araçla maalesef ücretsiz bekleyebileceğiniz bir alan yok, yalnızca yolcu indirip bindirmeniz için birkaç dakikanız var ?

Upuzuun ayrıntılı bir yazının sonunda 🙂 artık Yeni İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir, ulaşılır biliyorsunuz bence! Umarım hepiniz rahatça İstanbul Havalimanı’na ulaşırsınız, ben tüm bildiklerimi anlatmaya çalıştım.

Not & Uyarı : Bahsettiğim otobüs seçenekleri için lütfen yukarıda verdiğim linklerden sefer saatlerini kontrol etmeden yola çıkmayın 🙂 Çünkü otobüs tarifelerini değiştirebiliyorlar, çok sık olan bi otobüs seyrekleşebiliyor v.b

Eğer özel bir noktadan İstanbul Havalimanı’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli uçuşlar! 🙂

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.