Görkemli günler! Bugün “Kınalıada’ya gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “kınalıada nasıl gidilir” ? şeklinde aratanlara önerilerim olacak. Böyle aratınca hep ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin ? olarak sizlere Kınalıada’ya nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle hızlı ve kolay yollar önereceğim, ayrıca bol da vapur keyfi var 🙂 başlayalım!

Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

İlk olarak Kınalıada’ya gitmek keyif işidir 🙂 Adalar’a giderken yol da gezinin bir parçasıdır! Yani hızlıca gitmekten çok nasıl daha uzun vapurda vakit geçirebiliriz diyebilirsiniz bile diyebilirsiniz.

Kınalıada’ya giderken tabii ki motor ya da vapurları kullanmamız gerekiyor. Fakat birçok noktadan Kınalıada’ya sefer düzenlendiği için hangisinden gideceğimizi planlamak çok önemli. Bu yüzden önce size haritada tüm Kınalıada’ya ulaşım seçeneklerini göstereceğim ardından da yazının sonlarına doğru semt semt Kınalıada’ya nasıl gidileceğini ve akbil, ücret süre v.b soruları yanıtlayacağım.

Kınalıada Nerededir?: Kınalıada, İstanbul’un güneyinde, Marmara denizinde bulunan Prens Adaları’ndan biri. Burgazada’nın yanındaki başta bulunuyor. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Nerelerden Kınalıada’ya Vapur-Motor Seferleri Var?

Kınalıada’ya ulaşabileceğiniz Beşiktaş’tan Eminönü’ne, Bostancı’dan Kabataş’a kadar birçok nokta bulunuyor. Şimdi haritada Kınalıada’ya ulaşım noktalarını inceleyin ve size en yakın olanı seçin!

Kınalıada’ya Sefer Olan Semtler / İskeleler

 • Kabataş, Beşiktaş,
 • Eminönü, Karaköy,
 • Kadıköy, Bostancı,
 • Bakırköy, Yenikapı,
 • Avcılar, Heybeliada,
 • Büyükada, Burgazada

Şehir Hatları Vapurları İle Kınalıada’ya Nasıl Giderim?

Gördüğünüz gibi Kınalıada’ya ulaşımda bir sürü seçenek var. Ama ben öncelikle tarihi Şehir hatları vapurları ile geleneksel bir biçimde adaya gitmenizi öneririm 🙂 Hani şu dış tarafta ayaklarınızı uzatarak gidebildiğiniz yer var ya işte herşey onun için!

Kınalıada’ya giderken aşağıdaki gibi 4 temel vapur hattı bulunuyor. Bu vapur hatlarını sıklıklarına göre düşünürsek aslında en iyi seçenekler Anadolu yakasından Kadıköy ve Bostancı, Avrupa yakasından da Kabataş!

Yani eğer Kadıköy, Bostancı ya da Kabataş’taysanız ya da buralara kolayca ulaşabiliyorsanız ilk olarak Şehir Hatları’nın Adalar Hatları ile Kınalıada’ya ulaşmaya çalışın.

Şehir Hatları Vapurları İle Adalar’a Bilet Ne Kadar?: Vapurlarda aşağıdaki yazan hatların tamamında ücret sabit ve normal bir akbil ile gidebiliyorsunuz. Genellikle zamlara göre değişse de 2-3 tam bilet gibi bi ücreti oluyor. Öğrenci kartınız varsa adalar hatlarında indirim var 🙂 ayrıca aktarma almıyor ama veriyor. Şehir Hatları Vapurları Adalar ücret tarifesine de şuradan ulaşabilirsiniz.

Kınalıada’ya Şehir Hatları Vapur Seferleri (sefer saatleri için buraya bakın)

 1. Kabataş Adalar Hattı  (Kabataş, Eminönü, Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada)
 2. Beşiktaş Adalar Hattı (Beşiktaş, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada)
 3. Bostancı Adalar Ring Hattı (Bostancı, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada, Bostancı)
 4. Kadıköy Adalar Hattı (Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada)

Motor İle Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Kınalıada’ya ulaşımın bir diğer yolu da özel firmaların motorları elbette. Genellikle daha sık sefer sunabildikleri için çoğu noktadan Kınalıada’ya giderken daha çok tercih edilebiliyorlar. Şimdi sizlere Kınalıada’ya ulaşabileceğiniz motor seferlerini ve firmalarını paylaşıyorum, sefer saatleri ve ücretlerine de üzerindeki linkten ulaşabileceksiniz.

Turyol Kınalıada’ya Motor Seferleri (sefer saatleri için buraya bakın)

 • Eminönü Karaköy Adalar Hattı (Büyükada, Kınalıada, Heybeliada, Kadıköy(metro), Eminönü, Karaköy)
 • Bakırköy Adalar Hattı (Bakırköy, Kınalıada, Heybeliada, Büyükada)

Mavi Marmara Kınalıada’ya Motor Seferleri (sefer saatleri ve ücret için buraya bakın)

 • Bostancı Kınalıada Hattı (Bostancı, Kınalıada, Burgazada)

Dentur Kınalıada’ya Motor Seferleri (sefer saatleri ve ücret için buraya bakın)

 • Avcılar Adalar Hattı (Avcılar, Kınalıada, Heybeliada, Büyükada)

Kısa kısa notlarım, önerilerim;

 • Özellikle Bostancı’dan Mavi Marmara seferleri oldukça sık olarak gerçekleştiriliyor ve akbil geçerli
 • Avcılar, Bakırköy gibi noktalardaki seferleri tercih edecekler için ücret biraz yüksek olabilir.

İDO Deniz Otobüsü İle Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Genel olarak Adalar’a ve Kınalıada’ya ulaşımın bir diğer yolu da elbette ki İDO Deniz Otobüsleri! Aslında bu deniz otobüsleri eskiden çok daha sık çalışıyordu ama günümüzde saatleri biraz az. Ancak deniz otobüslerinin en büyük avantajı nerdeyse 15-20 dakikada sizi Kınalıada’ya götürmesi ve kapalı ortamda denizden daha izole bir biçimde seyahat edebilmeniz.

İDO Adalar Deniz Otobüsü Seferleri (sefer saatleri için buraya bakın)

 • Kabataş Adalar Hattı (Kabataş, Yenikapı, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada)

Hangi Vapur-Motor Hattını Seçmeliyim?

Şimdi gelelim en önemli konuya 🙂 “Görkem bir sürü seçenek var ama ben hangisini tercih etmeliyim?”

Aslında semt semt ayrıntılı olarak en mantıklı seçeneği aşağıdaki başlıklarda açıklayacağım. Ama benim temel önerim Kınalıada’ya giderken öncelikle Bostancı, Kadıköy ve Kabataş gibi en sık seferlerin olduğu noktaları tercih etmeye çalışın.

Hatta eğer fırsatınız varsa bence direkt Bostancı’ya ulaşabilirseniz genel olarak Adalar ve Kınalıada’ya seferlerinin en sık olduğu nokta Bostancı’dır 🙂 Bostancı’dan ya da Kadıköy, Kabataş’tan gitmenin bir diğer avantajı da buralardan Kınalıada’ya yapılan seferlerin fiyatları bulabileceğiniz en uygun fiyatlar olacak.

Ayrıca eğer hava kötüyse 🙂 yani deniz şartları olarak yağmur, rüzgar v.b açıdan bence direkt olarak vapuru tercih edin ve Bostancı’ya gidin! Çünkü vapur daha az sallanır ve en yakın ulaşım noktası da Bostancı!

Deniz Taksi İle Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Genel olarak Prens Adaları’na ulaşımın bir diğer yolu da şüphesiz ki deniz taksiler. Deniz taksiler ile 7/24 olarak Kınalıada’ya gidebilir ve geri dönebilirsiniz. Genellikle bu deniz taksiler ise 25-30 dakika içerisinde adaya ulaşabiliyorsunuz.

Semt Semt Kınalıada’ya Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Kadıköy’den Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Kadıköy’ün herhangi bir semtinden Kınalıada’ya giderken bence kesinlikle Bostancı’ya ulaşın 🙂 İster marmaray, ister otobüs ile ister de yürüyerek Bostancı’ya gidin ve kolayca Kınalıada’ya ulaşın.

Eğer Kadıköy merkezdeyseniz de hemen metronun oradaki Beşiktaş iskelesine gidin çünkü Adalar vapurları ve motorları orası ve çevresinden kalkıyor 🙂 Bu şekilde Kadıköy’den Kınalıada’ya rahatça ulaşabileceksiniz.

Üsküdar’dan Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Kınalıada’ya gidecekler hemen marmaraya atlasın ve Bostancı’ya gitsin, sonrasında Kınalıada’ya gitmek çok kolay olacak!

Beşiktaş ve Kabataş’tan Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Beşiktaş ve Kabataş’tan zaten direkt Kınalıada’ya sefer düzenlendiğini biliyorsunuz! Yukarıdan size uygun vapur hattını seçin ve Kınalıada’ya ulaşın!

Avcılar’dan Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Avcılar’dan Kınalıada’ya gitmek için hemen metrobüs atlayın ve Söğütlüçeşme’ye kadar gidin 🙂 Sonrası da marmaray ile Bostancı ve Kınalıada!

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Eminönü ve Karaköy’den Kınalıada’ya Nasıl Giderim?

Eminönü ve Karaköy’den direkt olarak T1 tramvayı ile Kabataş’a geçerseniz Kabataş’tan kalkan vapurlar ile Kınalıada’ya ulaşabilirsiniz.

Büyükada, Burgazada ve Heybeliada’dan Kınalıada’ya Nasıl Giderim?

Prens adalarının ötekilerinden yani Büyükada, Burgazada ve Heybeliada’dan Kınalıada’ya giderken en mantıklı seçenek Bostancı Adalar Ring Hattı vapur seferini kullanmak. Böylece her yönden kolayca Kınalıada’ya gidebilirsiniz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Kartal, Maltepe ve Pendik’ten Kınalıada’ya gidecekler direkt olarak marmaraya atlasın ve Bostancı’ya gitsin 🙂 Sonra da vapur ya da motor ile kolayca Kınalıada!

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Ümraniye ve Sancaktepe’den adaya giderken öncelikle M5 Üsküdar metrosu ile Üsküdar’a geçin ve sonrasında marmarayla Bostancı’ya ulaşarak vapura binin derim!

Ataşehir’den de direkt olarak otobüsle Bostancı’ya ulaşabilir ve Kınalıada’ya gidebilirsiniz.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Taksim ve Mecidiyeköy’den Kınalıada’ya gidecekler bence hemen füniküler ya da otobüsle Beşiktaş’a ve Kabataş’a geçsinler. Beşiktaş’tan da vapurla Kınalıada’ya gidebilirsiniz.

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Bağcılar tarafından Kınalıada’ya gitmek için öncelikle M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binin ve Yenikapı’ya ulaşın. Yenikapı’dan da marmarayla Bostancı’ya kolayca gidebilir ve Kınalıada’ya ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü ve Bakırköy’den Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Bakırköy’den direkt olarak marmarayla Bostancı’ya gidebilirsiniz. Beylikdüzü’nden de önce metrobüsle Söğütlüçeşme’ye geçip oradan marmarayla Bostancı! Sonrası zaten yukarıda yazıyor 🙂

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Kınalıada’ya giderken T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ve Kabataş’a ulaşın. Sonra da vapurla Kınalıada!

Beykoz, Çengelköy ve Beylerbeyi’nden Kınalıada’ya Nasıl Gidilir?

Beykoz ve boğaz hattından Kınalıada’ya gidecekler önce otobüs ya da vapurla Kadıköy’e geçsin ve Kadıköy’den de Kınalıada!

Kınalıada’ya Ulaşımda Bilinmesi Gerekenler

Kınalıada’ya Ulaşım Ne Kadar Sürer?: Kınalıada’ya ulaşım ortalama olarak vapurlarla 35-45 dakika arası sürüyor. Bu tabii ki bineceğiniz yere göre değişir.

Kadıköy-Kınalıada Arası Vapurla Kaç Dakika Sürüyor?: Kadıköy’den Kınalıada’ya vapurla yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Oldukça keyifli bir 30 dakika olacak 🙂

Bostancı-Kınalıada Kaç Dakika Sürer?: Bostancı’dan yalnızca 25 dakikada Kınalıada’ya gidebilirsiniz.

Kınalıada’ya Motor-Vapur Biletleri Ne Kadar?: Motorların bilet fiyatları aslında genellikle Kadıköy, Bostancı, Kabataş gibi noktalardan vapur fiyatları ile aynı. Bu da yaklaşık 2-3 tam akbil fiyatına denk gelir genellikle.

Kınalıada’ya Giden Vapurlarda Akbil Geçiyor mu?: Kınalıada’ya giden vapur ve motorlarda akbil geçiyor.

Kınalıada’ya En Ucuz Nasıl Gidebilirim?: Kınalıada’ya ulaşımın en ucuz yolu Bostancı ve Kadıköy’den vapura ya da motora binmek 🙂

Kınalıada’ya İlk ve Son Vapur-Motor Saat Kaçta?: Kınalıada’ya giderken motor saatlerini yukarıdaki linklerden güncel olarak kontrol etmelisiniz. Çünkü devamlı değişiyor 🙂 Ama genel olarak aslında Kınalıada’ya gece 9-10’a kadar seferler var. Sabah da ilk seferler 6-7 civarı. Ancak dediğim gibi sakın kontrolsuz yola çıkmayın 🙂

Bu şekilde Kınalıada’ya nasıl gidileceğini anlattığım kapsamlı mı kapsamlı yazım bitiyor 🙂 Burası Görkemliyollar! Eğer özel bir noktadan Kınalıada’ya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden yazın, hemen yanıtlıyorum!

Eğer öteki prens adalarına yani Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Sedef Adası’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız adaların isimlerine tıklarsanız o adalar için de özel olarak ulaşımı anlatıyorum. Hepinize bol keyifli ada turları dilerim 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.