Görkemli günler! Bugün “Kuzguncuk’a gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “kuzguncuk nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere Kuzguncuk’a ve Kuzguncuk Sahil’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Kuzguncuk’a Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Anadolu yakasından Kuzguncuk’a gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve iett otobüslerini kullanmayı düşünmelisin.

Avrupa yakasından Kuzguncuk’a gitmek isteyenler ise metro, metrobüs ve vapur gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Kuzguncuk’a ulaş 🙂

Kuzguncuk Nerededir?: Kuzguncuk, Üsküdar ve Çengelköy arasında bulunan İstanbul’un ünlü semtlerinden biri. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Kuzguncuk insana huzur veren harika bir boğaz semti. Buraya gelirken olabildiğince stressiz şekilde ulaşmanızı tavsiye ederim. Bunun için de metro kullanın bence!

Kuzguncuk’a metro ile gitmek için M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosunun Fıstıkağacı istasyonun inmeniz gerekiyor. Kuzguncuk Sahil tarafına gidecekler ise direkt Üsküdar’da inip 15 numaralı otobüse binerek de gidebilirler.

M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna öteki metrolardan Üsküdar ve Altunizade’de aktarma yapabiliyorsunuz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Marmaray İle Kuzguncuk’a Nasıl Giderim?

Kuzguncuk’a gitmenin bir diğer keyifli yolu da marmarayı kullanmaktan geçiyor. Çünkü Kuzguncuk aslında Üsküdar’a düşündüğünüzden daha yakın 🙂

Marmarayın herhangi bir istasyonundan trene atlayın ve Üsküdar Marmaray’da inin! Buradan boğaz kenarından köprüye doğru 15-20 dakika yürüyerek Kuzguncuk Sahil’e ulaşabilirsiniz.

Yürümek istemeyenler Üsküdar Marmaray’da indikten sonra sahilden Beykoz tarafına giden 15 ve 15 serisi tüm otobüslere binerek 5 dakika da Kuzguncuk’a ulaşabilir. (otobüs hat ayrıntılarını ilgil bölümünde paylaşacağım)

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Metrobüsle Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Eğer herhangi bir metrobüs istasyonuna yakınsanız bence hiç düşünmeden hemen bir metrobüse binin ve Altunizade’ye gidin!

Metrobüsten Altunizade’de inerek M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna aktarma yapabilir ve Fıstıkağacı’ndan Kuzgunncuk’a yürüyerek ulaşabilirsiniz. İsteyenler M5 metrosundan Üsküdar’da inip otobüse de binebilir.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Vapurla Kuzguncuk Sahil’e Nasıl Gidilir?

Eğer fırsatınız varsa hiç kaçırmadan Kuzguncuk’a vapurla gidin derim 🙂

Sırasıyla Kuzguncuk, Küçüksu, Anadolu Hisarı, Kanlıca, Paşabahçe ve Beykoz hattında çalışan bir şehirhatları vapuru bulunuyor. Bu vapur hattında seferler biraz az ama yakalarsanız bu semtlerden Kuzguncuk’a keyifle gidebilirsiniz.

Ayrıca Çengelköy, Beylerbeyi, Kuzguncuk, Beşiktaş, Eminönü semtlerinden geçen bir vapur hattı daha var 🙂 Bu vapurla da yukarıda yazan semtlerden birindeyseniz kolayca Çengelköy’e gidebilirsiniz. Bu rotada sefer sıklığı daha fazla.

Şehirhatları vapurları için sefer saatlerini lütfen şuradan kontrol edin. Bence kontrol edin ve vapurla Kuzguncuk’a gidin 🙂

Bunun dışında Kuzguncuk’a vapurla ulaşırken Üsküdar’ı da kullanabilirsiniz. Beşiktaş ya da Eminönü’nden her daim vapurla önce Üsküdar’a gidip sonra da 15 numaralı otobüsle 5 dakikada Kuzguncuk’a gitme şansınız bulunuyor.

Yürüyerek Kuzguncuk’a Nasıl Giderim?

Genel olarak Üsküdar, Fıstıkağacı, İcadiye, Nakkaştepe, Selamsız gibi noktalardan Kuzguncuk’a yürüyerek de ulaşma şansınız bulunuyor.

Özellikle Üsküdar Sahil’deyseniz bence Kuzguncuk’a keyifli bir yürüyüş ile ulaşın derim. Ayrıca bu rotada Paşalimanı’nı da keşfedebileceksiniz.

İETT Otobüsleri ile Kuzguncuk’a Gidiş

Kuzguncuk’a direkt olarak ulaşabileceğiniz tek seçenek iett otobüsleri olacak. Fakat genel olarak metro ya da marmarayla Üsküdar’a gelip sonra otobüse binmenizi öneririm.vŞimdi sizlere Kuzguncuk’ten geçen otobüs hatlarını listeleyeceğim;

Kuzguncuk’a Giden İETT Otobüsleri

  • Üsküdar’dan 15, 15B, 15C, 15E…
  • Beykoz’dan 15,
  • Rasathane’den 15R
  • Çengelköy’den 15 numaralı otobüslerle Kuzguncuk’a direkt olarak ulaşabiliyorsunuz.

Kuzguncuk’a Araçla Yol Tarifi

Kuzguncuk’a özel arcınızla gitmenizi fazla tavsiye etmem. Çünkü Kuzguncuk’a giderken trafiğe takılabilir ve park konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Fakat Kuzguncuk’a giderken takip etmeniz gereken yol kısaca önce Üsküdar sahile ulaşmak. Üsküdar Sahil’den de Beykoz yönüne doğru sahilden devam ederseniz Paşalimanı’na ve sonrasında Kuzguncuk’a ulaşabileceksiniz. Şimdi size Kuzguncuk’a araçla yol tarifi haritamı da paylaşayım;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Kuzguncuk’a bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Semt Semt Kuzguncuk’a Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar’dan Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Kuzguncuk Sahil’e gidecekler bence yürümeli 🙂 Eğer yürümeye ben üşenirim diyorsanız da 15 numaralı otobüse binin ve kolayca Kuzguncuk’a ulaşın.

Kadıköy’den Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Kuzguncuk’a giderken hiç düşünmeden M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binin ve bir durak sonra Ayrılıkçeşme’de inerek marmaraya binin.

Marmaraya bindikten sonra da yine bir durak giderek Üsküdar’a ulaşacaksınız. Sonrasında da ister yürüyün isten 15 serisi bir otobüse binin 🙂

Beykoz, Çengelköy ve Beylerbeyi’nden Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası boğaz sahil semtlerinden Kuzguncuk’a gidecekler direkt olarak otobüsleri kullanmalı. Aslında Beykoz-Üsküdar sahil rotasındaki her noktadan 15 numaralı otobüsle Kuzguncuk Sahil’e gidebilirsiniz.

Ayrıca Beykoz-Üsküdar arasında çalışan dolmuşları da kullanabilirsiniz. Bu sahil yolu rotasında eğer cam kenarı güzel bir koltuk bulursanız efsane bir manzara ile keyifle Kuzguncuk’a ulaşacaksınız 🙂

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Kuzguncuk’a gidecek hiç düşünmeden Marmaray’a binsin ve Üsküdar’da insin! Üsküdar’dan da kolayca Kuzguncuk’a ulaşabileceğiniz biliyorsunuz.

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den Kuzguncuk’a Ulaşım

Ümraniye ve Sancaktepe’den direkt olarak M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna binerek Kuzguncuk’a ulaşım mümkün. İster Fıstıkağacı’nda ister de Üsküdar’da inin 🙂

Ataşehir’den Kuzguncuk’a gidecekler bence öncelikle otobüsle M4 Kartal-Kadıköy ya da M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrolarından birine ulaşssın ve sonrasında da Üsküdar’a gitsin!

Beşiktaş’tan Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Kuzguncuk’a gideceklere önerim hemen bir vapura binin ve 15 dakikada Üsküdar’da olun 🙂 Sonra da 10 dakika yürüyerek Kuzguncuk’a ulaşabilirsiniz. Bu tarif Ortaköy’den gelecekler için de geçerlidir.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Taksim’den Kuzguncuk’a giderken önce M2 Taksim metrosuna binin ve Mecidiyeköy’den metrobüse binin derim. Mecidiyeköy’den de Kuzguncuk’a giderken metrobüsle Altunizade’ye gidip oradan da M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna binerseniz hızlıca ulaşmış olacaksınız.

Eminönü ve Karaköy’den Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den Kuzguncuk’a gitmek isteyenler hemen bir vapura binip Üsküdar’a geçsin! Sonrası da malum 🙂

Eyüp Sultan’dan Kuzguncuk’a Nasıl Giderim?

Eyüp’ten Kuzguncuk’a gitmek isteyenler için keyifli bir ulaşım yolu var!

Eyüp’ten direkt olarak vapurla Üsküdar’a gidebiliyorsunuz. Üsküdar’a böyle keyifli ulaşınca sonra da biraz yürüyün ve Kuzguncuk’a ulaşın derim.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu tarafından Kuzguncuk’a giderken T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı işiniz fazlasıyla görecek. Önce tramvayla Eminönü’ne gidin ve vapurla Üsküdar’a geçin 🙂

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi noktalardan direkt olarak metrobüse binerseniz ışınlanmış gibi Altunizade’ye ulaşabilir ve oradan M5 metrosuyla Üsküdar’a geçebilirsiniz.

Bakırköy’den zaten direkt marmaray ile Üsküdar sahile gidebiliyorsunuz. Üsküdar’a geldiyseniz de Kuzguncuk’a geldiniz demektir.

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler tarafından Kuzguncuk’a gitmek için M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binin ve Yenikapı’dan marmarayla Üsküdar’a geçin. Sahilden de 15 numaralı otobüsle Kuzguncuk’tasınız.

Kağıthane ve Alibeyköy’den Kuzguncuk’a Ulaşım Nasıl?

Kağıthane ve Alibeyköy’den Kuzguncuk’a gitmek isteyenler M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile önce Mecidiyeköy’e gidip oradan da metrobüse binerlerse, Altunizade’den M5 metrosuna geçip Fıstıkağacı’nda inerek Kuzguncuk’a ulaşabilirler.

Kuzguncuk’a Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Kuzguncuk’a En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Kuzguncuk’a en uygun ulaşım yolu vapur ya da otobüsle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Kuzguncuk’a En Hızlı Nasıl Gidilir?: Kuzguncuk’a ulaşımın en hızlı yolu metro + otobüs seçeneklerini kullanmak olur.

Kuzguncuk’a Gitmek Ne Kadar Sürer?: Kuzguncuk’a ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Kuzguncuk’ta Otopark Var mı?: Kuzguncuk’ta ücretsiz park seçenekleri mevcut.

Artık Kuzguncuk’a nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Kuzguncuk’a nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.