Görkemli günler! Bugün “Maslak’a gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “maslak nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Maslak’a nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Maslak’a Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından Maslak’a gideceksen metro ve marmaray seçeneklerini düşünmelisin.

Avrupa yakasından Maslak’a gidecekler ilk olarak bence metrobüs ve metroyu düşünmeli. Şimdi genel fikir verdikten sonra, kendine en uygun yolu seç ve aşağıdaki başlıktan detaylı Maslak’a gidiş yolunu oku!

Maslak Nerededir?: Maslak, Ayazağa ve Kağıthane arasında bulunan Sarıyer’in bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Maslak’a Nasıl Gidilir?

Bence Maslak’a kesinlikle metroyla gitmelisiniz. Çünkü Maslak trafiğiyle meşhur bir yer olduğu için normal otobüs, araç v.b yollarla tüm gününüz yolda geçebilir.

Maslak’tan geçen metro hattı M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosu oluyor. Bu metronun İTÜ Ayazağa ve Atatürk Oto Sanayi durakları aslında Maslak!

Önce yazı içerisinde paylaşacağım haritadan gideceğin noktaya bak ve sana hangisi yakınsa İTÜ Ayazağa ya da Atatürk Oto Sanayi metrosunda in ve Maslak’a ulaş.

Maslak’tan geçen M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna da Yenikapı ve Mecidiyeköy’den aktarma yapabilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Maslak’a Nasıl Gidilir?

Maslak’a metrobüsle gitme imkanınız da bulunuyor.

Metrobüs direkt olarak Maslak’tan geçmiyor. Fakat siz Mecidiyeköy’den M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yaparsanız kolayca Maslak’a ulaşabilirsiniz.

Metrobüs özellikle uzak ilçelerden gelenler için bulunmaz bir yöntem!

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Maslak’a Nasıl Giderim?

Eğer bulunduğunuz yer bi marmaray durağına yakınsa bence hemen marmaray’a atlayın ve Yenikapı’ya gidin.

Çünkü Marmaray’la Maslak’a gitmek için M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapmanız gerekiyor. Bu aktarma için her iki yönden de gitmeniz gereken durak Yenikapı! Sonrası yukarıda metro bölümünde yazıyor.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Maslak’a Gidiş

Öncelikle ben Maslak’a otobüsle gitmeyi hiç önermiyorum 🙂 Çünkü trafiğin ne olacağı bilinmiyor.

Fakat ben otobüsle gideceğim diyenler için işte size Maslak otobüsleri…

Maslak’tan Geçen İETT Otobüsleri;

  1.  Maslak’a Sarıyer ve Taksim’den 25G ile,
  2.  Kabataş ve Tarabyaüstü’nden 25C ile,
  3. 4. Levent Metro’dan 29GM ve 41 ile,
  4. Rumeli Hisarüstü’nden 59RS ile,
  5. Beşiktaş’tan 40B ile,
  6. Hacıosman Metro’dan 52H ile ulaşabilirsiniz.

Maslak’a Araçla Yol Tarifi

Maslak’a önermemekle beraber eğer özel aracınızla gidecekseniz aslında yolunuz oldukça basit. Her iki yakadan da köprü yoluna girin ve Zincirlikuyu ya da Maslak kavşaklarından Maslak tabelalarını takip edin.

Eğer kafanız karıştı ise 🙂 ben sizler için Maslak’a araçla yol tarifimi haritada paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Maslak’a bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Maslak’a Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Maslak’a gitmek istiyorsanız bence öncelikle E-10 ve Havabüs otobüsleriyle Kadıköy’e gelin.

Sonrasında metro ya da marmaraya binerek önce Yenikapı’ya sonra da M2 Levent metrosuna ulaşın. Bu metronun Ayazağa ve Atatürk Oto Sanayi durakları biliyorsunuz ki Maslak oluyor.

Ayrıca Sabiha Gökçen’den direkt MR60 otobüsüyle Pendik Marmaray’a gidip Marmaray’dan Yenikapı’ya ulaşarak da M2 metrosuna gidebilirsiniz. Bu yol meşakkatli dursa da en hızlı seçenek olabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Maslak’a Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Maslak’a giderken benim tavsiyem Havaist otobüsüne binin ve 4. Levent durağında inin. Zaten buradan sonra bir durak metroya binerseniz Maslak’tasınız. İsterseniz yukarıda anlattığım herhangi bir İETT otobüsüne de binip Maslak’a ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Maslak’a Nasıl Gidilir?

Esenler Otogar’dan Maslak’a gitmek için öncelikle, otogar içindeki M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binin ve Yenikapı’ya kadar gidin, zaten son durak.

Yenikapı’dan da M2 Taksim metrosuna binerek İTÜ Ayazağa’da inin ve Maslak!

Alibeyköy Otogarı’ndan Maslak’a gitmek için ise önce T5 tramvayı ve ardından M7 metrosu ile Mecidiyeköy’e ulaşın derim. Sonra çok rahat M2 Taksim-Ayazağa metrosuna geçip Maslak’a ulaşabilirsiniz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Maslak’a Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Maslak’a Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Maslak’a gidecekler hemen marmaraya binsin ve Yenikapı’dan M2 Taksim metrosuna aktarma yaparak Maslak’a ulaşssın derim.

Kadıköy’den de isterseniz direkt Söğütlüçeşme metrobüse binerek Zincirlikuyu’ya gidip oradan Gayrettepe Metro’ya (yine M2 metrosu) aktarma yaparak Maslak’a ulaşabilirsiniz.

Zincirlikuyu ve Beşiktaş’tan Maslak’a Nasıl Gidilir?

Zincirlikuyu’dan hiç düşünmeden metroya binin ve Maslak’a gidin! M2 Metrosu biliyorsunuz:)

Beşiktaş’tan Maslak’a giderken de bence hemen 40B otobüsüne atlayın ve Maslak’a tek vasıta olarak ulaşın. Trafik çoksa yol üzerinde Levent’te metroya da geçebilirsiniz.

Mecidiyeköy ve Taksim’den Maslak’a Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy ve Taksim’den Maslak’a gidecekler hiç düşünmeden M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binsinler. Zaten bu iki semtte de metronun aynı isimli durakları var.

İnecekleri durak İTÜ Ayazağa! Ayrıntılar yukarıda metro bölümünde…

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası

Eminönü ve Karaköy’den Maslak’a Nasıl Gidilir?

Eminönü ya da Karaköy’den Maslak’a gidecekseniz bence hemen biraz yukarı yürüyün ve İstanbul Üniversitesi ya da Şişhane metro duraklarına gidin.

Bineceğiniz metro zaten M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosu oluyor 🙂 Yani hemen Maslak’tasınız.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Maslak’a Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Maslak’a gitmenin en iyi yolu direkt marmaraya binmek. Marmaray ile çok kısa sürede Maslak’a ulaşabilirsiniz.

Marmaray’da Yenikapı’da inip M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapmanız gerekiyor.

Bağcılar’dan Maslak’a Nasıl Gidilir?

Bağcılar’dan Maslak’a gidecekler de hemen M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binsin ve Yenikapı’ya ulaşssın!

Yenikapı’dan da kolayca M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Maslak’a ulaşın.

Beylikdüzü, Şirinevler, Avcılar, Bakırköy’den Maslak’a Nasıl Gidilir?

Beylikdüzü, Şirinevler, Avcılar, Bakırköy gibi noktalardan Maslak’a gidecekler en yakın metrobüs durağına gidip bir metrobüse atlasın bence.

Metrobüs’ün Mecidiyeköy durağında inerek M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçiş yapabilirsiniz. Bu metro sizi Maslak’a götürüyor.

Maslak 1453’e Nasıl Gidilir?

Maslak 1453 aslında tam olarak Maslak’ta yer alıyor adı üzerinde 🙂 Yani bu yazıdaki tariflere uygun olarak M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna ulaşıp İTÜ Ayazağa’da inin ve sonrasında da 41AT, 41C,41N,41Y gibi otobüslere binerek Maslak 1453’e ulaşabilirsiniz.

Maslak 42 AVM’ye Nasıl Gidilir?

Maslak 42 AVM’ye giderken özel olarak hiçbir tarife gerek yok 🙂 Bu yazıdaki tüm tarifler geçerlidir. Yalnızca  İTÜ Ayazağa Metro ya da Atatürk Oto Sanayi Metro’dan sonra 15 dakika yürüyerek Maslak 42’ye ulaşabilirsiniz.

Maslak Gazeteciler Sitesi’ne Nasıl Gidilir?

Maslak Gazeteciler Sitesi’ne gitmek istiyorsanız da yine M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosunu kullanın. İki seçenek var;

İlk olarak metrodan direkt Atatürk Oto Sanayi’de inin ve yürüyerek Gazeteciler sitesine ulaşın ya da 4. Levent metroda inip 29GM ya da 29E ye binip Gazeteciler sitesine gidebilirsiniz.

Maslak’a Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Maslak’a En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Maslak’a en uygun ulaşım yolu metro ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Maslak’a En Hızlı Nasıl Gidilir?: Maslak’a ulaşımın en hızlı yolu metro seçeneklerini kullanmak olur.

Maslak’a Gitmek Ne Kadar Sürer?: Maslak’a ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Bu şekilde Maslak’a nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Maslak’a nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.