Görkemli günler! Bugün konumuz “Mecidiyeköy’e gitmek” ya da üşenip arattığımız şekliyle “mecidiyeköy nasıl gidilir” ? Böyle aratınca karşımıza hep standart ansiklopedik tarzda siteler çıkıyor.

Şimdi tüm bildiklerinizi unutun! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak Mecidiyeköy’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten bahsediyorum.

Mecidiyeköy’e Nasıl Gidebilirim?

Aslında hep öncelikle nerede olduğunuzu sorardım 🙂 Fakat Mecidiyeköy’e gidiş yolu bellidir!

İstanbul’un neredeyse tam merkezinde yer alan Mecidiyeköy’e gitmek için nerede olursanız olun metro ya da metrobüsü kullanmalısınız. Bunun dışında tabii ki İETT otobüsleri ve özel araç gibi seçenekler olsa da size tavsiyem bu 🙂 Şimdi genel hatları çizdiysek şimdi detaylar gelsin…

İstanbul Genel Görünüm / Köprünün Hemen Arkası Mecidiyeköy

Metro İle Mecidiyeköy- Şişli’ye Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy, İstanbul’un en eski metro hatlarından birine sahip. M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosu Şişli-Mecidiyeköy’den de geçiyor.

Nerede olursanız olun kendinizi İstanbul’un raylı sistemlerinden birine atın ve M2 Yenikapı-Mecidiyeköy metrosuna ulaşın. Ardından Şişli-Mecidiyeköy durağında inin ve Mecidiyeköy’desiniz!

Yenikapı’dan Marmaray, M1A Atatürk Havalimanı, M1B Kirazlı metro hatlarından M2 Yenikapı-Hacıosman metrosuna geçiş yapabilirsiniz.

Metrobüsle Mecidiyeköy’e Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’e ulaşımın diğer bir yolu da metrobüs!

Şüphesiz metrobüs İstanbul’un en hızlı ve pratik ulaşım aracı. Beylikdüzü, Bakırköy, Avcılar, Zeytinburnu, Kadıköy gibi noktalardan direkt olarak metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Eğer eviniz metrobüse yakınsa başka seçenek düşünmeyin!

Metrobüs neredeyse İstanbul’un tüm raylı sistemlerine aktarma verdiğinden tek tek yazmayacağım; şuradan kendinize uygun olan aktarmayı bulun.

Marmaray İle Mecidiyeköy- Şişli’ye Nasıl Giderim?

“Görkem benim evim Marmaray’a yakın”

İşte o zaman tabii ki Marmaray ile Mecidiyeköy’e gideceksin 🙂 Marmaray ile Mecidiyeköy’e gitmek için kilit istasyon Yenikapı. Anadolu ya da Avrupa Yakası nerede olursan ol önce Marmaray ile Yenikapı istasyonuna ulaş ardından oradan M2 Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Şişli-Mecidiyeköy’e ulaş!

Yenikapı Marmaray’dan Mecidiyeköy’e Kolayca Ulaşabilirsiniz

İETT Otobüsleri İle Mecidiyeköy’e Gidiş

21. yüzyıl İstanbul’undayız 🙂 Artık otobüsle böylesine merkezi bir yere gitmeyi düşünmezsiniz diye düşünüyorum.

Eğer düşünüyorsanız da size tek tek numara vermeyeceğim. Çünkü Avrupa yakasındaki neredeyse her iki otobüsten biri Mecidiyeköy’den geçiyor. Herhangi bir durağa git Mecidiyeköy yazana bin 🙂 Ya da şuradan Mecidiyeköy’den geçen otobüslere bak.

Araçla Mecidiyeköy Yol Tarifi

Şimdi özel aracıyla Mecidiyeköy’e gitmek isteyenlere de kısa bir tarif verme vakti!

Eğer Anadolu yakasından geliyorsan direkt olarak birinci boğaz köprüsüne git! Köprüyü geçtikten kısa bir süre sonra Zincirlikuyu ve Mecidiyeköy’de olacaksın. Eğer Avrupa yakasından geliyorsan da ya hedefin Zincirlikuyu ve boğaz köprüsü olmalı. Zaten sonrasında Mecidiyeköy tabelalarını göreceksin.

Anadolu Yakası’ndan Mecidiyeköy’e Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından Mecidiyeköy’e gitmenin tabii ki onlarca yolu olabilir. Fakat ben size tek bir seçenek sunacağım 🙂

Eğer evin Marmaray’a yakınsa direkt olarak Marmaray’a bin ve Yenikapı’dan M2 Taksim-Mecidiyeköy metrosuna geç. Ben Üsküdar ya da Kartal metrosuna daha yakınım diyorsan da Uzunçayır ve Altunizade’den Metrobüs’e geç ve Mecidiyeköy’e ulaş.

Sabiha Gökçen’den Mecidiyeköy’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Mecidiyeköy’ onlarca farklı gidiş yolu olabilir. Fakat bu trafikte benim size önerim farklı…

İlk olarak MR60 ile Pendik Marmaray’a git oradan Marmaray’la Yenikapı ve sonrasında M2 Taksim metrosu ile Mecidiyeköy’e ulaş. Biraz yorucu dursada en rahat ve hızlı yol bence böyle olacak.

İşte İstanbul 🙂 Onu Karış Karış Gezin! Mecidiyeköy’den Başlayın 🙂

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Mecidiyeköy’e Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan ulaşmak konusunda belki de en şanslı yerlerden biri de Mecidiyeköy!

Çünkü bu hatta yakında bir metro yapılacak. Yalnızca 25-30 dakika içerisinde Zincirlikuyu’ya ve Mecidiyeköy’e ulaşabileceksiniz. Şimdilerde ise İETT’nin H-2 Mecidiyeköy-İstanbul Havalimanı hattıyla direkt olarak ulaşım mümkün. Bu hattın saatlerine bakmak istiyorsanız şuradan ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den Mecidiyeköy’e Nasıl Gidilir?

Şimdi özel olaral Kadıköy’den Mecidiyeköy’e gitmek isteyenler için bir önerim olacak.

Öncelikle Kadıköy’den Söğütlüçeşme’ye yürüyün ve metrobüs’ün başlangıç noktası olan bu istasyondan direkt olarak 20 dakikada Mecidiyeköy’e ulaşın. Bu rotadaki en mantıklı seçenek bu.

Pendik’ten Mecidiyeköy’e Nasıl Gidilir?

Pendik, Kartal, Maltepe gibi Anadolu yakası ilçelerinden Mecidiyeköy’e gidecekler de ya metrobüs ya da Marmaray’a ulaşmaya çalışmalı. Sonrasında nasıl gidecekleri yukarıda ilgili başlıkta yazıyor 🙂

Mecidiyeköy’e nasıl gidileceğini anlattığım yazımı burada bitiyorum. Eğer özel bir noktadan Mecidiyeköy’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bana sorabilirsiniz, hemen yanıtlıyorum! Hepinize sevgi dolu günler 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

2 Yorum Yapılmış

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.