Görkemli günler! Bugün “Nişantaşı’na gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “nişantaşı nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Nişantaşı’na nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Nişantaşı’na Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle Nişantaşı’na gitmek bi keyif işidir 🙂 Yani öyle trafikte geçen gün ya da kalabalık otobüsler ile Nişantaşı’na gidersek bence buranın keyfini alamayız. Şimdi neredesin onu bilmem gerek?

Eğer Avrupa yakasından geliyorsan metro seçeneğine yoğunlaşmalısın. Anadolu yakasından Nişantaşı’na gidecekler de marmaray, metrobüs ve metro seçeneklerini düşünmeli. Şimdi genel hatları çizdiğimize göre sıra detaylarda…

Nişantaşı Nerededir?: Nişantaşı, Osmanbey, Akaretler ve Maçka semtleri arasında bulunan Şişli’nin ünlü bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Aslında direkt olarak Nişantaşı’ndan bir metro geçmediğini düşünebilirsiniz. Fakat Nişantaşı’nın metrosu var!

Nişantaşı’na M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosunun Osmanbey durağından kolayca ulaşabilirsiniz. Osmanbey Metro’dan sonra sadece 400-500 metre keyifli bi ortamda yürüdükten sonra Nişantaşı’ndasınız.

Nişantaşı’na metroyla gitmek için size en yakın olan metroya binin ve Yenikapı ya da Mecidiyeköy’den M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapın. Sonrasında da bahsettiğim gibi Osmanbey Metro’da inerek Nişantaşı’na gidebilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğun yer herhangi bir metrobüs durağına yakınsa metrobüsü de Nişantaşı’na ulaşımda tercih edebilirsin.

Metrobüsle Nişantaşı’na giderken her iki yönden de inmen gerek durak Mecidiyeköy ya da Zincirlikuyu. Bu iki duraktan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapıp Osmanbey’de inersen hızlıca Nişantaşı’na gitmiş olacaksın.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Nişantaşı’na Nasıl Giderim?

Marmaray özellikle biraz uzaklardan Nişantaşı’na gelenler için bulunmaz nimet! Marmarayla Nişantaşı’na gitmek için inmeniz gereken durak Yenikapı!

Yenikapı’dan da M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna aktarma yapıp Osmanbey’de inerek, biraz da yürüme ile Nişantaşı’na ulaşabilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Yürüyerek Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Nişantaşı’na ulaşımın yollarından biri de yürümek!

Burası zaten İstanbul’un en keyifli, neşeli ve trend noktalarından biri. Yani yürüyerek Nişantaşı’na gitmenin keyfi başka neyde olur ki?

Maçka, Osmanbey, Taksim, Beşiktaş, Akretler, Teşvikiye, Harbiye, Fulya gibi noktalardan Nişantaşı’na yürüyerek en geç 15-20 dakikada gidebilirsiniz.

Vapurla Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

“Görkem Nişantaşı’nda deniz yok!”

Evet yok ama Beşiktaş’ta var 🙂 Nişantaşı’na şehir stresinden uzak keyifli bir şekilde gitmek isteyenler eğer Anadolu yakasındaysa, Üsküdar ve Kadıköy’den vapura binerek Nişantaşı’na ulaşabilir.

Önce vapurla Beşiktaş’a geçin sonra da 15-20 dakika yürüyün tamamdır 🙂 Bu rota biraz yokuş yukarı şimdiden uyarayım.

İETT Otobüsleri ile Nişantaşı’na Gidiş

Açıkçası bunca seçenek varken Nişantaşı’na otobüsle gitmenizi hiç önermiyorum. Nişantaşı kilitlenip kalan ara sokakları ile meşhur hatırlatayım!

Ama yine de İETT otobüsüleri ile Nişantaşı’na gitmek isteyenlere birkaç bilgi vereecğim.

Nişantaşı’na Giden Otobüsler

  1. Beşiktaş’tan 30A,
  2. Eminönü ve Fulya’dan 26A numaralı otobüslerle Nişantaşı’na gidebilirsiniz.

Ayrıca Nişantaşı’na çok yakın noktadaki Halaskargazi Caddesi üzerinden geçen onlarca otobüs ile de Nişantaşı’na 3-5 dakikalık yürüme ile ulaşabiliyorsunuz.

Halaskargazi Üzerinden Nişantaşı’na Giden Otobüsler

  1. Sarıyer’den 25G
  2. Kağıthane ve Çağlayan’dan 46Ç,
  3. Eminönü’den 70FE,70FY,74,74A,66
  4. Ataşehir’den 256
  5. Ortaköy’den DT2
  6. Taksim’den de neredeyse tüm otobüslerle 🙂 Nişantaşı’na gidebilirsiniz

Nişantaşı’na Araçla Yol Tarifi

Nişantaşı’na özel aracınızla gitmeniz bence büyük bir hata olur 🙂 Trafik mi dersiniz yoksa otopark sorunu mu?

Yine de Nişantaşı’na özel aracıyla gidecekler güzel bir yol tarif haritası hazırladım, işte paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Nişantaşı’na bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Semt Semt Nişantaşı’na Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar ya da Kadıköy’den Nişantaşı’na gidekseniz bence hiç düşünmeden vapurları tercih edin 🙂 Hem Üsküdar hem de Kadıköy’den vapura binerek kolayca Beşiktaş’a gidebilirsiniz.

Beşiktaş’tan da Nişantaşı’na yürüyebileceğinizi ya da otobüsle ulaşabileceğinizi biliyorsunuz 🙂

Ümraniye ve Sancaktepe’den Nişantaşı’na Nasıl Giderim?

Ümraniye ve Sancaktepe tarafından Nişantaşı’na gitmek isteyenler bence M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosunu kullanmalı.

M5 metrosunun Altunizade durağında inerek önce metrobüse sonra da Mecidiyeköy’den M2 Taksim metrosuna aktarma yapabilirler. M2 metrosunun Osmanbey durağı ise sizi Nişantaşı’n götürür!

Beşiktaş’tan Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan bence Nişantaşı’na güzel havalarda yürünür 🙂

Bunun dışında 30A otobüsü ile Beşiktaş’tan Nilantaşı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu hatta çalışan dolmuşlar da bulunuyor.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Mecidiyeköy ve Taksim’den Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy ve Taksim’den aslında yürünerek Nişantaşı’na gidilebilir. Ben yürüyemem diyenler 🙂 M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binsin ve Osmanbey’de insin!

Nişantaşı’na ulaştınız 🙂

Eminönü ve Fatih’ten Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Fatih’ten otobüsle Nişantaşı’na gitme şansınız tabii ki mevcut. Ama bence hiç trafiğe dalmayın ve İstanbul Üniversitesi metro duraklarından birine gidip M2 Taksim metrosuna binin!

Osmanbey’de inerek Nişantaşı’na gidebilirsiniz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’nın sahil ilçelerinden Nişantaşı’na gitmenin en mantıklı yolu marmaraya binmek!

Marmarayla Yenikapı’ya kadar gidip M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçerseniz. Osmanbey’de inerek siz de kolayca Nişantaşı’na ulaşmış olacaksınız.

Şirinevler, Sefaköy, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Sefaköy, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy gibi yerlerden Nişantaşı’na gitmek için bence ne mantıklı yol metrobüsü kullanmak ve Mecidiyeköy’e kadar gitmek.

Mecidieköy’den de M2 Taksim metrosuna binip Osmanbey’de inerseniz bu iş tamamdır.

Levent, Kağıthane, Fatih ve Yenikapı’dan Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Levent, Kağıthane, Fatih ve Yenikapı’dan Nişantaşı’na gitmek için düşünmeye bile gerek yok 🙂

Zaten bu semtler M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosu üzerinde olduğu için hemen metroya atlayın ve Osmanbey’de inin.

City’s Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Nişantaşı’na gidecekler ayrıca City’s Nişantaşı AVM’ye nasıl gidileceğini de sorabilir 🙂 Ben kısaca şöyle yanıtlayayım;

City’s Nişantaşı zaten semtin tam ortasında bulunuyor. Osmanbey metro tarafından gelirseniz Maçka’ya doğru yürüyün ve 5-10 dakika da City’s Nişantaşı’na ulaşın!

Teşvikiye Caddesi’ne Nasıl Gidilir?

Teşvikiye’ye nasıl gidileceğini de unutmadan anlatayım! Teşvikiye Caddesi ve Teşvikiye Camii’ne gitmek için de yine bu yazıdaki tüm tariflere uygun olarak M2 metrosunun Osmanbey durağında inmek gerekiyor.

Fakat bu sefer Nişantaşı’nın biraz Maçka tarafına doğru yürümelisiniz. City’s AVM’yi geçtikten sonra zaten Teşvikiye’ye varmış olacaksınız.

Nişantaşı’na Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Nişantaşı’na En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Nişantaşı’na en uygun ulaşım yolu otobüs ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Nişantaşı’na En Hızlı Nasıl Gidilir?: Nişantaşı’na ulaşımın en hızlı yolu metro + yürüme seçeneklerini kullanmak olur.

Nişantaşı’na Gitmek Ne Kadar Sürer?: Nişantaşı’na ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Nişantaşı’nda Otopark Var mı?: Nişantaşı’nda ücretli otopark seçenekleri mevcut. Ben özel araçla gitmenizi hiç önermem 🙂

Bu şekilde Nişantaşı’na nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Nişantaşı’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.