Seyahat Blogu Yazmak Nasıl Bir His, Nasıl Yazılır ?

Gezi Blogları / Seyahat İpuçları / Seyahat Yazarlığı

Seyahat Blogu Yazmak Nasıl Bir His, Nasıl Yazılır ?


Herkese merhaba ! Ben Görkem Yüksel, bugün yurtdışı gezilerinize rehberlik edecek bir konu yok, kendimden merak edilen birkaç şey var; “seyahat blogu yazmak

Görkem ben de bir sürü yere gidiyorum ama seyahat blogu yazmıyorum, nasıl yapıyorsun bunu, nereden başlamalım ve bu işi yapmak nasıl bir his” diyen herkes okumaya devam etsin 🙂

Moskova Sokaklarında Gezerken / Rusya

Gezi Blogu Nasıl Yazılır ?

Öncelikle gezi blogu yazmak için gezmeyi, keşfetmeyi sevmek, bunun için bazı şeyleri göze almak gerekiyor. Emek vermeden yapılacak bir iş asla değil.

Bunun yanında elinizde bir insanların işine yarayabilecek şeyler olmalı, yani gezmeli, görmeli, başınıza birçok iş gelmeli, sorunlar yaşamalı, mutlu anlara şahit olmalı, yani keşfetmelisiniz.

Elinizde paylaşacak şeyler olduğunda zaten kendinizi ifade etmek için bir mecre arayacak ve belki de bir site kuracaksınız.

Gezi Notlarını Yazdığım Porto Sokaklarından, Portekiz

Nelere Dikkat Ediyorum ?

Tabii sadece gezip, görmek yeterli değil. Ben yaklaşık 3 yıldır düzenli olarak yazılar yazıyorum. Başlarda özellikle gezi notlarımda nasıl bir üslup kullanacağım konusunda çok kararsızdım.

Oturttuğum birçok düşünce ve denemeler ardından kendi Görkemli üslubuma ulaşmış oldum 🙂 Ayrıca günden güne kendimi ifade ediş biçimimdeki gelişmeyi de gözlemleyebiliyorum, yani ben de sizinle büyüyorum diyebilirim.

Buradan çıkarmanız gereken şey, bir işi yaparken yani gezi blogu yazarken, bir yandan dijital bir yayıncılık bir yandan da yazarlık yaptığınızı bilmelisiniz ve okuyucularla doğru iletişimi kurmalısınız.

Birleşik Devletlerden / New York ve Ben

Nasıl Bir His ?

Harika bir his ! Yıllardır yurtiçi ve yurtdışı gezilerim hakkında binlerce soruyla muhattap oldum fakat hepsi birebir tanıdığım insanlardı ya da direkt bana yöneltilmişti.

Şimdilerde Yeni Zelanda’dan bile soru soranlar var 🙂

Görkemliyollar’daki makalelerim dünyanın dört bir yanına ulaşabiliyor. Kendi tecrübelerimin insanlara sağladığı yada sağlayabileceği fayda beni daima mutlu edip ileriye taşıyor.

Norveç’te Kış Gezimden / Oslo

Yazdığım Şeyleri Nereden Biliyorum ?

İşte önemli olan nokta bu ! Ben Görkemliyollar’da yazdığım tüm makaleleri birebir kendi yaşadıklarımla örtüştürerek oluşturuyorum. Nelere ihtiyacım oldu, neleri merak ettim ve sonucunda neler yaşadım, neler öğrendim.

Ben dünya çapında 40’tan fazla ülkede ki bu ülkelerin en az yarısında birden fazla kez bulundum, buradaki deneyimlerim ile sizlere yol göstermeye çalışıyorum. Tüm bunların yanında güncel dünyayı takip ediyor, makalelerimi günden güne güncelliyorum.

Arno Nehri Üzerinden / Floransa, İtalya

Nasıl Seyahat Bloggerı Olunur ?

Biraz da sizden bahsedelim mi ? “Gezi bloggerı” mı olmak istiyorsunuz ? O zaman benimle gelin ve bu konu hakkında yazdığım özel yazıyla serüvenimize devam edelim, şimdilik benden bu kadar, sevgiyle kalın 🙂

Yazının Devamı: Seyahat Bloggerı Nasıl Olunur ?

İlginizi Çekebilecek Yazılar

 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*