SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Sicilya ve Malta Gezisi

Sicilya – Malta Gezi Notlarım


2014 Haziran ayında gerçekleştirdiğim Sicilya ve Malta Adası seyahatimin notlarını sonunda tamamladım. Bu seyahat benim için ayrı bir öneme sahip. Gittiğim yerler arasında en çok etkilendiğim şehirlerin burada olduğunu söyleyebilirim.

Öncelikle kısaca Sicilya’dan bahsetmek istiyorum. Sicilya, İtalya’nın en güneyinde, deyim yerindeyse çizmenin ucunda bulunan bir ada. Bu ada akdenizin en büyük adası ve İtalya’nın yönetiminden iç işlerinde bağımsız olan Sicilya Özerk Bölgesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Sicilya’da gezilecek yerler listesi oldukça uzun ! Ayrıca bu yerlere Malta’da gezilecek yerleri de ekleyebilirsiniz. Çünkü Malta ve Sicilya birbirine fazlasıyla yakın.

Mondello Plajı, Palermo, Sicilya

Sicilya’nın toplam nüfusu 5 milyon kadar ve Palermo, Katanya, Messina ilk başta akla gelen en önemli şehirleri konumunda.

Ülkemizde İtalya denince daha çok orta ve kuzey İtalya akla gelse de bugün sizleri yepyeni şehirlerle tanıştıracağım. Ayrıca bu gezime Sicilya’nın hemen güneyindeki küçük ada ülkesi Malta’yı da ekledim.

Ziyaret ettiğim Sicilya’nın en güzel şehirlerini ve Malta gezimi başlıklar halinde okuyabilirsiniz;

Ayrıca gezinin hazırlık aşamasından başlayarak gün gün olarak seyahat serüvenime tanık olmak isterseniz aşağıdaki linkten sırayla takip edebilirsiniz. Keyifli yolculuklar !


Gezinin Hazırlık Aşaması ve Gün Gün Tüm Notları, Okumaya Başla !drawn-blue-arrow-right


İlginizi Çekebilecek Yazılar

 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*