Görkemli günler! Bugün “Söğütlüçeşme’ye gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “söğütlüçeşme nasıl gidilir” ? Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Söğütlüçeşme’ye nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa yakasından Söğütlüçeşme’ye gidiyorsan Marmaray ve metrobüse binmelisin. Sana hangisi yakınsa onu tercih et derim.

Anadolu yakasından gelecekler de kendilerini en yakın Marmaray istasyonuna atmalı. Eğer ben metrolardan birine yakınım diyorsan da metroya bin. Şimdi genel hatları çizdiysek, sana uygun başlığı bul ve Söğütlüçeşme’ye ulaş!

Hadi Söğütlüçeşme’ye Gidiyoruz!

Metro İle Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidilir?

Söğütlüçeşme’ye gitmek için metroyu seçenekler bulundukları metronun en yakın metrobüs veya Marmaray aktarmasını bulup oradan bu iki ulaşım aracına geçmeliler. Çünkü hem Marmaray’ın hem de Metrobüs’ün Söğütlüçeşme’de direkt olarak istasyonu var.

M4 Kadıköy-Kartal metrosundan Uzunçayır, M5-Üsküdar-Çekmeköy metrosundan da Altunizade istasyonlarından metrobüse geçiş yaparak Söğütlüçeşme’ye ulaşabilirsiniz.

Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidilir?

Metrobüsle Söğütlüçeşme’nin en temel ulaşım aracı diyebiliriz. Çünkü metrobüsün Anadolu yakasındaki başlangıç noktası Söğütlüçeşme oluyor. Herhangi bir Metrobüs istasyonua git ve direkt olarak Söğütlüçeşme yönündeki 34AS 34Z v.s herhangi bir metrobüse bin.

Eğer bu metrobüs direkt olarak Söğütlüçeşme’ye gitmiyorsa da son durağa kadar git ve sonraki otobüse bin, illaki Söğütlüçeşme’ye kadar ulaşacaksın.

Marmaray İle Söğütlüçeşme’ye Nasıl Giderim?

Marmaray da Söğütlüçeşme’den geçen raylı sistemlerden biri. Marmaray’ın hangi durağında olursan ol direkt olarak bir trene atla ve Söğütlüçeşme’ye kolayca ulaş. Bu rotadaki tüm trenler Söğütlüçeşme’den geçiyor.

İETT Otobüsleri İle Söğütlüçeşme’ye Gidiş

Söğütlüçeşme’ye İETT otobüsü ile ulaşmaya hiç çalışma derim 🙂 Zaten böyle bir otobüste yok, ancak Kadıköy’e otobüslerine bidip boğadan önceki durakta inerek Söğütlüçeşme’ye yürüyebilirin.

Trafiğe takılmamak için en yakın yoldan otobüsle Marmaray ve metrobüse ulaşmaya çalış derim.

Kadıköy Boğa’dan Geçen İETT Otobüslerinin Çoğu Söğütlüçeşme Yakınlarından Geçiyor

Araçla Söğütlüçeşme Yol Tarifi

Söğütlüçeşme’ye özel aracıyla gidecekler eğer Avrupa yakasından geliyorlarsa birinci köprüyü takip edip düm düz sapmadan ilerlemeli. Zaten bu yolun sonu Söğütlüçeşme’de bitiyor.

Anadolu yakasından gelenler ya sahil yolunu takip ederek Söğütlüçeşme’ye ulaşşın ya da E-5 üzerinden birinci köprü bağlantı kavşağından Kadıköy, Fenerbahçe stadına sapsın.

Sabiha Gökçen’den Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Söğütlüçeşme’ye giderken direkt olarak Havaş otobüsleri ya da E-10 ile Kadıköy’e gidebilirsiniz. Fakat benim önerim, havalimanından MR-60 otobüsüyle Pendik Marmaray’a gidin oradan da Marmaray’la Söğütlüçeşme’ye ulaşın.

Caddebostan Sahil Trendleri! Yapılacaklar & Gezilecek Yerler

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Söğütlüçeşme

İstanbul Havalimanı’ndan Söğütlüçeşme’ye gidecekler de direkt olarak Kadıköy’e giden Havaist otobüslerine binmeli. Kadıköy’e ulaştıktan sonra da 15-20 dakika yürüdükten sonra Söğütlüçeşme’ye ulaşabilirler.

Ayrıca Mecidiyeköy’e giden İETT H-2 otobüsüne binip sonra Metrobüsle de Söğütlüçeşme’ye geçmeyi düşünebilirsiniz.

Söğütlüçeşme YHT Tren İstasyonu’na Nasıl Gidilir?

Başta Ankara, İzmit, Eskişehir ve Konya’ya olmak üzere giden YHT Hızlı trenleri de Söğütlüçeşme’den geçiyor ve bazıları direkt buradan kalkıyor. TCDD Söğütlüçeşme istasyonu aslında Marmaray Söğütlüçeşme ile aynı yer. Ayrıca metrobüsün de yanında bulunuyor.

Yani eğer YHT trenlerine bineceksiniz burada anlattığım herhangi bir yolla Söğütlüçeşme tren istasyonuna ulaşabilirsiniz, hepsi aynı yerde.

Burası Söğütlüçeşme İstasyonu / Marmaray Öncesi Eski Tren Zamanlarından / Kadıköy Lisesi’nden Dönerken

Kadıköy Evlendirme Dairesi ve Kadıköy Belediyesi’ne Nasıl Gidilir?

Şu ünlü Kadıköy Evlendirme Dairesi ve Kadıköy Belediyesi de aslında Söğütlüçeşme’de bulunuyor. Yani bu iki kuruma da gitmek istiyorsanız bu yazıda anlattığım Söğütlüçeşme’ye gidiş yollarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Hasanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Eminim aranızda Hasanpaşa’ya da gitmek isteyenler olacak. Hasanpaşa’ya gitmek için de Söğütlüçeşme’yi kullanabilirsiniz. Herhangi bir ulaşım aracı ile Söğütlüçeşme’ye gelin ve sadece 5-10 dakika yürüyün Hasanpaşa’dasınız.

Kadıköy’den Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidilir?

Kadıköy Rıhtım’dan Söğütlüçeşme’ye gidecekler azıcık terleyecek, yürümelisiniz!

Bu yolu gözünüzde büyütmeyin sadece 10 dakika alacak 🙂 Otobüse binmeye kalkarsanıız bence daha çok yorulacaksınız benden demesi.

Söğütlüçeşme’den Fenerbahçe’ye Yürüyebilirsiniz 🙂

Üsküdar’dan Söğütlüçeşme’ye Nasıl Giderim?

Üsküdar’dan Söğütlüçeşme’ye gidecekler direkt olarak Marmaray’a binerek 5 dakikada Söğütlüçeşme’ye ulaşabilir.

Taksim’den Söğütlüçeşme’ye Nasıl Gidilir?

Taksim’den Söğütlüçeşme’ye gitmek için de hemen Taksim meydanından metroya binin ve Yenikapı’ya gidin! Sonrasında Marmaray ile kolayca buraya ulaşabilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak metro ile Mecidiyeköy’e gidip oradan metrobüse de binebilirsiniz ama ben ilk yolu öneririm size 🙂

Maltepe, Pendik ve Kartal’dan Söğütlüçeşme’ye Gitmek

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Söğütlüçeşme’ye gidecekler direkt olarak kendini en yakın Marmaray istasyonu’na atmalı. Marmaray’a ulaşmak demek Söğütlüçeşme’ye ulaşmak demek 🙂

Bu şekilde Söğütlüçeşme’ye gidiş yollarını anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Söğütlüçeme’ye nasıl gidileceğini merak ediyorsanız alttaki yorum bölümünden bana yazın derim 🙂 Herkese iyi yolculuklar dilerim!

Yazının Devamı: Burgazada Gezi Notlarım!

Moda’da Yapılacaklar & Gezilecek Yerler, Kadıköy Rutinleri!

2 Yorum Yapılmış

  1. Merhabalar ben numune hastanesinden 15 gunde bir tedavi goruyorum buradan cikista rihtima iniyorum fakat bayagi bir yurume ypiyorum yani ayagim sakat ve dinlenmem gerekiyor o yuzden indi bindi nasil yapip kdikoy rhtmdan avrupa yakasi bagcilara nasil giderim tesekurler

    • Merhabalar Engin Bey,

      Vapurla Eminönü’ne geçip t1 tramvayına binmeyi düşünebilirsiniz. (tam anlamadım eğer söğütlüçeşmeydeyseniz de direkt metrobüsle zeytinburnuna gidip bağcılara geçebilirsiniz)

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.