Türkiye’de Hostel Var mı, Nerede ?

Hostel / Seyahat Rehberi / Türkiye

Türkiye’de Hostel Var mı, Nerede ?

Görkemli günler ! Hosteller konusunda sizlere çok yazı yazdım 🙂 Aslında genel olarak hostel konaklamasını anlatıyor olsam da hep yurtdışı gezilerini hedef aldım. Ancak 2020 Türkiyesi’nde ülkemizde de hostelde kalmak mümkün. 

Bugün konumuz, pahalılaşan tatillere uygun ve keyifli bir alternatif oluşturabilecek “türkiyede hostel konaklaması”

Ülkemizdeki Gezilerimden / Frig Vadileri, Afyon

Türkiye’de Hostel Konsepti

Aslında daha ülkemizde hostelin ne anlama geldiğini bile tam anlamıyla bilen kişi sayısı çok az. Ben de bu yüzden bu kadar kapsamlı bir yazı dizisi kaleme almaya karar verdim. Öncelikle hostel ne bilmiyorum diyorsanız şu yazımdan girin ve öğrenin.

Türkiye’de hostelde kalmak daha önce hiç aklıma bile gelmemişti. Fakat bu konseptin yaygınlaştığını görünce önce deneyip sonra da size tecrübelerimi aktarmak istedim.

Hostelde Kaldığım Antalya’dan / Patara Plajı

Türkiye’de Hostel Var mı ?

Evet var ! Aslında hosteller günlük hayatımızda dolaştığımız yerlerde bile var 🙂

Örneğin Kadıköy’de ! Fakat hosteller doğası gereği öyle allandıra pullandıra koca tabelalarla sokakları süslemiyor, onların farkında bile değiliz.

Dünyadada Sıkça Hostelde Kalıyorum: Örneğin Almati, Kazakistan

Sadece Yabancılara mı Hitap Ediyor ?

Aslında bu konu hostelden hostele değişiyor. İstanbul’da bulunan çoğu hostel ülkemizden misafirlere açık olmasa da güneye doğru indikçe işler farklı. O bölgelerde bizde birer yerel turist olduğumuzdan hostelde konaklayabiliyoruz. Mesela ben Kaş’ta hostelde kalmıştım 🙂

Türkiye’deki Hostel Tecrübemden

Türkiye’de Hostel Fiyatları

Bu yazıyı yazmadan önce fiyatları şöyle bir süzdüm. Genelde yatakhanelerde gecelik ücret 8-15 dolar arasında değişiyor, yani dünya ortalamalarında diyebiliriz.

Benim gözlemlediğim en büyük fark, aynı otellerde olduğu gibi ülkemizde hostellerde de hizmet kalitesi oldukça iyi. Fotoğraf ve puanlardan vardığım kanı bu yönde oldu.

Türkiye’de Hostel Deneyimi Yaşadağım Kaş’tan

Nerelerde Hostel Var ?

Her yerde var diyebiliriz 🙂 Size ilginç gelebilir ama Trabzon’da bile var ! Ülkemizde turistik olarak düşündüğünüz çoğu yerde artık hosteller mevcut.

Hosteller özellikle İstanbul ve Akdeniz sahillerimizde yoğunlaşıyor. İlerde Türkiye’deki hosteller adı altında sizlere güzel bir dizin de hazırlayacağım.

Türkiye’de Hostel Deneyimim

Bu yazıda kısaca Türkiye’deki hostel konseptinden bahsetmek istedim. Ama öyle boşa konuşmak olmaz 🙂 Şimdi gelin Antalya, Kaş’taki hostel macerama ortak olun, orada görüşmek üzere !

Yazının Devamı: Türkiye’de Hostel Deneyimi Nasıl ? Kaş Tecrübem


GörkemliyollarTakip

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*