Görkemli günler! Bugün konumuz “Ümraniye’ye gitmek” ya da üşenip arattığımız şekliyle “ümraniye nasıl gidilir” ? Böyle aratınca karşımıza hep standart ansiklopedik tarzda siteler çıkıyor.

Şimdi tüm bildiklerinizi unutun! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak Ümraniye’ye nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten bahsediyorum.

Ümraniye’ye Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa Yakası’nda oturuyorsan kesinlikle Metrobüs ve Marmaray seçeneğine yoğunlaşmalısın. Evin hangisine yakınsa ona binebilirsin.

Anadolu Yakası’ndan Ümraniye’ye gidecekler de Marmaray ya da metrolardan birine ulaşmalı. İsteyenler için otobüs ve vapur seçenekleri de yok değil. Şimdi genel hatları çizdiysek, detaylara girelim 🙂

Marmaray’la Ümraniye’ye Gidecekler Üsküdar’da Aktarma Yapmalı

Metro İle Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Artık Ümraniye’nin resmi ulaşım aradı metrodur!

Ümraniye’ye giderken Üsküdar Trafiği mi dersiniz, Libadiye mi yoksa Şile yolu mu TEM mi? Yıllarca az trafik çekmedik 🙂

Şimdi nerede olursanız olun kendinizi M5 Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosuna atarsanız kolayca Ümraniye’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu metro Bulgurlu, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu ve Altınşehir gibi noktalara da kolayca ulaşım sağlıyor.

İstanbul’un metro sisteminde M5 Ümraniye metrosuna aktarma yapacağınız iki ana durak var. İlki Üsküdar’dan marmaray ile ikincisi de Altunizade’den metrobüs ile geçiş. Buralardan M5 Ümraniye metrosuna ulaş tamamdır…

Metrobüsle Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Özellikle Avrupa Yakası’nda oturanlar için Metrobüs, Ümraniye’ye en kolay gidebileceğiz ulaşım aracı.

Eğer eviniz ya da yola çıkacağınız yer Metrobüs’e yakınsa direkt metrobüsü tercih et ve Altunizade durağında in. İşte tam oradan M5 Ümraniye metrosuna aktarma yapabilirsin. Ardından Ümraniye’desin!

Marmaray İle Ümraniye’ye Nasıl Giderim?

Marmaray İstanbul’un altın kemeri diyebiliriz. Neredeyse her noktasından geçiyor ve bu yolla Ümraniye’ye ulaşım mümkün.

Ümraniye’ye Marmaray’la giderken Üsküdar istasyonunda inmelisiniz. Buradan M5-Üsküdar-Ümraniye metrosuna aktarma yapacaksınız. Yaklaşık 20-25 dakika sonra da kolayca Ümraniye’ye ulaşabilirsiniz.

Ümraniye Trafiği Hep Böyle 🙂 Kozyatağı Tarafından Gelirken

İETT Otobüsleri İle Ümraniye’ye Gidiş

Ümraniye, İstanbul trafiğinin kilit bir noktasında yer aldığı için ben otobüsle gitmeyi artık pek önermiyorum. Nerede olursanız olun kendinizi bir şekilde Metro, Metrobüs ya da Marmaray’a atın ve Üsküdar’a gidin 🙂

Ama ben Ümraniye’ye otobüsle gideceğim diyorsanız 13, 14, 131T, 14B, 14ES, 11P gibi otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ümraniye’ye giden otobüslerin tam listesi burada!

Vapurla Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’da yaşıyorsak vapur kullanmak bir keyif!

Vapurla Ümraniye’ye gitmek isteyenler Eminönü, Beşiktaş ya da Karaköy’den önce Üsküdar’a ulaşmalı. Üsküdar’dan da metro ile Ümraniye’ye kolayca gidebilirsiniz.

Araçla Ümraniye Yol Tarifi

Ümraniye İstanbul’un otobanlarının kesişim noktasında diyebiliriz. Özel aracıyla Ümraniye’ye gidecekler, eğer Avrupa Yakası’ndan geliyorsa ikinci köprü üzerinden düm düz devam ederek Ümraniye kavşağına ulaşabilir.

Anadolu Yakası’ndan gelecekler ise TEM ve E5 üzerinden Ümraniye’ye gidebilirler. Yollar Ümraniye’de biraz karışık olduğundan Google Maps’ten yardım almanızı öneriyorum 🙂

Vapurla da Ümraniye’ye Gidilebilir 🙂

Sabiha Gökçen’den Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ümraniye’ye gidecekler için de farklı yollar söylenebilir. Fakat benim size tek bir önerim olacak yine!

Direkt olarak havalimanından 131C otobüsüne binin ve Necip Fazıl metro istasyonunda inin ( yani son durak). Buradan kolayca M5 Ümraniye metrosuna geçip Ümraniye’ye ulaşabilirsiniz. 131C saat ve hat bilgileri için şuraya bakabilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Ümraniye

Ümraniye, Yeni İstanbul Üçüncü Havalimanı’na biraz ters bir konumda. Fakat ulaşım için güzel bir yol mevcut!

Öncelikle havalimanından Havaist-9 otobüsüne binin. Son durak Tepeüstü’nde inin ve Ihlamurkuyu metro istasyonundan M5-Üsküdar-Ümraniye metrosuna binin. Bu şekilde Ümraniye’ye kolayca ulaşabilirsiniz.

Üsküdar’dan Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Eskiden bu sorunun yanıtı olarak onlarca şey yazmam gerekirdi, otobüs numaraları ve minibüsler…

Şimdi sadece Üsküdar Meydan’dan metroya binin ve 20 dakikada Ümraniye’ye ulaşın diyorum 🙂

Sabiha Gökçen’den Ümraniye’ye Giderken Otobüsler En Mantıklı Yol

Kadıköy’den Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Ümraniye’ye gideceklerin iki seçeneği var;

İlk olarak direkt olarak 13-14 numaralı Ümraniye otobüslerine binebilirler. İkincisi de Söğütlüçeşme’den Altunizade’ye Metrobüs’le gidip oradan Ümraniye Metrosuna aktarma yapabilirler.

Ayrıca M4 Kadıköy-Kartal metrosu ile bir durak gidip Ayrılıkçeşme’den Marmarayla Üsküdar’a gidip oradan da Ümraniye metrosuna ulaşmak mümkün.

Pendik’ten Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

Son olarak Pendik, Maltepe, Kartal ve Tuzla’dan Ümraniye’ye gidişten bahsedeyim. Başta Pendik olmak üzere bu ilçelerden direkt olarak Marmaray’a binip Üsküdar’da inmelisiniz. Üsküdar’dan da M5 Ümraniye-Çekmeköy metrosuna aktarma yaparak kolayca Ümraniye’ye ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde Ümraniye’ye nasıl gidileceğini anlatmış oldum. Eğer özel bir noktadan Ümraniye’ye nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, alttaki yorum bölümünden bana sorun hemen yanıtlayayım! Herkese keyifli günler diliyorum 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.