Görkemli günler! Bugün “Zeytinburnu’na gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “zeytinburnu nasıl gidilir” ? diye aratanları hızlıca ulaştıracak önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Zeytinburnu’na nasıl gidileceğini kendi tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Zeytinburnu’na Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa yakasından Zeytinburnu’na gidiyorsan öncelikle metrobüs ve metro seçeneklerini düşünmelisin.

Anadolu yakasından Zeytinburnu’na gidecekler marmaray, metrobüs ya da metro alternatiflerinden birini kullanmalı. Şimdi genel hatları çizdiysek, detaylara geçelim.

Zeytinburnu Nerededir?: Zeytinburnu, Bakırköy ile Fatih arasında bulunan İstanbul Avrupa yakasındaki bir ilçe. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Marmaray İle Zeytinburnu’na Nasıl Giderim?

Öncelikle Marmaray Zeytinburnu’na ulaşımın en hızlı yollarından biri. Çünkü marmarayın Zeytinburnu’nda da bir istasyonu var!

Halkalı’dan Gebze’ye kadar size en yakın marmaray istasyonuna gidin ve ilk trene atlayın, çok kısa sürede Zeytinburnu’nda olacaksınız 🙂

Burada hatırlatmam gereken konu marmaray Zeytinburnu’nun sahil tarafına gidiyor, metrolar ile E-5 kenarındaki kuzey bölümünde bırakıyor. Eğer işiniz sahile yakınsa marmarayı, yukarıya yakınsa da metroları tercih edebilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için

Metro İle Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu’na metro ile de gitme şansınız bulunuyor. Zeytinburnu’na M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosu ile kolayca ulaşabilirsiniz.

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna, diğer metrolardan Yenikapı’da aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca işiniz Zeytinburnu sahil tarafında ise, metroda inince MR-10 otobüsü ile kolayca sahil tarafına inebilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Eğer bir metrobüs durağına yakınsanız, Zeytinburnu’na giderken başka bir seçeneği düşünmeden metrobüsü kullanabilirsiniz!

Metrobüsün zaten Zeytinburnu isminde bir durağı var ve hangi yönden gelirseniz gelin burada inerek Zeytinburnu’na ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Tramvay’la Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu ulaşımı en rahat ve farklı seçenekleri olan ilçe olabilir 🙂

Eğer T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı üzerindeki bir noktada iseniz direkt olarak bu metroya binerek Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

İETT Otobüsleri ile Zeytinburnu’na Gidiş

Bu kadar fazla seçenek varken Zeytinburnu’na otobüsle gitmeyi düşünmezsiniz sanırım 🙂 Bence düşünmeyin en azından. Fakat kullanmak isteyenler olacağı için ben Zeytinburnu’na gidebileceğizi İETT otobüs hatlarını da paylaşmak istiyorum.

Zeytinburnu’na Giden İETT Otobüsleri

  1. Taksim’den 93T,
  2. Kayaşehir’den 79G,
  3. Beyazıt’tan 93C,
  4. Kazlıçeşme’den MR10,
  5. Mecidiyeköy’den 93M numaralı otobüslerle Zeytinburnu’na gitme şansınız mevcut 🙂

Zeytinburnu’na Araçla Yol Tarifi

Zeytinburnu’na özel aracıyla gidecekler için iki seçenek var;

İlki Eminönü-Bakırköy arasındaki sahil yoluna çıkın ve Zeytinburnu’na ulaşın! İkincisi de Avrupa yakası E-5’e çıkarak Merter ve Haliç arasındaki bölgeden Zeytinburnu kavşağına ulaşın ve Zeytinburnu yönüne sapın. Ben karışıklık olmaması için sizlere Zeytinburnu’na araçla yol tarifi haritamı da paylaşmak istiyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Zeytinburnu’na bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zeytinburnu’na gitmek için bence en mantılı yol önce E-9 ya da MR-60 otobüsleriyle sahilden Bostancı, Kartal ya da Pendik’ten marmaraya ulaşmak! Marmaray’a binip de direkt olarak Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Zeytinburnu’na Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Zeytinburnu’na giderken de en hızlı yol bence ilk olarak Havaist otobüsleri ile Zincirlikuyu metrobüse ulaşmak ve buradan metrobüsle Zeytinburnu’na gitmek olur.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Zeytinburnu’na Nasıl Giderim?

Esenler Otogar’dan önce yalnızca M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna binerek kolayca Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Alibeyköy otogardan Zeytinburnu’na gidecekler ilk olarak T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binerek Ayvansaray’a gidip oradan da 5 dakika yürüme ile metrobüse geçebilir. Metrobüs ile de kolayca Zeytinburnu’na gitmek mümkün.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Zeytinburnu’na Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy’den Zeytinburnu’na giderken bence en mantıklı yol Altunizade ya da Söğütlüçeşme’den metrobüse binmek ve direkt olarak Zeytinburnu’na gitmek!

Bunun dışında Üsküdar’dan ve Söğütlüçeşme’den direkt olarak marmarayla da Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Beşiktaş’tan Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Zeytinburnu’na giderken benim önerim öncelikle 30A otobüsüyle Zincirlikuyu’ya gidin ve buradan metrobüse binerek Zeytinburnu’na ulaşın!

Taksim ve Mecidiyeköy’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’den direkt olarak metrobüsle Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Taksim’den de benim önerim önce M2 metrosu ile Mecidiyeköy’e gidin ve sonrası yukarıda yazdığım gibi metrobüs 🙂

Fatih, Eminönü ve Karaköy’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Fatih, Eminönü ve Karaköy’den Zeytinburnu’na giderken size hangisi yakınsa T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayını ve M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Genellikle Eminönü’nden T1 tramvayı, Fatih’ten de M1A metrosu daha mantıklı oluyor.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Zeytinburnu’na gitmenin en hızlı ve kolay yolu hemen marmaraya binmek olur 🙂 Sonrasında 30 dakika gibi bi sürede Zeytinburnu’na gidebilmiş olacaksınız.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

İlk olarak Bakırköy’den direkt olarak marmarayla Zeytinburnu’na gitme şansınız mevcut.

Şirinevler, Avcılar ve Beylikdüzü’nden ise metrobüse binerseniz çok hızlı bir biçimde Zeytinburnu’na ulaşırsınız.

Başakşehir ve İkitelli’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Başakşehir ve İkitelli tarafından Zeytinburnu’na giderken ilk yapmanız gereken M3 Başakşehir metrosuna binip son durak Kirazlı’ya gitmek olmalı.

Kirazlı’dan da M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına geçip Otogar istasyonuna gelince M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna geçin ve Zeytinburnu’na ulaşın.

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Zeytinburnu’na giderken önce M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binip Otogar istasyonuna gelince M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna geçin ve Zeytinburnu’na ulaşın.

Bağcılar’dan direkt olarak T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile de Zeytinburnu’na gitmenizi önerebilirim.

Yenikapı’dan Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Yenikapı’dan yalnızca M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuna binerek hızlıca Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Kağıthane, Tekstilkent ve Mahmutbey’den Zeytinburnu’na Ulaşım Nasıl?

Kağıthane, Mahmutbey tarafından Zeytinburnu’na giderken en mantıklı yol önce M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu binmek olur kanımca.

Sonrasında Mecidiyeköy’e gidip oradan metrobüse binerek Zeytinburnu’na ulaşabilirsiniz.

Sarıyer, Levent ve Zincirlirkuyu’dan Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Sarıyer, Levent tarafından Zeytinburnu’na giderken önce metro ile Zincirlikuyu’ya ulaşın ve sonrasında metrobüsle Zeytinburnu’na gidin.

Sarıyer’den 40B otobüsü ile M2 metrosuna gidebiliyorsunuz.

Zeytinburnu Olivium AVM’ye Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu Olivium Alışveriş Merkezi’ne gitmek için ise size önerim marmarayı kullanmak olacak. Marmaraya binin ve Yedikule istasyonunda inin, sonrasında kolayca 5 dakikada Olivium AVM’ye gidebilirsiniz.

Zeytinburnu metro ve metrobüsten de MR-10 otobüsüne binerseniz Olivium yakınlarına kadar gidebilirsiniz.

Zeytinburnu Sahil’e Nasıl Gidilir?

Öncelikle eğer Zeytinburnu Sahil’e gidecekseniz Zeytinburnu’na ulaşım olarak marmarayı tercih edin ve Zeytinburnu istasyonunda inin, zaten orası sahil 🙂

Zeytinburnu metro ve metrobüsten de MR-10 otobüsü ile Zeytinburnu Sahil’e ulaşabilirsiniz.

Veliefendi Hipodromu’na Nasıl Gidilir?

Son olarak Veliefendi Hipodromu’na nasıl gidileceğini de merak edebilirsiniz. Veliefendi’ye gitmek için de bir şekilde marmaraya ulaşın ve Yenimahalle istasyonunda inin, birkaç dakika yürüme ile ulaşmış olacaksınız.

Bu şekilde Zeytinburnu’na nasıl gidileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Zeytinburnu’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.