Ben Kimim ?


Las Vegas Bulvarı’ndayken / Nevada, ABD

Öncelikle Görkemliyollar’a hoşgeldiniz. Ben Tayfun Görkem Yüksel. 1995 yılında Balıkesir, Bandırma’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Bandırma İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Lisede İstanbul’a taşınmamızla beraber, eğitimime İstanbul Kadıköy Lisesi’nde devam ettim.

2018 yılında tamamladığım Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans programı ardından şimdilerde yine kendi okulumda İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisiyim. Aynı zamanda yıllardır ilgilendiğim piyano ve gitar ile müzik alanında çalışmalar yürütüyorum.

Gezmek benim için küçük yaşlardan beri olağanüstü keyifli bir aktivite. 7 yaşımda başladığım profesyonel yelken sporu ile keşfetmeye ve özgürlüğe erken alıştım doğrusu. 

Başlarda yaşadığım şehirler ve çevrelerini ziyaret ederken yaşım 18 olduğunda artık hayallerini kurduğum dünyaya açılma vaktinin geldiğini hissetmiştim.

File2538

Galleria Vittorio Emanuele / Milano, İtalya

2013 yılının ilk aylarında liseden bir arkadaşım ile İnterrail kelimesiyle tanıştım. Aylarca bu plan üzerinde hesap yaparken bir gün kendimi hayallerime giden ilk adımı atarken buldum. Daha ortada pasaport dahil hiçbir şey yokken, benim için Avrupa’nın kapılarını aralayacak Viyana uçak biletimi almış oldum.

Bu tarih ardından 18 yaşında iki genç Interrail için sırt çantamızı aldık ve başta Viyana olmak üzere Avrupa’da 7 ülke ve 10’dan fazla şehri keşfettik.

Artık keşfetmenin verdiği keyfi aldıktan sonra aradan geçen beş yılda devamlı olarak bu seyahatlerimi sürdürdüm. Bugün ziyaret ettiğim 6 kıta 55’ten fazla ülke ve 300’den fazla şehir ardından durmadan ufkumu yeni yerlere taşıyorum.

Bundan böyle “Görkemliyollar” olarak nitelediğim serüvenimin tüm ayrıntılarını sizlerle paylaşıyorum. Sitenin temelleri ilk olarak 2014 yılı ortalarında atıldı. Aradan geçen 1 yıldan fazla sürede çeşitli hazırlıklar ve boşta kalan düşünceleri yerine oturttum.

Bugün sizleri, çevrenizde, televizyonda ya da internetin başka köşelerinde alışık olmadığınız bi tarzda yeni yerlerle tanıştırmak istiyorum. Kurduğum hayalleri, ulaştıklarımı, nasıl elde ettiğimi ve onlara giden bu yola belki de sizin de çıkmanız gerektiğini ilk kez 24 yaşında bir gencin gözünden göreceksiniz.

Hayallerinize geç kalmayın, keşfetmek özgürlüktür, hep birlikte Görkemliyollar’a !