Doğayla iç içe bir tatili kimler istemez ki 🙂 Bugün sizler için Erdek kamp alanları konusundan bahsedeceğim. Biliyorum Kapıdağ ve Erdek’te gezilecek yerleri ve Erdek’in plajlarını görüp doyasıya tatil yapmak istiyorsunuz ama bunu hem biraz bütçe dostu hem de doğa dostu nasıl yapabiliriz derkennn bir baktınız ki Erdek’te kamp yapılabilecek en iyi yerler yazısındasınız! O zaman hoş geldiniz 🙂

Erdek aslında kamp severler için oldukça cazip bir nokta. Çünkü Kapıdağ koyları diye bir cennet var 🙂 Bu da demektir ki Erdek’te ücretsiz kamp yerleri de var. Şimdi sizlere bu bölgenin insanı olarak birebir tecrübelerimle Erdek’teki kamp yerlerinı anlatacağım, baştan anlaşalım çevreyi kirletmek yok 🙂

Erdek’te Kamp Yapılacak En Güzel 10 Yer!

Erdek’te kamp yapılacak yerlerin en güzel on tanesini sizler için toparladım 🙂 Eminim bazılarını ilk kez duyacaksınız. Fakat harika bir kamp deneyimi sunacağına eminim. Sonradan tek tek uğraşmak zorunda kalmayın diye Erdek kamp alanlarını ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayırdım.

Ayrıca yazı sonunda Erdek kamp yerleri haritasını da bulabilirsiniz, rahatça okuyun sonunda haritanızdan ulaşın!

İşte Kapıdağ’ın Akvaryum Gibi Koylarından Biri: Küçükova Koyu  / Burada Kamp Keyfi Bir Başka Olur 🙂  / Listede Yok +! 🙂 / @Ugur Akcay

Kapıdağ – Erdek Ücretsiz Kamp Alanları

Şimdi Erdek’in ücretsiz kamp yerleri gelsin bakalım;

1. Elvancık Koyu

Burası Kapıdağ’ın en uzak ucunda sayılabilecek farklı bir koy. Kapıdağ Yarımadası’nın İstanbul tarafına bakan Kuzeydoğu ucunda bulunuyor. Bu koyun en güzel özelliği Erdek-Bandırma bölgesinde kamp yapılabilecek bir nokta olması.

Elvancık koyu uzaklığı sayesinde oldukça bakir, sessiz sakin ve size kimsenin ulaşamayacağı bir kamp sunuyor. Ayrıca koyun manzarası da sanki İzlanda’da, dünyanın unutulmuş bir köşesindesiniz izlenimi vermiyor değil. Buraya normal bir araçla çok yakına kadar ulaşabilir sonrasın da da azıcık yürümeyle ulaşabilirsiniz.

Elvancık Koyu Kapıdağ’da Kamp Yapılabilecek Yerlerden Biri  / @İbrahim Yıldız

2. Çayağzı İsimsiz Koy

Kapıdağ’da ücretsiz şekilde kamp yapılabilecek bir diğer koy da Çayağzı İsimsiz Koy. Böyle dememin sebebi yol kenarında geçilen gerçekten isimsiz bir koy oluşu 🙂 Burası da yine Kapıdağ’ın en uç noktalarında yer alan ve kamp yapılabilecek özel bir koy.

Bu koyun en güzel yanı sıradan bir binek araçla kolayca ulaşabiliyorsunuz ve yine Erdek’ten oldukça uzak oluşundan dolayı sadece doğanın keyfini çıkarma imkanınız bulunuyor. Ayrıca yakınlardaki Çayağzı köyünden de alışveriş yapabiliriz.

Çayağzı İsimsiz Koy / @Gokhan Eryiğit

3. Görkemli Koy

Yine Çayağzı tarafında yer alan bir diğer ücretsiz kamp alanı da Görkemli Koy!

Aslında Kapıdağ’ın onlarca koyu gibi burası da güzel bir kamp imkanı sunuyor. Asfalt yolun hemen yanında olması sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca tatlı da bir kumsalı var. Bence denemeye değer 🙂

Görkemli Koy / Kapıdağ / Erdek

4. Ballıpınar İsimsiz Koy

Şimdi gelelim Kapıdağ’ın biraz daha yakın yerlerine 🙂

Özellikle Çayağzı tarafındaki koylara ulaşım Bandırma ya da Erdek’ten bile saatler sürebilirken Ballıpınar İsimsiz Koy nispeten daha yakın. Araçla yakınına gidebilirsiniz ama biraz yürüme de koymanız gerekiyor. Denizinin biraz taşlık olduğunu hatırlatmalıyım, fakat kamp için oldukça uygun.

Bu ismin sebebi de ismi olmamasından tabii ki…

Ballıpınar İsimsiz Koy @Delibaskan Google Earth

5. Narlı Kamp Noktası

Ben koylara ulaşmakla uğraşamam 🙂 Diyenlere bir diğer önerim ise Narlı’da bulunan ücretsiz kamp yeri.

Erdek, Ocaklar derken sahilden Narlı’ya gidişte Narlı’ya birkaç kilometre kala yol kenarındaki kumsalda da kamp yapabilirsiniz. Yol ile sahil arasındaki tatlı ağaçlar ile beraber burada hoş bir gün batımı eşliğinde güzel bir kamp yapabilirsiniz.

Narlı Ücretsiz Kamp Alanı / @Deniz Uslu

6. Tatlısu Kamp Alanı

Aynı şekilde Kapıdağ’ın Bandırma Körfezi tarafındaki Tatlısu bölgesinde de ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Hemen önündeki kumsalı ve kolay ulaşımı ile kesinlikle tercih edilebilecek bir nokta.

Tatlısu’da kampın belki de tek olumsuz yanı şehirle iç içe olduğunuz için etrafınız biraz kalabalık olabilir 🙂

Tatlısu Plajı @Mehmet Ercan

Erdek – Kapıdağ Ücretli Kamp Alanları

Ben Erdek’te ücretli kamp alanı bakıyorum diyenlere de seçenekleri sıralıyorum 🙂

7. Erdek Düzler Kamplar Bölgesi –  Kamping Alanları

Erdek’te zeytin ağaçları ve masmavi denizle beraber kamp yapabileceğiniz ücretli alanlar da bulunuyor. Bunların başında Erdek Düzler Kamplar Bölgesi’ndeki kamping alanları geliyor. Zaten adı üzerinde Kamplar Bölgesi 🙂

Bandırma’dan Erdek’e giderken Düzler köyünden sonra ilk sapaktan kamplar yoluna girerseniz yol boyunca bir sürü ücretli kamp yeri bulacaksınız. Bu kamp yerleri yıllardır bu bölgede kamp yapanların tercih ettiği ilk noktalardan.

Düzler Bölgesindeki Kapıdağ Kamping / @Gonca B

8. Turanköy Kamp Alanı

Turanköy, Erdek’in en meşhur ve doğal anlamda en güzel yerlerinden biri. Turanköy’ün kumsalı, denizi bir başka güzel…

Turanköy’de kamp yapmak isteyenler için hemen kumsalın yanı başında ücretli bir kamp alanı bulunuyor. Burada kamp yaparken adeta plajın içinde gibi oluyorsunuz. Ayrıca köy içindeki marketlere de yürüyerek ulaşabilirsiniz.

İşte Turanköy Plajı!

9.Ocaklar Kamp Alanı

Erdek’in sığ suyu ve geniş kumsalı ile meşhur Ocaklar köyü de ücretli kamp alanlarının bulunduğu bir başka yer. Sahilin Narlı’ya bakan ucuna doğru ilerlerseniz bu keyifli kamp yerini görebileceksiniz.

Ocaklar’da kamp yapmak demek muhteşem kumsalın tadını çıkarmak demek 🙂

Ocaklar’ın Harika Denizi Burada Kamp Yapılır 🙂

10. Erdek Merkez – Çuğra Kamp Alanları

Ve son olarak Erdek merkezde yer alan kamp alanlarından bahsetmem gerekli…

Ben Erdek’te gezilecek yerlere yakın olurum, Erdek’in en güzel plajlarından biri olan Çuğra’nın yanı başında olurum diyenler Erdek Merkez – Çuğra Plajı’ndaki ücretli kamp alanlarını tercih edebilir. Plajın, Ocaklar tarafına yakın ucunda bulunan 2-3 kamping işletmesi ihtiyaçlarınızı makul şekilde karşılayacaktır.

Erdek – Kapıdağ Kamp Alanları Haritası

Şimdi bahsettiğim tüm bu Erdek kamp yerlerinin haritasını paylaşıyorum. Şu linke tıklayarak telefonunuza da indirebilirsiniz

Çevreye ve Kamusal İzne Dikkat!

Erdek kamp alanları yazımı artık burada bitiriyorum 🙂 Son olarak bahsettiğim tüm bu yerlerde bilinçli bireyler olarak çevreyi, doğayı koruyup ona zarar verebilecek davranışlarda bulunmamamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum… Ayrıca özellikle bahsettiğim ücretsiz kamp alanları genel olarak tavsiye içermekle beraber kamusal izin konusunu da ayrıca araştırıp dikkat etmenizi öneririm.

Erdek Ocaklar’da Elimde Bir Deniz Yıldızı Var 🙂 / Doğa Onların Korumalıyız

Bu yazıyla beraber Erdek’te nerede kalınır, Erdek gezilecek yerler, Erdek’in en güzel plajları ve Erdek’e nasıl gidilir yazılarımı da okumanızı öneririm. Hepsini okumadan güzel bir Erdek gezisi düşünümez 🙂 Herkese doğayla iç içe sevgi dolu günler!

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.