Görkemli günler! Bugün konumuz “Bağcılar’a gitmek” ya da üşenip arattığımız şekliyle “bağcılar nasıl gidilir” ? Böyle aratınca karşımıza hep standart ansiklopedik tarzda siteler çıkıyor.

Şimdi tüm bildiklerinizi unutun! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak Bağcılar’a nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten bahsediyorum.

Bağcılar’a Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından geliyorsan Metrobüs ve Marmaray’ı düşünmelisin. Hangisi sana daha yakınsa onu tercih etmende sorun yok.

Avrupa yakasından gelecekler de kendini en yakın metro, metrobüs ya da Marmaray istasyonuna atmalı. Bağcılar’a ulaşımda tramvay, metro gibi zengin seçenekleriniz var. Şimdi kendinize en yakın olan yolu bulun ve aşağıda ilgili başlığı okuyun!

Marmaray Yenikapı İstasyonu’ndan Metroya Binerek Direkt Olarak Bağcılar’a Ulaşabilirsiniz

Metro İle Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Diş teli taktığım zamanlar Bağcılar’a doktoruma sıkça gidip geliyordum ve herhangi bir metro yoktu!

Fakat artık M1b Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metrosu ile Bağcılar’a olayca ulaşabiliyorsunuz. Bu metroya Marmaray’dan ve M2 Taksim-Hacıosman metrosundan Yenikapı’da aktarma yapabilirsiniz.

Bunun dışında Başakşehir, İkitelli ve Atatürk Olimpiyat Stadı metrosundan da direkt olarak M3 Kirazlı-Başakşehir metrosuyla Bağcılar’a gitmek mümkün. Metro Bağcılar’a ulaşımın en hızlı ve rahat yolu.

Metrobüsle Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğunuz yer bir metrobüs durağına yakınsa şanslısınız! Çünkü Bağcılar’a metrobüsle gitmek de mantıklı bir seçenek.

Nerede olursanız olun Bağcılar’a gitmek için metrobüsten inmeniz gereken durak Zeytinburnu… Zeytinburnu’ndan da T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattına geçerek kısa sürede Bağcılar’a ulaşabileceksiniz.

Marmaray İle Bağcılar’a Nasıl Giderim?

Eğer herhangi bir Marmaray istasyonuna yakınsanız da Marmaray yine imdadınıza yetişecek 🙂 Marmaray’la Bağcılar’a giderken Yenikapı’da inmeniz gerekiyor. Yenikapı’dan da M1b Yenikapı-Bağcılar-Kirazlı metrosuna aktarma yapacaksınız.

Marmaray bağlantısı ile Bağcılar’a gitmek özellikle Anadolu yakasından gelenlere özellikle önerdiğim bir yol.

Tramvayla Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Şu Sultanahmet’in yeni nostaljik tramvayı bir süredir Bağcılar’a kadar gidiyor!

Eğer Kabataş, Karaköy, Eminönü ve Zeytinburnu gibi T1 Kabataş-Bağcılar hattına yakın bir yerde iseniz direkt olarak bu tramvayla Bağcılar’a gidebilirsiniz. Bu tramvayın tek handikapı bazı noktalarda trafiğe girerek vakit kaybedebiliyor oluşu. Aceleniz varsa metroya binin…

Yağmurlu Bir Günde Galata Köprüsü / Bağcılar Tramvayı İşte Tam Bu Köprüden Geçiyor!

İETT Otobüsleri İle Bağcılar’a Gidiş

Bağcılar gibi metro ve tramvay bağlantısı olan bir yere otobüsle gitmeyi pek önermiyorum. Çünkü burası Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden biri ve trafiği tahmin edersiniz.

Eğer Bağcılar’a otobüsle gelecekseniz şuradan İETT’nin tüm otobüslerine güncel olarak bakabilirsiniz. Tek tek saymakla bitmez 🙂

Araçla Bağcılar’a Yol Tarifi

Bağcılar’a arabasıyla gitmek isteyenler eğer Anadolu yakasından geliyorlarsa direkt olarak FSM köprüsü ve TEM şeklinde devam edip Bağcılar sapağına kadar gitmeli. Bu rotada isteyenler birinci köprüden devam edip Edirnekapı’dan TEM bağlantı yoluna saparak da aynı yere ulaşabilir.

Avrupa yakasından Bağcılar’a gidecek ya direkt TEM üzerinden Bağcılar sapağına ulaşssınlar ya da Atatürk havalimanı E5-TEM bağlantı yolundan Bağcılar’a çıkış yapsınlar.

Sabiha Gökçen’den Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen havalimanı Bağcılar’a biraz uzak bir yerde olsa da ulaşım sandığınız kadar zor değil. İsterseniz otobüslü seçenekler de var ama Sabiha Gökçen’den otobüsle Kadıköy’e gitmek bile bir meseleyken Bağcılar’a kadar gitmek?

İlk olarak MR-60 otobüsü ile Pendik Marmaray’a gidin. Sonrasında Marmaray’la Yenikapı’ya gidin ve Bağcılar-Kirazlı metrosuna aktarma yapın, Bağcılar’dasınız 🙂

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Bağcılar’a Gidiş

İstanbul Havalimanı, Bağcılar’a yakın gibi dursa da ulaşım biraz karışık gelebilir. Fakat benim size önerim havaist-5 hattı ile Bayrampaşa Otogar’ına doğrudan gidin ve oradan da M1b metrosuyla Bağcılar Meydan’a ulaşın.

Bu bana kalırsa havalimanından Bağcılar’a en rahat ve hızlı ulaşım yolu.

Bağcılar Trafiği Hep Böyle 🙂 Anadolu Yakasından Gelirken

Mecidiyeköy’den Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’den Bağcılar’a gitmek istiyorsanız, hemen bir metrobüse atlayın ve Zeytinburnu’nda inin. Oradan da T1 Kabataş-Bağcılar tramvayına geçerek Bağcılar’a ulaşın 🙂

Avcılar’dan Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Avcılar’dan Bağcılar’a gidecekler de metrobüsü kullanmalı. Az önce dediğim gibi siz de ters yönden Zeytinburnu’na gidin. Oradan yine T1 Bağcılar tramvayına geçin ve 20 dakika sonra Bağcılar’dasınız.

Pendik, Kadıköy ve Üsküdar’dan Bağcılar’a Nasıl Gidilir?

Pendin, Kadıköy ve Üsküdar gibi Anadolu yakasının Marmaray geçen ilçelerinden Bağcılar’a giderken kesinlikle seçiminiz Marmaray’dan yana olsun. Bir şehirde Marmaray’a ulaşın, Yenikapı’da inin ve Bağcılar metrosuna binin!

Bu şekilde Bağcılar’a nasıl gidileceğini anlattığım yazımı bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Bağcılar’a nasıl gidileceğini merak ediyorsanız alttaki yorum bölümünden bana yazın derim, hemen yanıtlıyorum? Herkese sevgi dolu günler!

Bu Yazıları da Okumalısınız

2 Yorum Yapılmış

  1. Bursadan bağcılar yüzüncüyıl mah.lesine gitmem gerekiyor ama hiç gelmedim karışmadan nasıl gelsem

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.