Görkemli günler! Bugün “Moda’ya gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “moda nasıl gidilir” 🙂 Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi’nden mezun biri olarak sizlere Moda’ya nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Moda’ya Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa yakasından Moda’ya gidecekler Metrobüs ve Marmara seçeneklerini düşünmelisin. Evin herhangi biri iskeleye yakınsa vapur da olabilir.

Anadolu yakasından gelecekler de aynı şekilde metroları ve marmarayı kullanabilir, hatta yürüyerek bile ulaşabilirsiniz. Şimdi kendine bir yol seç ve detaylarda ilgili kısmı oku!

Moda’daki Sınıfımın Manzarası 🙂 Çaysız Bir Başlangıc Olmaz! / İstanbul Kadıköy Lisesi

Metro İle Moda’ya Nasıl Gidilir?

Siz bilmeseniz de aslında “modanın bir metrosu var!”

Evet aslında M4-Kadıköy-Kartal-Pendik-Tavşantepe metrosu aynı zamanda Moda metrosu diyebiliriz. Çünkü Kadıköy istasyonu neredeyse Moda’da! M4 Metrosunun Kadıköy istasyonunda indikten sonra iki adet çıkış bulunuyor. Siz Kadıköy’e varış yönüne göre trenin en ön tarafındaki çıkıştan yukarı çıkın ve Moda tabelalarını takip edin, Moda’dasınız!

M4 Kadıköy-Moda-Kartal metrosuna ulaşmak için Marmaray’dan Ayrılıkçeşme, Metrobüs’ten de Uzunçayır istasyonlarında aktarma yapabilirsiniz.

Metrobüsle Moda’ya Nasıl Gidilir?

Özellikle Avrupa yakasından Moda’ya gidecekler için önerim Metrobüs olacak. Metrobüs’le Moda’ya gitmek için ulaşmanız gereken durak Söğütlüçeşme!

Söğütlüçeşme’de indikten sonra da yaklaşık 15-20 dakika yürümeniz gerekecek. Önce Kadıköy Boğa’ya ulaşın sonrasında Bahariye’den düm düz Moda’ya devam edin.

Moda’da Yapılacaklar & Gezilecek Yerler, Kadıköy Rutinleri!

Marmaray İle Moda’ya Nasıl Giderim?

Eğer eviniz herhangi bir Marmaray istasyonuna yakınsa ilk tercihiniz bu olmalı kanımca. Çünkü en hızlı ve kolay Moda ulaşımı bu şekilde olacaktır. Marmaray ile Moda’ya gelirken yine Söğütlüçeşme istasyonunda inmeniz gerekiyor.

Söğütlüçeşme’de indikten sonraki yürüme tarifi metrobüs ile aynı 🙂

İETT Otobüsleri İle Moda Sahil’e Gidiş

Moda’ya ve Moda sahil’e hiçbir İETT otobüsü gitmiyor 🙂 Fakat siz otobüsle Kadıköy rıhtıma ulaşmayı düşünebilirsiniz. Şimdi size Kadıköy’den geçen tüm otobüsleri yazmayacağım. Anadolu yakasındaki neredeyse her iki otobüsten biri zaten Kadıköy’e gidiyor.

Fakat siz siz olun raylı sistemlerden birini tercih edin!

Moda Mahmut Muhtar Paşa Köşkü / İKL Bahçesinden

Kadıköy’den Tramvay İle Moda’ya Nasıl Gidebilirim?

Tramvay, tramvay…

Moda’da lise okumuş birinin tramvayla ne anıları olur düşünün. Bu öyle bir tramvay ki yürüyerek gitmekten daha uzun sürüyor 🙂 Ama ona binince zaten inmek istemiyorsunuz 🙂

T3 Moda-Kadıköy tramvayı İstanbul’un tarihi nostaljik ulaşımlarından biri. Günümüzde Moda’ya ulaşımın da toplu taşıma anlamındaki tek seçeneği. Kendinizi herhangi bir şekilde Kadıköy’e attıktan sonra bu tramvayı illaki göreceksiniz. Unutmayın yürüyerek gitmek tramvaydan daha kısa sürüyor.

Vapurla Moda’ya Nasıl Gidilir?

Eğer vapur iskelesine yakın bir yerde oturuyorsanız kesinlikle Kadıköy’e ve sonrasında Moda’ya vapurla geçin derim. Karaköy, Kabataş, Beşiktaş ve Eminönü’nden Kadıköy’e ve Moda’ya vapurla kolayca gidebilirsiniz.

Araçla Moda Yol Tarifi

Kadıköy ve Moda’ya arabayla gitmek artık pek mantıklı bir seçenek değil diye düşünüyorum. Eskiden Kadıköy’e arabayla gelince Moda’nın ara sokaklarında gezer park yeri arardık 🙂

Moda’ya araçla gidecekler İstanbul’un her yerindeki Kadıköy tabelalarını sonuna kadar takip etsin yeter. Kadıköy’e ulaştıktan sonra da rıhtıma doğru inen caddeden düz gidin ve Moda’dasınız.

Sabiha Gökçen’den Moda’ya Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Moda’ya gitmek isteyenler için birçok seçenek olabilir. Fakat en hızlı ve rahat şekilde gitmek isteyenlere benim önerim;

Eğer yükünüz çoksa direkt Kadıköy havaş otobüslerine binin sonrada nostaljik Moda tramvayına aktarma yapın. Eğer yükünüz çok değilse de MR60 otobüsü ile önce Pendik Marmaray’a gidin, Marmaray’dan da Söğütlüçeşme’de inerek Moda’ya yürüyün.

Moda Sahili Her Zaman Bir Başka Güzel

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Moda

İstanbul Havalimanı’ndan Moda’ya giderken de Havaist’in Kadıköy otobüsünü kullanabilirsiniz. Bu hatta daha mantıklı bir seçenek şimdilik yok. Sonrasında da Moda’ya kolayca yürürsünüz.

Kadıköy’den Moda Sahil’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy’ü bilenlere bu soru saçma gelebilir ama herkes bilmek zorunda değil 🙂

Kadıköy’den Moda Sahil’e yürünür 🙂 Yürüyeceğiniz yolu da söylemeyeceğim çünkü sadece yönününüzü Moda’ya çevirin ve harika ara sokaklarda kaybolarak Moda’ya gidin.

Üsküdar’dan Moda’ya Nasıl Giderim?

Üsküdar’dan Moda’ya gidecekler direkt bir 12 veya 12A otobüsüne atlasın ve Kadıköy’e gelsin, sonra 15-20 dakika yürüyerek Moda’ya gidebilirler. İsteyen metro ve marmarayı da kullanabilir ama mesafeniz çok yakın bence değmeyebilir 🙂

Taksim’den Moda’ya Nasıl Gidilir?

Taksim’de gezerken Moda Sahil’e şöyle bir gideyim dediyseniz hemen M2 metrosuna atlayın ve Yenikapı’da inin. Sonrasında Marmaray’a binerek Söğütlüçeşme’de ineceksiniz. Söğütlüçeşme’den sonra da yolu biliyorsunuzdur bence.

Ben Moda’dan 2013 Mezunuyum 🙂 Resimde Beni Bulun Bakalım!

Ümraniye ve Ataşehir’den Moda’ya Nasıl Gidebilirim?

Ümraniye ve Ataşehir tarafından Moda’ya gidecekler direkt olarak Kadıköy İETT otobüslerini kullanabilir. Zaten bu ilçelerde herhangi bir otobüs durağına giderseniz gelen otobüs kesin Kadıköy’e gidiyordur 🙂

Maltepe, Pendik ve Kartal’dan Moda’ya Gitmek

Anadolu Yakası’nın sahil ilçelerinden Moda’ya gidecekler de sahil yolundaki 16D,16 otobüslerini kullanabilir. Ama benim önerim Marmaray ve Metro olacak 🙂 Biliyorsunuz M4 Kadıköy metrosu Moda metrosu!

Uzunçayır’dan Moda’ya Nasıl Gidilir?

Son olarak Uzunçayır’dan Moda’ya gidecekler direkt olarak M4 Kadıköy-Kartal metrosuna binip Kadıköy’de insin ve Moda’da!

Moda’ya nasıl gidileceğini anlattığım yazımı burada bitiriyorum. Eğer özel bir noktadan Moda’ya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız hemen yorum bölümünden bana yazın yanıtlayalım, sevgiler 🙂

Moda’ya Gitmeden Kesinlikle Bilmelisiniz;

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.