Görkemli günler! Bugün “Sedef Adası’na gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “sedef adası nasıl gidilir” ? şeklinde aratanlara önerilerim olacak. Böyle aratınca hep ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin ? olarak sizlere Sedef Adası’na nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle hızlı ve kolay yollar önereceğim, ayrıca bol da vapur keyfi var 🙂 başlayalım!

Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Sedef Adası, Prens Adaları’nın bilinenleri arasındaki en küçük ada diyebiliriz 🙂 Genellikle yıllarca İstanbul’da yaşayanlar bile Sedef Adası’na gitmemiş olabiliyor 🙂 Bugün Sedef Adası’na gitme vakti!

Sedef Adası’na giden yalnızca bir adet şehir hatları vapurumuz bulunuyor 🙂 Bunun dışındaki tüm ulaşımlar için önce Büyükada’ya gitmeli ve Sedef Adası için aktarma yapmalısınız.

Sedef Adası Nerededir?: Sedef Adası, İstanbul’un güneyinde, Marmara denizinde bulunan Prens Adaları’nın bilinenleri arasındaki en küçük adası. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Şehir Hatları Vapurları İle Sedef Adası’na Nasıl Giderim?

“Nerelerden Sedef Adası’na Vapur-Motor Seferleri Var?” diyebilirsiniz. Sedef Adası’na ulaşabileceğiniz yerler belli 🙂 Bunlar Bostancı ve Büyükada!

Sedef Adası’na Şehir Hatları Vapur Seferleri (sefer saatleri için buraya bakın)

  • Bostancı Büyükada Sedef Adası Hattı (Bostancı, Büyükada, Sedef Adası)

Baştan sizi uyarmak istiyorum 🙂 Sedef Adası’na giden vapur hattının seferleri ortalama günde 4-5 tane yani çok dikkatli şekilde bir planlama yapmalısınız. Sonra deniz taksi çağırmak zorunda kalmayın 🙂

Şehir Hatları Vapurları İle Sedef Adası’na Bilet Ne Kadar?: Vapurların tamamında ücret sabit ve normal bir akbil ile gidebiliyorsunuz. Genellikle zamlara göre değişse de 2-3 tam bilet gibi bi ücreti oluyor. Öğrenci kartınız varsa adalar hatlarında indirim var 🙂 ayrıca aktarma almıyor ama veriyor. Şehir Hatları Vapurları Adalar ücret tarifesine de şuradan ulaşabilirsiniz.

Semt Semt Sedef Adası’na Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Kadıköy’den Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy’ün herhangi bir semtinden Sedef Adası’na giderken bence kesinlikle Bostancı’ya ulaşın 🙂 İster marmaray, ister otobüs ile ister de yürüyerek Bostancı’ya gidin ve kolayca Sedef Adası’na ulaşın.

Üsküdar’dan Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Sedef Adası’na gidecekler hemen marmaraya atlasın ve Bostancı’ya gitsin, sonrasında Sedef Adası’na gitmek çok kolay olacak!

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Beşiktaş ve Kabataş’tan Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Beşiktaş ve Kabataş’tan öncelikle vapurla Büyükada’ya geçip sonrasında da Sedef Adası’na giden vapur hattına aktarma yapabilirsiniz.

Eminönü ve Karaköy’den Sedef Adası’na Nasıl Giderim?

Eminönü ve Karaköy’den direkt olarak Büyükada’ya ulaşabilirsiniz ardından da Sedef Adası’na aktarma yapma şansınız olacak.

Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Büyükada’dan Sedef Adası’na Nasıl Giderim?

Prens adalarının ötekilerinden yani Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dan Sedef Adası’na giderken en mantıklı seçenek Bostancı Adalar Ring Hattıvapur seferini kullanmak ve Büyükada’ya ulaşmak. Ardından da Sedef Adası’na giden vapur hattını yakalayarak ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Kartal, Maltepe ve Pendik’ten gidecekler marmarayla Bostancı’ya giderek Sedef Adası’na ulaşabilir.

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Ümraniye ve Sancaktepe’den adaya giderken öncelikle M5 Üsküdar metrosu ile Üsküdar’a geçin ve sonrasında marmarayla Bostancı’ya ulaşarak vapura binin derim!

Taksim ve Mecidiyeköy’den Sedef Adası’na Nasıl Gidilir?

Taksim ve Mecidiyeköy’den Sedef Adası’na gidecekler bence hemen füniküler ya da otobüsle Beşiktaş’a ve Kabataş’a geçsinler. Beşiktaş’tan da motor ya da vapurla Büyükada’ya gidebilirsiniz. Büyükada’dan da aktarma ile Sedef Adası’na…

Sedef Adası’na Ulaşımda Bilinmesi Gerekenler

Sedef Adası’na Ulaşım Ne Kadar Sürer?: Sedef Adası’na ulaşım ortalama olarak vapurlarla 45-60 dakika arası sürüyor.

Sedef Adası’na Giden Vapurlarda Akbil Geçiyor mu?: Sedef Adası’na giden vapurlarda akbil geçiyor.

Sedef Adası’na İlk ve Son Vapur-Motor Saat Kaçta?: Sedef Adası’na giderken motor saatlerini yukarıdaki linklerden güncel olarak kontrol etmelisiniz. Çünkü çok sık değiller 🙂 Sonra adada kalmayın…

Bu şekilde Sedef Adası’na nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor 🙂 Burası Görkemliyollar! Eğer özel bir noktadan Sedef Adası’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden yazın, hemen yanıtlıyorum!

Eğer öteki prens adalarına yani Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Büyükada’dan Sedef Adası’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız adaların isimlerine tıklarsanız o adalar için de özel olarak ulaşımı anlatıyorum. Hepinize bol keyifli ada turları dilerim 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.