Görkemli günler! Bugün “Bahçelievler’e gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “bahçelievler nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere İstanbul Bahçelievler’e nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Bahçelievler’e Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Anadolu yakasından Bahçelievler’e gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve metrobüsü kullanmayı düşünmelisin.

Avrupa yakasından Bahçelievler’e gitmek isteyenler ise yine metro, metrobüs gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Bahçelievler’e ulaş 🙂

Bahçelievler Nerededir?: Bahçelievler, Bakırköy ile Bağcılar arasında bulunan İstanbul’un Avrupa yakası ilçelerinden biri. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bahçelievler’e gitmenin bence en mantıklı yolu metroyu kullanmak olacak 🙂 Çünkü M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosunun bir durağı da tam olarak Bahçelievler’de!

İstanbul metrolarının hangisinde olursanız olun öncelikle Yenikapı’ya gidin ve M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosuna aktarma yapın. Sonrasında kolayca Bahçelievler’e gidebileceksiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bahçelievler’e gitmenin bir diğer rahat ve hızlı yolu da şüphesiz ki metrobüs!

Metrobüs ile Beylikdüzü’nden, Mecidiyeköy’e, Kadıköy’den Çağlayan’a kadar her noktadan tek vasıta olarak Bahçelievler’e ulaşmak mümkün. Nerede olursanız olun size en yakın metrobüse atlayın ve direkt olarak Bahçelievler’e ulaşın!

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Bahçelievler’e Nasıl Giderim?

Bahçelievler’e ulaşımın bir diğer seçeneği de marmaray olacak 🙂 Marmarayla Bahçelievler’e giderken inmeniz gereken durak her iki yön içinde geçerli olarak Yenikapı!

Yenikapı’dan da M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosuna aktarma yaparak rahat ve hızlı bir biçimde Bahçelievler’e gitmeniz mümkün.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Tramvayla Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’un tramvaylarından da Bahçelievler’e gitmenin bir yolu var 🙂 Eğer T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile geliyorsanız Aksaray’da inerek M1A Bahçelievler metrosuna aktarma yaparak Bahçelievler’e ulaşabilirsiniz.

T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayı üzerindeki bir semtte iseniz de bu tramvaya binip Edinekapı’dan metrobüse geçmeniz yeterli!

İETT Otobüsleri ile Bahçelievler’e Gidiş

Aslında metrobüs ve metro seçenekleri varken Bahçelievler’e otobüsle gitmeyi pek önermiyorum! Ancak ben yinede Bahçelievler’e otobüsle giderim diyenler, Bahçelievler’den geçen otobüsleri şuradan kontrol edebilir!

Bence siz bana uyun ve metroyu kullanın 🙂

Bahçelievler’e Araçla Yol Tarifi

Bahçelievler’e özel aracıyla gidecekler için kısa bir yol tarifi de paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Bahçelievler’e giderken her iki yakadan da birinci köprü yoluna girmelisiniz.  Sonrasında Avrupa yakası E-5 üzerinde ilerleyip Zeytinburnu-Yenibosna arasında Bahçelievler tabelalarını göreceksiniz. Şimdi ben sizler için Bahçelievler’e araçla yol tarifi haritamı da paylaşıyorum.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Bahçelievler’e bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bahçelievler’e gitmek için en mantıklı seçenek hemen en yakın zamanda kalkan E-10 ya da 16S otobüsüne binmeniz olacak bence.

Otobüsten de Uzunçayır’da inerseniz metrobüsle yaklaşık 40-45 dakikada Bahçelievler’e aktarmasız olarak gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Bahçelievler’e Nasıl Giderim?

İstanbul Havalimanı’ndan Bahçelievler’e giderken direkt olarak havalimanı terminalinden kalkan Havaist-13 otobüsüne binerek kolayca Şirinevler’e gidebilirsiniz. Şirinevler’den de ister otobüs ister metrobüsle kolayca Bahçelievler’e geçme şansınız bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Bahçelievler’e Gidiş Seçenekleri Neler?

Esenler Otogar’dan Bahçelievler’e gitmek için hemen otogardan M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosuna binebilirsiniz. Tek vasıta ile 15-20 dakikada bu rotada ulaşım mümkün!

Alibeyköy Otogar’dan ise öncelikle tramvaya binip M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapmalısınız. Mecidiyeköy’den de metrobüse binerseniz kolayca Bahçelievler’e ulaşabilirsiniz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Bahçelievler’e Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan direkt olarak marmaray ile Yenikapı’ya gidip oradan da M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosu ile Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

Kadıköy’den Bahçelievler’e gidecekler de bence önce Söğütlüçeşme’ye gitsin ve ilk metrobüse atlayarak yaklaşık 45-50 dakikada Bahçelievler’e tek vasıta olarak ulaşşın!

Zincirlikuyu, Ayazağa ve Levent’ten Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Ayazağa ve Levent’ten Bahçelievler’e gidenlere önerim önce M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Yenikapı’ya gidin, oradan da M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosu ile Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

Zincirlikuyu’dan Bahçelievler’e gidecekler sadece metrobüse binerek ulaşabilir 🙂

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Maltepe, Kartal, Pendik gibi noktalardan Bahçelievler’e giderken önerim marmaraya binmeniz yönünde olur. Marmaraydan da Yenikapı’da inip, M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosu ile Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

Beşiktaş’tan Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Bahçelievler’e giderken ilk olarak 30A numaralı otobüsle Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy’e ulaşın derim! Bu semtlerden de metrobüsle kolayca Bahçelievler’e gidebilirsiniz.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Taksim ve Mecidiyeköy’den Bahçelievler’e giderken önce M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Yenikapı’ya gitmenizi öneririm, oradan da M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosu ile Bahçelievler’e ulaşmanız mümkün.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Eminönü, Fatih ve Zeytinburnu’ndan Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Fatih’ten Bahçelievler’e gideceklere önerim öncelikle T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ve Zeytinburnu’na gidin! Zeytinburnu’ndan da metrobüsle kolayca Bahçelievler’e gidebileceksiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi noktalardan direkt olarak metrobüse binerseniz Bahçelievler’e gidersiniz ? Bu kadar!

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Bağcılar tarafından Bahçelievler’e giderken de size önerim öncelikle M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosu ile Esenler Otogar’a kadar gidin

Sonrasında aynı peronda bekleyerek, aynı metronun öteki hattına yani M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosuna geçiş yapın ve 15-20 dakika içerisinde Bahçelievler’e ulaşın.

Kağıthane ve Alibeyköy’den Bahçelievler’e Ulaşım Nasıl?

Kağıthane ve Alibeyköy’den Bahçelievler’e gidecekler ilk olarak M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu ile Mecidiyeköy’e gitmeli bence. Buradan da metrobüse geçiş yaparak trafiğe takılmadan Bahçelievler’e ulaşabileceksiniz.

Başakşehir ve İkitelli’den Bahçelievler’e Nasıl Gidilir?

Başakşehir ve İkitelli’den Bahçelievler’e gitmek için bence ilk önce M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna binin ve son duraktan M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına geçiş yaparak Esenler Otogar’a kadar gidin.

Sonrasında aynı peronda bekleyerek, aynı metronun öteki hattına yani M1A Yenikapı-Bahçelievler-Atatürk Havalimanı metrosuna geçiş yapın ve 15-20 dakika içerisinde Bahçelievler’e ulaşın.

Bahçelievler’e Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Bahçelievler’e En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Bahçelievler’e en uygun ulaşım yolu metrobüs ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Bahçelievler’e En Hızlı Nasıl Gidilir?: Bahçelievler’e ulaşımın en hızlı yolu metro ve metrobüs seçeneklerini kullanmak olur.

Bahçelievler’e Gitmek Ne Kadar Sürer?: Bahçelievler’e ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Artık Bahçelievler’e nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Bahçelievler’e nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.