Görkemli günler! Bugün “Gaziosmanpaşa’ya gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “Gaziosmanpaşa nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Gaziosmanpaşa’ya nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa yakasından Gaziosmanpaşa’ya gidiyorsan öncelikle metro, tramvay ve iett otobüsü seçeneklerini düşünmelisin.

Anadolu yakasından Gaziosmanpaşa’ya gidecekler marmaray, metrobüs ya da metro alternatiflerinden birini kullanmalı. Şimdi genel hatları çizdiysek, detaylara geçelim.

Gaziosmanpaşa Nerededir?: Gaziosmanpaşa, Avrupa yakasında Eyüp Sultan ile Bayrampaşa arasında bulunan İstanbul’un bir ilçesi. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Tramvay’la Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Öncelikle isminde Gaziosmanpaşa geçmese de Gaziosmanpaşa’dan bir tramvay geçiyor!

T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayı ile kolayca Gaziosmanpaşa meydana ulaşabiliyorsunuz. Gaziosmanpaşa’ya giderken T4 tramvayının Sağmalcılar ya da Uluyol-Bereç duraklarında inerseniz 5 dakika yürümeyle GOP’tasınız!

T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayına;

 • M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu’ndan Karadeniz Mah.
 • Metrobüs’ten Edirnekapı,
 • M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosundan Topkapı-Ulubatlı,
 • M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattından Topkapı-Ulubatlı,
 • T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayından ise Topkapı duraklarından aktarma yapabilir ve kolayca Gaziosmanpaşa’ya ulaşabilirsiniz 🙂

Metro İle Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Gaziosmanpaşa’ya metro ile gitmek istiyorsanız bir şekilde T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayına aktarma yapmanız gerekiyor.

Üst başlıkta belirttiğim gibi;

 • M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu’ndan Karadeniz Mah.
 • M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosundan Topkapı-Ulubatlı,
 • M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattından Topkapı-Ulubatlı’da inerek T4 tramvayına aktarma yapabilir ve Gaziosmanpaşa’ya ulaşabilirsiniz.

En çok merak edilen M2 Taksim metrosundan GOP’a nasıl gidileceği olabilir 🙂 Bunun için öncelikle Yenikapı’ya gidin ve oradan önce M1 metrolarından birine binin ve Topkapı’dan T4 Gaziosmanpaşa tramvayına geçin.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir metrobüs durağına yakınsa Gaziosmanpaşa’ya giderken ilk tercih olarak metrobüsü düşünebilirsiniz.

Hangi yönden gelirseniz gelin metrobüsle Gaziosmanpaşa’ya giderken inmeniz gereken durak Edirnekapı! Sonrasında da T4 Mescid-i Salam tramvayına binip kolayca Gaziosmanpaşa’ya gidebilirsiniz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Giderim?

Eğer Marmarayla Gaziosmanpaşa’ya gitmek istiyorsanız bunun da bir yolu var! Marmarayla Gaziosmanpaşa’ya gelirken inmeniz gereken durak Yenikapı!

Yenikapı’dan önce M1 metrolarından birine binin ve Topkapı’dan T4 Gaziosmanpaşa tramvayına geçin, GOP’tasınız!

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Gaziosmanpaşa’ya Gidiş

Gaziosmanpaşa’ya giderken ilk tavsiyem metro ya da tramvay seçeneklerini kullanmak olacak. Ancak bazı noktalardan otobüsle gitmek de mantıklı olabilir. Şimdi bu otobüslere bi bakalım;

Gaziosmanpaşa’ya Giden İETT Otobüsleri

 1. Mecidiyeköy’den 38G,
 2. Şişli’den 55,
 3. Beşiktaş’tan 55B,
 4. Taksim’den 55T,
 5. Vezneciler’den 55V
 6. Eminönü’nden 99A ile aktarmasız olarak Gaziosmanpaşa’ya gidebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa’ya Araçla Yol Tarifi

Gaziosmanpaşa şehrin oldukça sıkışık olduğu bi noktada yer aldığı için önerim toplu taşıma ile gitmeniz yönünde olur 🙂

Ben yine de GOP’a araçla gideceğim diyorsanız ben sizler için Gaziosmanpaşa’ya yol tarifini harita üzerinde paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Gaziosmanpaşa’ya bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Gaziosmanpaşa biraz ters kalıyor olabilir. Ancak bence Sabiha Gökçen’den Gaziosmanpaşa’ya en hızlı ulaşım yolu;

 • İlk olarak E-10’a binin ve Uzunçayı’dan metrobüse geçin.
 • Metrobüsten de Edirnekapı’da inerek T4 tramvayına geçerek Sağmalcılar’dan kolayca GOP’a gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Gaziosmanpaşa’ya Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Gaziosmanpaşa’ya giderken size önerim öncelikle terminalden Havaist-14b otobüsüne binin ve Zicirlikuyu’ya gidin!

Zincirlikuyu’dan da metrobüsle Edirnekapı ve T4 tramvayı ile GOP! Daha detaylı anlatımı ilgili başlıklarda yaptım.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Giderim?

Esenler Otogar’dan Gaziosmanpaşa’ya gitmek için ilk olarak M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binin ve Topkapı’dan T4 tramvayına geçin. Birkaç dakika sonra Sağmalcılar’da inerseniz GOP’a geldiniz bile!

Alibeyköy Otogar’dan Gaziosmanpaşa’ya giderken önerim önce T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binerek Ayvansaray’a ulaşın. Buradan biraz yürüme ile metrobüse geçebilir ve metrobüsten de Edirnekapı’da inerek T4 tramvayı ile Gaziosmanpaşa’y ulaşabilirsiniz.

Bu kadar uğraşamam diyenler 🙂 Direkt T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayından Eyüp’e inerek otobüsle de Gaziosmanpaşa’ya ulaşabilir.

Esenler otogar ulaşım rehberi

, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Gaziosmanpaşa’ya Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy’den Gaziosmanpaşa’ya gitmenin bence en hızlı yolu metrobüs!

Üsküdar’dan M5 metrosu ile Altunizade’den, Kadıköy’den de Söğütlüçeşme’den metrobüse binip Edirnekapı’ya kadar giderseniz. T4 tramvayıne ve Gaziosmanpaşa’ya ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş’tan GOP’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Gaziosmanpaşa biraz metrolar için terste kalıyor 🙂 Bir sürü aktarma ile uğraşmayın ve  55B otobüsüne binerek GOP’A ulaşın derim.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Taksim’den direkt olarak 55T, Mecidiyeköy’den de 38G ile Gaziosmanpaşa’ya gidebilirsiniz. Ayrıca Mecidiyeköy’den metrobüse binip Edirnekapı’dan T4 e geçerek de daha hızlı bir seçenek mevcut!

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Eminönü, Sirkeci ve Karaköy’den Gaziosmanpaşa’ya  Nasıl Gidilir?

Eminönü, Sirkeci, Karaköy ve Kabataş’tan GOP’a giderken bence T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ve Topkapı’ya kadar gidin.

Topkapı’dan da bir diğer tramvay olan T4’e binip Sağmalcılar’da inerseniz Gaziosmanpaşa’ya gelmiş olacaksınız.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu’ndan GOP’a giderken de T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binin ve Topkapı’ya kadar gidin. Bu sayede kolayca T4 e geçip Gaziosmanpaşa’ya gidebilirsiniz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden Gaziosmanpaşa’ya giderken ilk önerim M4 Kadıköy-Pendik metrosundan ya da Marmaray’dan Uzunçayır ve Söğütlüçeşme durakları ile metrobüse geçin!

Metrobüsten Edirnekapı’da inerseniz T4 tramvayı ile Gaziosmanpaşa’ya  hızlıca gidebileceksiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Gaziosmanpaşa’ya gidecekler hemen metrobüse atlasın ve Edirnekapı’dan GOP Tramvayı olan T4’e binsin 🙂 Nerede ineceğinizi biliyorsunuz!

Başakşehir ve İkitelli’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Başakşehir tarafından Gaziosmanpaşa’ya giderken öncelikle M3 metrosuna binmenizi öneririm. Sonrasında Mahmutbey’den M7 metrosuna geçip Karadeniz Mah. durağından da T4 tramvayına geçme şansınız bulunuyor.

Sonrasında Sağmalcılar’da inip 2 dk yürüyün ve GOP’tasınız!

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir?

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler tarafından GOP’a giderken hemen M1B metrosuna binin ve Topkapı’dan T4 tramvayına geçiş yapın 🙂

Kağıthane, Tekstilkent ve Mahmutbey’den Gaziosmanpaşa’ya Ulaşım Nasıl?

Kağıthane, Tekstilkent ve Mahmutbey tarafından Gaziosmanpaşa’ya gitmek için hemen M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna atlayın ve Karadeniz Mah. durağından T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayına aktarma yapın, inmeniz gereken durak Sağmalcılar 🙂

Bu şekilde Gaziosmanpaşa’ya nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Gaziosmanpaşa’ya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.