İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

Gezi Rehberi / İsrail / İsrail Vizesi

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?


İsrail’e gitmek verdiğim en ilginç kararlardan biriydi. Ardından sırada İsrail’e vize gerekip gerekmediği sorusu gelişti ve sonuç olarak kendimi “İsrail Vizesi” hakkında araştırmalar yaparken buldum.

Neyseki siz şanslısınız ! Daha önce İsrail’e gitmiş biri olarak, sizler için kolay şekilde İsrail vizesi’nin nasıl alınacağını anlatacağım. Ben bu yazımda turistik İsrail vizesi üzerinde duracağım, İsrail vizesi rehberi’ne başlıyorum 🙂

Eski Yafa’nın Hoş Sokaklarında / Tel Aviv, İsrail

Başvuru Nasıl Yapılır ?

İsrail vizesine başvuru öyle çok komplike değil. Hatta köşedeki bakkal gibi bir sistemle 🙂 rahatça başvurabiliyorsunuz. Öncelikle şu linkten başvuru formunu indirip doldurmanız gerekiyor.

Ardından direkt olarak İstanbul’daki İsrail Konsolosluğu’na randevu almadan “hafta içi her gün 10:00 – 13:00 saatleri arasında” müracaat edebiliyorsunuz. Konsolosluk yeri ve başvuru saatlerini gitmeden önce resmi şu siteden kontrol etmenizi öneririm.

İsrail Konsolosluğu, İstanbul, Levent’te Yapı Kredi Plaza C Blok’ta bulunuyor. Kolay bir şekilde sıraya geçip evraklarınızı teslim ediyorsunuz, birkaç gün sonra da size gelen maille beraber aynı yerden teslim alıyorsunuz işte bu kadar 🙂

İsrail’de Şubat’ta Soğumayan Havası 🙂 / Tel Aviv’deyken

İsrail Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Görkemliyollar’da vize yazıları okuyanların bu listeye ihtiyacı yok 🙂 Hep mantığıyla anlatıyorum ama İsrail gibi kolay bir vizede direkt listelemek istedim. Genel olarak seyahat detaylarınızı içeren belgeler yeterlidir.

  • Dolduracağınız başvuru formu
  • En az 1 yıl geçerliliğe sahip pasaport
  • Bir sene icerisinde çektirdğiniz 2 adet biyometrik fotoğraf (5 x 5 olması önemli)
  • Seyahat planınızı gösteren detaylar ( uçak bileti ve otel rezervasyonu)
  • Eğer bir tanıdığınızın yanında kalacaksanız, davetiye.
  • Güncel banka hesap dökümünüz ( son üç ayı kapsamalı ve yeteri miktarda para olmalı )
  • İş seyahati amacıyla gidenlerin şirketin resmi evraklarını da başvuruda yanında bulundurması gerekiyor.

Tel Aviv Ben Gurion Havalimanındaki Tabelalar / İsrail Gezimden

İsrail Vize Ücreti

İsrail Vizesi sanırım en dost canlısı olan 🙂 çünkü ücretsiz. Hiçbir şekilde bir başvuru ücreti yok içiniz rahat olsun. Siz yalnızca geziniz için gerekli bütçeyi oluşturun…

İsrail Vizesi Kaç Günlüktür ?

İsrail Vizeleri başvurunuz itibariyle 3 aylık bir sürede geçerli. Toplam kalış süresini Amerika benzeri bir prosedürle girişteki pasaport görevlisi belirliyor.

Eğer daha uzun bir süre kalmak isterseniz İsrail’deki bölgesel nüfus müdürlüklerinden bu işi halledebiliyorsunuz.

İsrail Vizesi Almanız Gereken Tel Aviv’den / İsrail Gezim

Aracı Firmalara Gerek Var mı ?

İsrail vizesine başvururken aracı firmaya ihtiyacınız yok, kolay bir başvuru ve birkaç günde vizeniz çıkacaktır.

İsrail vizesi konusunda sizin için işlemlerinizi halledecek firmalar da mevcut. Bu firmalar size yardımcı olabilir fakat işini doğru yapan bir kuruluş olduğuna emin olmalısınız.

Tel Aviv Şehri İle 🙂 İsrail’den

Yeşil Pasaporta İsrail Vizesi Gerekli mi ?

Yeşil pasaportlular bu konuda şanslı 🙂 Prosedürden muafsınız ! İsrail’e giderken resmi pasaportların vize almasına gerek yok. Fakat vizesiz bir ülkeye girerken dikkat edilmesi gerekenler aynı şekilde geçerli bir göz atın.

İsrail vizesi alma konusundaki yazım burada bitiyor 🙂 En kolay vizelerden biri olduğu için çok da uzatmadım. İsrail’e gitmek istiyorum diyenler için İsrail’e gidiş seçeneklerini listelediğim yazım buradadır.

İsrail’e gitmeden önceki diğer bir stresli konu da pasaport kontrolü ve ülkeye giriş. Genel pasaport kontrolü tüyolarıma bir göz atın ayrıca İsrail’e giriş ve pasaport kontrolünü de anlattığım gezi notlarımı kesinlikle okumalısınız, şimdilik bu kadar 🙂

Yazının Devamı: Tel Aviv, İsrail Gezi Notlarım

İlginizi Çekebilecek Yazılar

 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*