Görkemli günler! Bugün “Kabataş’a gitmek” konusundan bahsedeceğim, ya da üşenip arattığımız şekliyle “kabataş nasıl gidilir” ? Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Kabataş’a nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, hem de en hızlı ve rahat yolla gitmekten söz ediyorum.

Kabataş’a Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Anadolu yakasından geliyorsan ilk olarak vapur ve marmaray seçeneklerine yoğunlaşmalısın.

Avrupa yakasından Kabataş’a gidecekler metrobüs ve metro seçeneklerini düşünmeli. Şimdi genel hatları çizdikten sonra, kendine uygun olan yolu seç ve detaylı alt başlıkları oku!

Kabataş Nerededir?: Kabataş, Beşiktaş ile Karaköy arasında bulunan İstanbul’ün eski ve ünlü semtlerinden biri. Yazi içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Metro Beşiktaş bölgesinin kanayan yarası 🙂 Kabataş’tan geçen herhangi bir metro hattı bulunmuyor. Fakat yakın zaman sonra uzatılacak M7 metrosu ile Kabataş’tan Mecidiyeköy’e metroyla gitmek mümkün olacak.

Şimdilik metroyla Kabataş’a gitmek isteyenlere önerim ilk olarak M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna ulaşmaları. Sonrasında Taksim durağında inerek F2 füniküleri ile Kabataş’a gidebilirler.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Metrobüs İstanbul’un can damarlarından biri diyebiliriz, neredeyse boydan boya tüm ilçeleri geçiyor! Bu da demektir ki Metrobüs’le Kabataş’a da ulaşabilirsiniz.

Metrobüs’le Kabataş’a giderken Zeytinburnu istasyonunda inerek T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binip direkt olarak Kabataş’a gidebilirsiniz.

Ayrıca Metrobüs’ten Zincirlikuyu’da inip köprü üzerinden Beşiktaş’a giden otobüs ya da minibüslerle de Kabataş’a ulaşmanız mümkün.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Kabataş’a Nasıl Giderim?

Marmaray’la Kabataş’a gitmek için Sirkeci durağında inmeniz gerekiyor. Hangi yönden gelirseniz gelin durağınız Sirkeci!

Sirkeci Marmaray’dan T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binerek son durak Kabataş’a gidebilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

Tramvay İle Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Tramvay Kabataş’a gitmenin en mantıklı ve kolay yolu! Çünkü Kabataş’tan kalkan bir tramvay var o da T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı 🙂

Başta Bağcılar, Zeytinburnu ve Fatih’ten T1 tramvayı ile kolayca Kabataş’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu tramvaya Marmaray’dan Sirkeci, Metrobüsten de Zeytinburnu’nda aktarma yapabiliyorsunuz.

Füniküler İle Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Fünikülerle de Kabataş’a gitmek mümkün. F1 Kabataş-Taksim füniküleri ile Taksim’den birkaç dakika içerisinde Kabataş’a ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu füniküleri metro ile gelecekler de kullanabilir. İstanbul metroları ile önce M2 Taksim metrosuna geçin ve Taksim’den füniküler ile Kabataş’a ulaşın 🙂

Yürüyerek Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Kabataş, Beşiktaş’la Eminönü arasında o kadar keyifli bir noktada ki 🙂 bence buraya yürüyerek gitmeyi de düşünmelisiniz.

Özellikle Karaköy, Taksim ve Beşiktaş’tan Kabataş’a yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Bu rotada keyifli gezilecek yerler de bulacaksınız.

İETT Otobüsleri ile Kabataş’a Gidiş

Bu İstanbul trafiğinde artık otobüsle Kabataş’a gitmek gibi bi hata yapmazsınız diye düşünüyorum 🙂

Fakat ben Kabataş’a İETT otobüsleri ile gideceğim diyorsanız, Eminönü’den 26, Seyrantepe’den 27SE, Tarabyaüstü’nden 29C, Kağıthane’den 62, İstinye’den 22 ve Rumeli Hisarüstü’nden 43R numaralı otobüslerle Kabataş’a gidebilirsiniz.

Kabataş İDO İskelesi’ne Nasıl Gidilir?

Kabataş’ta İDO’nun Adalar ve çeşitli dış hatlara sefer yaptığı bir iskelesi de bulunuyor.

Kabataş İDO iskelesi tam olarak Kabataş merkezde yer alıyor ve bu yazıda yazdığım tüm Kabataş’a gidiş yolları aslında İDO İskelesi içinde geçerli.

Kabataş’a Araçla Yol Tarifi

Kabataş’a öncelikle araçla gitmenizi pek önermem 🙂 Çünkü burası araçla gitmek için de part etmek için de pek uygun bir bölge değil.

Kabataş’a araçla gidecekler her iki yakadan da Zincirlikuyu kavşağına gelip Beşiktaş yönüne saparak sahilden Kabataş’a ulaşabilir. Ayrıca Kabataş’a yol tarifi için haritayı da şurada paylaşıyorum.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Kabataş’a bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kabataş’a gidecekler için en mantıklı yol E-10 ya da Havabüs otobüsleri ile öncelikle Kadıköy’e gelmek ve oradan Kabataş vapurlarına binerek Kabataş’a ulaşmak olacak.

Bunun yanında MR-60 ile Pendik Marmaray’a gidip oradan Marmaray’la Sireci ve T1 tramvayı ile Kabataş’a da gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kabataş’a Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Kabataş’a gitmek için en hızlı ve mantıklı seçenek Havaist otobüsleri. Havalimanından çıkışta hemen görebileceğiniz bu otobüslerle Beşiktaş meydanına ulaşabilir sonrasında kısa bir yürüyüşle Kabataş’a gidebilirsiniz.

Yakın bir zaman sonra İstanbul Havalimanı’ndan Kabataş yakınlarına kadar tek bir metro ile de ulaşabileceksiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Esenler Otogar’dan Kabataş’a gidecekler ilk olarak otogardaki M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binip Aksaray’da inmeli. Aksaray’dan daT1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayına binerek kolayca Kabataş’a gidebilirsiniz.

Alibeyköy Cep Otogarı’ndan Kabataş’a gitmek için ise önce T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binin ve Alibeyköy istasyonundan M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna aktarma yapın. Son durakta inip hemen ilk otobüsle Kabataş’a gidebilirsiniz. Ayrıca yakında M7 metrosu Kabataş’a kadar uzanacak!

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Kabataş’a Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Beşiktaş’tan Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Kabataş’a gitmek için en mantıklı yol biraz tabana kuvvet 🙂 Sadece 15-20 dakika yürüyerek Kabataş’a gidebilirsiniz.

Bunun dışında Beşiktaş’tan Eminönü yönünde bineceğiniz çoğu otobüs sizi Kabataş’a kadar götürecek. Otobüs hatlarını yukarıda ilgili bölümde yazdım.

Taksim’den Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Taksim’den de Kabataş’a gitmek isteyenler olacaktır. Taksim ile Kabataş aslında birbirine oldukça yakın. Vakti olanlar bu rotaya yürüyebilir bile 🙂

“Ben yürüyemem Görkem” diyenler direkt olarak F1 Kabataş-Taksim fünikülerine binip birkaç dakika da Kabataş’a ulaşabilir.

Üsküdar ve Kadıköy’den Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Üsküdar ve Kadıköy’den Kabataş’a gidecekler bence direkt olarak vapur seçeneğini düşünmeli. Ya direkt olarak Kabataş’a ya da Karaköy ya da Beşiktaş’a vapurla geçerek kısa bir yürüyüş ardından Kabataş’a ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Eminönü’ne de vapurla geçip T1 tramvayı ile Kabataş’a gidebilirsiniz.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası

Eminönü ve Karaköy’den Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den Kabataş’a gitmek için en güzel yol yürümek 🙂 en hızlı yol ise T1 tramvayına atlamak ve birkaç dakika da Kabataş’a ulaşmak…

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Kabataş’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Anadolu Yakası’nın Maltepe, Kartal, Pendik gibi sahil ilçelerinden Kabataş’a gidecekler ise bence en yakın Marmaray durağına gitsin ve direkt olarak Sirkeci’ye ulaşsın.

Sirkeci’den de T1 tramvayı ile kolayca Kabataş’a gidilebilir.

Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy’den Kabataş’a Nasıl Gidilir?

Avrupa Yakası’nın batı noktaları Beylikdüzü, Avcılar ve Bakırköy gibi yerlerden Kabataş’a gidecekler Metrobüs’ü kullanabilir. Bu rotada Metrobüs’ten inecekleri durak Zeytinburnu! Ardından T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Kabataş’a ulaşabileceksiniz.

Kabataş’a Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Kabataş’a En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Kabataş’a en uygun ulaşım yolu tramvay ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Kabataş’a En Hızlı Nasıl Gidilir?: Kabataş’a ulaşımın en hızlı yolu tramvay seçeneklerini kullanmak olur.

Kabataş’a Gitmek Ne Kadar Sürer?: Kabataş’a ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Kabataş’ta Otopark Var mı?: Kabataş’ta ücretli otopark seçenekleri mevcut. Ben özel araçla gitmenizi hiç önermem 🙂

Bu şekilde Kabataş’a nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Kabataş’a nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.