Görkemli günler ! Bugün konumuz “Kadıköy’e gitmek” ya da ekleri koymaya üşenip arattığımız şekliyle “kadıköy nasıl gidilir” Böyle aratınca nedense hep wikipedik bilgiler ve Kadıköy yol tarifi siteleri çıkıyor karşımıza. Ama ben bugün sizlere Kadıköy’e gitmenin ciddi bir iş olduğunu anlatacağım 🙂

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden mezun ve 10 yılı aşkın Kadıköy’de yaşamış biri olarak ayrıca 50’den fazlada ülkedeki toplu taşıma tecrübelerim ile size Kadıköy’e en kolay, hızlı gidiş yolunu ve taktikleri anlatacağım !

Üzerine Şiirler, Şarkılar Yazılan Kadıköy İskelesi / Kadıköy İskelesine En Yakın Şair Kim ? Tabii ki Cemal Süreya 🙂

Kadıköy’e Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle Neredesin ? Eğer Anadolu yakasında oturuyorsan direkt Metro, Marmaray ve İETT seçeneklerine yoğunlaşmalısın.

Eğer İstanbul Avrupa yakasında oturuyorsan ve metrobüse yakınsan, marmaray çok tersteyse kesinlikle Metrobüs seçeneği ile Kadıköy’e git !

Avrupa yakasında metroya ya da marmaraya yakınsan direkt bu iki seçeneği düşün.

Eğer evin herhangi bir vapur iskelesine yakınsa (Beşiktaş, Fatih, Eminönü, Sarıyer) ve Avrupa yakasındaysan diğer seçenekleri unut ve vapura yoğunlaş 🙂

İşte Benim Güzel Okulum 🙂 Moda Caddesi Üzerinden / Kadıköy

Metro İle Kadıköy’e Nasıl Gidilir ?

Kadıköy merkeze giden tek metro M4 Kadıköy-Kartal-Pendik-Tavşantepe Metrosu’dur. Eğer işin Kadıköy Rıhtım’da ise ve Kadıköy sahil tarafında bulunmak istiyorsan metro çok işine yarayacak. Çünkü metro seni direkt vapur iskelesinin orada bırakıyor.

Kadıköy’e metro ile geleceksen Ayrılıkçeşmesi (marmaray ile ortak ) ve Uzunçayır (metrobüs ile ortak) istasyonlarından bu metroya aktarmaya yapabilirsin. Fakat buralardan aktarma yapmayı unut 🙂 Zaten hem marmaray hem metrobüs seni direkt Söğütlüçeşme’ye götürüyor, aktarma yapacağına oradan kolayca yürürsün 5 dakikada !

Kadıköy’e Giderken, Marmaray’dan Sonra Metro Avrupa Yakası’ndakiler İçin Biraz Unutuldu 🙂

Metrobüsle Kadıköy’e Nasıl Gidilir ?

Özellikle Avrupa Yakası’nın batı ilçelerinden geliyorsan ( Fatih, Zeytinburnu, Bahçelievler, Avcılar, Bakırköy ayrıca Beşiktaş ve Şişli de katılabilir ) metrobüs kesinlikle en hızlı Kadıköy ulaşımı sağlar !

Metrobüsle Kadıköy’e gitmenin en seri, hızlı yolu. Ama çok kalabalık 🙂 ve yorucu. Eğer azıcık vaktin varsa kendini herhangi bir aktarma ile marmaraya atabilirsin. Çok daha rahat gidersin.

Metrobüsün son istasyonu olan Söğütlüçeşme aslında Kadıköy’dür. İndikten sonra kalabalığı takip et ve boğayı gör 🙂

Burası da Kadıköy 🙂 / Caddebostan’da Akşam Yürüyüşüne Çıkmışım

Marmaray İle Kadıköy’e Nasıl Giderim ?

Evin herhangi bir Marmaray istasyonuna yakınsa başka hiçbirşeyi düşünmeden Kadıköy’e Marmaray ile git 🙂 Söğütlüçeşme istasyonu dışında bir yerde inmeye çalışma 🙂 Eğer Bağdat Caddesi’ne gitmek istiyorsan Suadiye’de inebilirsin.

Marmaray Kadıköy’e gitmenin en rahat ve ucuz yolu. Avrupa Yakası’nda oturanlar daha hızlı olmak için yakınsa metrobüse bakabilir.

Marmaray Yenikapı İstasyonun’dan Kadıköy Yönü

İETT Otobüs İle Kadıköy’e Gidiş

Eğer evin Kadıköy’e 3-5 kilometreden uzaksa otobüsleri unut ! Belki akşam 9-10’dan sonra bu mesafe 5-10’a çıkar. Artık Kadıköy gibi kalabalık bir yere otobüsle gitmeyi düşünmek tam bir hata 🙂

Tabii yaşlı ya da yürüyemeyecek biri varsa ona sözüm yok. Anadolu yakasındaki neredeyse tüm otobüsler zaten ya Kadıköy’e ya Üsküdar’a gider, numaraya gerek yok önüne bak Kadıköy yazana bin…

Çaysız Kadıköy Olmaz 🙂

Vapurla Kadıköy’e Nasıl Gidilir ?

Eğer boğaza yakın bir yerden Kadıköy’e gitmek istiyorsan, kesinlikle Vapur’u tercih etmelisin !

Eminönü ve Karaköy’den 15-20dk, Beşiktaş’tan da 25-30dk’da keyifli bir çay eşliğinde Kadıköy Rıhtım’da olursun. Vapur saatleri genelde akşam 9-10 gibi bitiyor ya da çok azalıyor. Vapurla Kadıköy’e gidecek ya da dönecekler saatlere dikkat etmeli.

Yine Vapurla Kadıköy’e Gidiyorum / Eminönü Kadıköy İskelesi

Araçla Kadıköy Yol Tarifi

Kadıköy’e özel araçla gitmek gibi bir hata yapmazsınız diye düşünüyorum 🙂

Ama bunu yapacaksanız, Avrupa yakasından geliyorsanız birinci köprüden düm düz gidin, hiç sapmayın, karşınızda Söğütlüçeşme… Anadolu yakasından gelenler de E-5 i sonuna kadar takip edip, Harem’e inmeden önce Kadıköy tabelasına saparsa kolayca ulaşabilir.

Kadıköy Özellikle Akşamları Bir Başka Oluyor 🙂

Sabiha Gökçen’den Kadıköy’e Nasıl Gidilir ?

Sabiha Gökçen’den Kadıköy’ birçok seçenek var biliyorum ama ben kafanızı karıştırmayacağım. Eğer çok yükünüz varsa direkt Havaş’a binin en rahat yolu bu.

Ama fazla yükünüz yoksa tek seçenek MR60 ile Pendik Marmaray’a 10 dk da gitmek, Oradan da Marmaray ile Kadıköy’e ulaşmak. Kendinizi en kolay raylı sisteme böyle atabilirsiniz. Bunun dışındaki yolları önermiyorum.

Kadıköy İskelesi’ndekİ Gizli Çay Bahçesinde Kuzenim Kutay İle Çay Keyfi 🙂 / Arkada Haydarpaşa

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kadıköy

Yeni havalimanından kadıköy’e birçok seçenek sayabilirsiniz ama en mantıklı olan direkt Havaist otobüsleri. Eğer yükünüz çoksa direkt Kadıköy hattına binebilirsiniz.

Benim yüküm az diyorsanız Zincirlikuyu’dan geçen Havaist’e binip oradan Metrobüs ile direkt olarak Kadıköy’e ulaşabilirsiniz.

Eğer spesifik noktalardan Kadıköy’e nasıl gidilir diyorsanız yorumlardan çekinmeden sorun 🙂 Ben keyifle yanıtlıyorum hem de sizin için en rahat ve hızlı olacak şekilde. Ayrıca ucuz 🙂 Söylemedim ama size saydığım seçenekler hep en uygun akbil kombinasyonları. Başka bir yazıda görüşmek üzere, sevgiler !

15 Yorum Yapılmış

 1. Merhaba Görkem .Herşeyi ne keyifli ne tatlı anlatmışsın.Emeklerin için çok teşekkürler.

 2. Ben İstanbul Fatih’te oturuyorum metro istasyonun orda emniyette buranın bile yabancisiyim nasıl gidebilirim Kadıköye

  • Merhabalar,

   Emniyet Fatih’ten metroya binerek Yenikapı’ya giderseniz oradan da Marmaray ile Söğütlüçeşme’ye ulaşabilirsiniz. Söğütlüçeşme den Kadıköy 5 dk yürüyerek

 3. Bağcılardan kadıköye nasıl gidebilirim
  Eminönü’ vapur seçeneğinden hariç

  • Merhabalar Defne Hanım,

   Bağcılardan tramvaya binip Zeytinburnu’nda inerek Metrobüse geçebilirsiniz. Metrobüsle de son durak Söğütlüçeşme’de inerseniz Kadıköy’desiniz

 4. Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler. Kadikoyden Watergarden a acaba en kolayi nasil gidebilirim?

  Ve kadikoyden Silivriye?

  Tesekkurler

 5. Kocaeli körfezden kadıköye nasıl gidebilirim en kolay ve hızlı şekilde şimdiden tskler

  • Merhabalar Nuray Hanım,

   Bence eviniz tren istasyonuna yakınsa ada ekspresi ile pendiğe geçip oradan da marmarayla gitmeniz en rahat yorulmayacağınız yol olacaktır. Bunun dışında hat 200 ile pendikten metroya da binebilirsiniz.

 6. Şuan beylikdüzü metrobösteyim vapuru kullanıp kadıköye gitmek istiyorum nerde inmeliyim ,

  • Merhabalar Ferhat Bey,

   Bence direkt söğütlüçeşmede inmeniz daha rahat olacaktır. Diğer türlü zeytinburnunda inip, oradan tramvayla eminönüne geçip sonra vapura binebilirsiniz biraz meşakkatli olabilir.

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.