Görkemli günler! Bugün “Kağıthane’ye gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “kağıthane nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep standart ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan biri olarak sizlere Kağıthane’ye nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Kağıthane’ye Nasıl Gidebilirim?

Öncelikle neredesin? Eğer Avrupa yakasından Kağıthane’ye gidiyorsan öncelikle metro ve iett otobüsü seçeneklerini düşünmelisin.

Anadolu yakasından Kağıthane’ye gidecekler marmaray, metrobüs ya da metro alternatiflerinden birini kullanmalı. Şimdi genel hatları çizdiysek, detaylara geçelim.

Kağıthane Nerededir?: Kağıthane, Beşiktaş ile Eyüp arasında bulunan İstanbul Avrupa yakasındaki bir ilçe. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Öncelikle Kağıthane’nin tam merkezinden geçen bir metro bulunuyor!

M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosu sayesinde İstanbul’un birçok noktasından raylı sistemlerle Kağıthane meydana ulaşmak mümkün.

Metro ile Kağıthane’ye gitmek için M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapmalısınız. M7 Kağıthane metrosuna geçmek için;

 • M2 Taksim-Hacıosman metrosundan Mecidiyeköy’de
 • T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayından Alibeyköy’de
 • T4 Mescid-i Salam-Edirnekapı-Topkapı tramvayından Kiptaş Venezia’da
 • M3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosundan da Mahmutbey’de inerek aktarma yapabilirsiniz. Bu şekilde Kağıthane’ye kolayca ulaşmanız mümkün.

Bu arada eğer işiniz Kağıthane merkezde değil de Kağıthane Sanayi ve Kağıthane Devlet Hastanesi tarafındaysa direkt olarak M2 Taksim-Hacıosman metrosunun Sanayi istasyonunda inerek de Kağıthane’ye gitmeniz mümkün.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir metrobüs durağına yakınsa metrobüsle de Kağıthane’ye gidebiliyorsunuz.

Kağıthane’ye gitmek için metrobüsten inmeniz gereken durak Mecidiyeköy!

Mecidiyeköy’de indikten sonra M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçerseniz birkaç durak sonra Kağıthane’ye ulaşmış olacaksınız.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Kağıthane’ye Nasıl Giderim?

Kağıthane ile marmaray birbirine biraz ters kalsa da, aktarma yaparak marmaray ile de Kağıthane’ye gidebiliyorsunuz.

Marmaray’la Kağıthane’ye giderken inmeniz gereken durak Yenikapı!

Yenikapı’dan M2 Taksim metrosuna geçip Mecidiyeköy’den bir aktarma daha yaparak M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna binmeniz gerekiyor. Sonrasında Kağıthane’e rahatça gitmiş olacaksınız.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Kağıthane’ye Gidiş

Ben Kağıthane’ye giderken otobüs kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum. Çünkü İstanbul’un merkezi ve sıkışık yerlerinden birinde yer aldığı için her daim trafiği olan bir ilçe.

Fakat yine de otobüsle Kağıthane’ye gidecekler için, çeşitli noktalardan otobüsle Kağıthane’ye nasıl gidebileeğinizi listelemek istiyorum;

Kağıthane’ye Giden İETT Otobüsleri

 1. Aksaray’dan 39Ç,
 2. Topkapı’dan 41ST,
 3. Eminönü’den 44B,46Ç
 4. Mecidiyeköy’den 48,
 5. Göktürk’ten 48,
 6. Taksim’den 48T, 48N,
 7. Seyrantepe’den 65A, 41ST,
 8. Ayazağa ve Yenikapı’dan 41Y
 9. Kavataş ve Beşiktaş’tan 62,63 numaralı otobüslerle Kağıthane’ye gidebilirsiniz.

Kağıthane’ye Araçla Yol Tarifi

Kağıthane’ye özel araçla gitmek oldukça yorucu bir iş olabilir 🙂 Çünkü Kağıthane tam olarak TEM, E5 ve Hasdal bağlantısının ortasında kaldığından oldukça karıştırılabilecek bir nokta.

Bu yüzden ben Kağıthane’ye araçla yol tarifi için size aşağıdaki haritamı paylaşıyorum;

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Kağıthane’ye bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kağıthane’ye gitmek için birçok farklı seçenek ortaya konulabilir. Benim size önerim öncelikle Sabiha Gökçen’den E-3 otobüsüne binerek 4. Levent Metro’ya gidin.

4. Levent metrodan da M2 metrosuna binip Mecidiyeköy’den M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçiş yaparsanız Kağıthane’ye gitmiş olacaksınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Kağıthane’ye Gidiş

İstanbul Havalimanı’ndan Kağıthane’ye gitmek için havalimanı terminalinin önünden kalkan Havaist-12 ya da Havaist-14 otobüslerine binebilirsiniz.

Bu iki otobüsten de Nurtepe Viyadük durağında inerseniz zaten Nurtepe’ye gelmiş olacaksınız. Sonrsında ister yürüyerek ister de bir durak M7 metrosuna binerek Kağıthane’ye gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Kağıthane’ye Nasıl Giderim?

Esenler Otogar’dan Kağıthane’ye gitmek isteyenler öncelikle otogardaki M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binip Yenikapı’ya kadar gitmeli.

Yenikapı’dan da M2 Taksim metrosuna aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşırsanız. Kağıthane’ye giden M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçebilirsiniz, yani Kağıthane’desiniz!

Alibeyköy Otogar’dan Kağıthane’ye gitmek çok daha kolay!

Alibeyköy Otogar’dan geçen T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayı ile bir durak giderek M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçerseniz birkaç durak sonra Kağıthane’ye ulaşmış olacaksınız.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Kağıthane’ye Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar ve Kadıköy’den Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Kağıthane’ye gidecekler kendilerine hangisi daha yakınsa marmaray ya da metrobüsü kullanarak Kağıthane’ye ulaşabilir. Metrobüsle gidecekler direkt Mecidiyeköy’de, marmarayla gidecekler de Yenikapı ve Mecidiyeköy’de aktarma yaparak Kağıthane’ye ulaşabilirler.

Kadıköy’den Kağıthane’ye gitmenin en mantıklı yolu hemen Söğütlüçeşme’ye yürümek ve metrobüse atlayarak 15 dakikada Mecidiyeköy’e ulaşmak. Mecidiyeköy’den de M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçiş yapıp birkaç dakika da Kağıthane’ye gidebilir.

Levent, Zincirlikuyu ve Beşiktaş’tan Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Kağıthane’ye 62 ve 63 numaralı otobüslerle aktarmasız olarak Kağıthane’ye gidebilirsiniz.

Levent ve Zincirlikuyu tarafından da yine önce M2 Taksim metrosuna binip Mecidiyeköy’den M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçerseniz Kağıthane’ye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca eğer Kağıthane meydana değil de Kağıthane Devlet Hastanesi tarafına gidecekseniz direkt M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosunun Sanayi istasyonunda inerek de Kağıthane’ye ulaşabilirsiniz.

Mecidiyeköy ve Taksim’den Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy’den Kağıthane’ye nasıl gidileceğini artık anlatmıyorum 🙂 Hemen M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna binin ve Kağıthane’ye ulaşın!

Taksim’den Kağıthane’ye giderken direkt olarak 48N, 48T otobüslerini kullanabilirsiniz. Eğer Sanayi tarafına gidiyorsanız hemen M2 metrosuna atlayın ve Sanayi durağında inin.

Eminönü’nden Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Kağıthane’ye gitmek için 44B,339B gibi otobüsleri kullanabilirsiniz.

Eğer trafiğe takılmak istemiyorsanız Eminönü Cibali’den T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayına binerek Alibeyköy’de inin ve sonrasında kolayca M7 Kağıthane metrosuna aktarma yapın derim.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasının sahil ilçelerinden Kağıthane’ye gitmek için en mantılı seçenek metro ya da marmarayı kullanmak olur kanımca.

M4 Kadıköy-Pendik metrosundan Uzunçayır’da, marmaraydan da Söğütlüçeşme’de inerek metrobüse geçebilir ve hızlıca Mecidiyeköy’e gidebilirsiniz.

Mecidiyeköy’den de M7 metrosu ile birkaç durak sonra Kağıthane’desiniz!

Şirinevler, Avcılar, Bakırköy’den Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının batı ilçelerinden Kağıthane’ye gidecekler hemen metrobüse binsin bence!

Metrobüsten de Mecidiyeköy’de inerek M7 Kağıthane metrosuna geçebilir ve Kağıthane’ye ulaşabilirsiniz.

Başakşehir’den Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Başakşehir’den Kağıthane’ye gidecekler bence ilk olarakM3 Başakşehir-İSTOÇ-Mahmutbey metrosuna binsin ve Mahmutbey’e kadar gitsin.

Mahmutbey’den de M7 Kağıthane metrosuna geçiş yaparsanız Kağıthane’ye metro ile rahatça ulaşmış olacaksınız.

Bağcılar’dan Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Bağcılar’dan Kağıthane’ye gitmek için bir sürü farklı yol yazılabilir. Bence en hızlı ve mantıklısı önce M1B metrosu ile bir durak Kirazlı’ya gidin ve M3 Başakşehir metrosuna aktarma yapın.

M3 Metrosundan da Mahmutbey’de inerek Kağıthane’ye giden M7 metrosuna geçebilir ve Kağıthane’ye ulaşabilirsiniz. Anlatımı zor dursa da aslında çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Tekstilkent, Mahmutbey, Yeşilpınar ve Kazım Karabekir’den Kağıthane’ye Ulaşım?

Tekstilkent, Mahmutbey, Yeşilpınar ve Kazım Karabekir’den Kağıthane’ye gideceklerin işi oldukça rahat 🙂 Bu semtlerden sadece M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna binerek Kağıthane’ye gidebilirsiniz.

Kağıthane Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Burada tarifini verdiğim yer Kağıthane’nin merkezi ve meydanı oluyor. Kağıthane büyük bir ilçe! Eğer Kağthane Devlet Hastanesi’ne gitmek istiyorsanız;

Herhangi bir metrodan aktarma ile M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna geçin ve Sanayi istasyonunda inin. Sonrasında 3-5 dakika yürüyerek hastaneye ulaşabileceksiniz.

Hasbahçe Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?

Hasbahçe Mesire Alanı’na gitmek isteyenler de olacaktır. Hasbahçe, Kağıthane’nin tam merkezinde yer aldığı için bu yazıdaki tüm tarifler ile Kağıthane’ye ulaştığınızda birkaç dakika yürüyerek Hasbahçe’ye ulaşmış olacaksınız.

Nurtepe’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane’nin bir başka noktası da Nurtepe!

Nurtepe için de aslında tüm bu tarifler geçerli. Tek fark Nurtepe’ye giderken
M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosunun Kağıthane durağında değil de Nurtepe istasyonunda inin. Bu şekilde Nurtepe’ye rahatça gitmiş olacaksınız.

Kağıthane’ye Toplu Taşımayla Ulaşımda & Sıkça Sorulanlar

Kağıthane’ye En Ucuz Ulaşım Yolu Hangisi?: Kağıthane’ye en uygun ulaşım yolu metro ya da raylı sistemlerle ulaşmak olacaktır. Bir tam akbil ya da gerekliyse 1-2 aktarma ücreti ile uygun şekilde gidebilirsiniz.

Kağıthane’ye En Hızlı Nasıl Gidilir?: Kağıthane’ye ulaşımın en hızlı yolu metro seçeneklerini kullanmak olur.

Kağıthane’ye Gitmek Ne Kadar Sürer?: Kağıthane’ye ulaşım bulunduğunuz yere göre değişmekle beraber ortalama 20dk ile 1.5 saat aralığında sürecektir.

Kağıthane’de Otopark Var mı?: Kağıthane’de ücretli ve ücretsiz otopark seçenekleri mevcut. Ben özel araçla gitmenizi hiç önermem 🙂

Bu şekilde Kağıthane’ye nasıl gidileceğini anlattığım yazım bitiyor. Eğer özel bir noktadan Kağıthane’ye nasıl gidileceğini merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bana sorun 🙂 size özel hemen yanıtlıyorum, herkese sevgiler ?

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.