Görkemli günler! Bugün “Kozyatağı’na gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “kozyatağı nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere Kozyatağı’na nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Kozyatağı’na Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Anadolu yakasından Kozyatağı’na gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve iett otobüslerini kullanmayı düşünmelisin.

Avrupa yakasından Kozyatağı’na gitmek isteyenler ise metro, metrobüs ve marmaray gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Kozyatağı’na ulaş 🙂

Kozyatağı Nerededir?: Kozyatağı; Bostancı, Erenköy ve Sahrayıcedit semtleri arasında bulunan Kadıköy’ün bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metro İle Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Bence Kozyatağı’na giderken tercih etmeniz gereken ilk ulaşım yolu kesinlikle metro olmalı! Çünkü M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosunun tam olarak Kozyatağı’nda bir istasyonu var 🙂 Bu da demekir ki Kozyatağı’na oldukça hızlı ve rahat bir şekilde metro ile ulaşabilirsiniz.

Kozyatağı’ndan geçen M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna marmaraydan Ayrılıkçeşme ve metrobüsten de Uzunçayır istasyonlarında aktarma yaparak Kozyatağı’na ulaşabilirsiniz.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Metrobüsle Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Eğer herhangi bir metrobüs durağına yakınsanız Kozyatağı’na giderken metrobüsü de kullanarak hızlı bi biçimde buraya ulaşabilirsiniz.

Metrobüsle Kozyatağı’na giderken inmeniz gereken durak Uzunçayır! Uzunçayır’da indikten sonra da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binerek 10 dakika içinde Kozyatağı’na ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Marmaray İle Kozyatağı’na Nasıl Giderim?

Marmaray İstanbul’un en temel ulaşım araçlarından biri. Eğer marmarayın istasyonlarından birine yakınsanız direkt olarak Kozyatağı’na kolayca gidebilirsiniz.

Hangi yönden gelirseniz gelin marmarayın Ayrılıkçeşme durağında inin ve M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna aktarma yapın. Sonrasında 3-5 durak sonra Kozyatağı’na ulaşabileceksiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Kozyatağı’na Gidiş

Kozyatağı genellikle Anadolu yakasının trafiği sıkışık bir bölgesi olduğundan otobüsle gitmenizi pek tavsiye etmem. Metro gibi bir seçeneğiniz varken bence başka yolu düşünmeyin 🙂 Ben yine de Kozyatağı’na otobüsle gitmek isteyenler için otobüs hatlarını listeliyorum;

Kozyatağı’na Giden İETT Otobüsleri

  • Ataşehir’den 8K, 19E,
  • Harem’den 11T,16A,
  • Çekmeköy’den 14CE,
  • Kadıköy’den 14ŞB,14ÇK,19EK,19ES,19K,
  • Sultanbeyli ve Samandıra’dan 320A,
  • Üsküdar’dan 16A,
  • 4. Levent Metro’dan 129L,
  • Fındıklı’dan 16FK, numaralı otobüslerle Kozyatağı’na gidebilirsiniz. Ayrıca Anadolu yakası E-5 üzerinde giden Tuzla’dan Kadıköy’e kadar bir sürü otobüs hattı da Kozyatağı’ndan geçiyor. Ama bence o rotadaysanız metroyu kullanın!

Kozyatağı’na Araçla Yol Tarifi

Kozyatağı’na giderken ilk olarak toplu taşıma kullanmanızı öneririm 🙂 Ama ben özel arabamla gideceğim diyorsanız tarif şöyle;

İlk olarak nerede gelirseniz gelin E-5’e çıkın ve Yenisahra-Bostancı arasındaki bölüm Kozyatağı oluyor. Eğer Kozyatağı mahallesine gitmek istiyorsanız da ister Bostancı’dan ister de Kozyatağı sapağından ulaşabilirsiniz. (sahil tarafına dönmeniz gerekli) Şimdi ben sizler için Kozyatağı’na araçla yol tarifi haritamı paylaşıyorum.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Kozyatağı’na bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Sabiha Gökçen’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kozyatağı’na giderken en mantıklı yol 16S ya da E-10 numaralı otobüslere binerek aktarmasız olarak Kozyatağı’na gitmek olur. Size tavsiyem bu otobüslerden Pendik Metro’da inin ve kalan yola M4 metrosu ile devam edin ki trafiğe takılmayın 🙂

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Kozyatağı’na Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan Kozyatağı’na gitmek için direkt olarak Havaist-9 otobüsüne binerek Yenisahra’ya ulaşabilirsiniz. Yenisahra’dan da 1 durak metro ile Kozyatağı’na gitmek oldukça kolay.

Trafiğe takılmak istemeyenler Havaist 14b ile önce Levent metroya gidip oradan metro + metrobüs + metro yaparak da Kozyatağı’na ulaşabilir.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Otogar’dan Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Esenler Otogar’dan Kozyatağı’na gidecekler öncelikle hemen M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binsin ve Yenikapı’ya kadar gitsin! Yenikapı’dan da marmaray ile Ayrılıkçeşme’ye geçip sonra da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binerek Kozyatağı’na ulaşabilirsiniz.

Alibeyköy Otogar’dan Kozyatağı’na gidecekler ise önce tramvay ile M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna geçsin. Bu metronun Mecidiyeköy istasyonundan metrobüse geçebilir ve sonrasında Uzunçayır’dan M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna aktarma yaparak Kozyatağı’na gidebilirsiniz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Kozyatağı’na Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar’dan Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Kozyatağı’na gitmenin en mantıklı yolu eskiden sahilden 16A gibi bir otobüse binmekti 🙂 Fakat artık devir değişti! Bence önce marmaraya binip Ayrılıkçeşme’ye geçin sonra da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binerek Kozyatağı’na ulaşın!

Kadıköy’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den neredeyse her otobüs Kozyatağı’na gidiyor! Ama sız Kadıköy’den kalkan M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binin ve 15 dakika da Kozyatağı’na ulaşın 🙂

Bostancı ve Caddebostan’dan Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Bostancı ve Caddebostan tarafından Kozyatağı biraz terste kalıyor. Çünkü sahilden E-5 yönüne doğru çıkmalısınız. Bu rotada en mantıklı yol önce marmaray ile Ayrılıkçeşme’ye gitmek sonra da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosu ile Kozyatağı’na ulaşmak.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Göztepe, Acıbadem, Yenisahra’dan Kozyatağı’na Nasıl Giderim?

Göztepe, Acıbadem ve Yenisahra gibi noktalar zaten M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosu üzerinde bulunduğundan buralardan sadece tek bir metro ile Kozyatağı’na gidebilirsiniz.

Beykoz ve Beylerbeyi’nden Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Beykoz ve Beylerbeyi gibi noktalardan Kozyatağı’na giderken önce 15,15F gibi otobüslerle Kadıköy ya da Üsküdar’a geçin derim. Sonrasında da direkt metro ya da marmaray + metro ile Kozyatağı’na gidebilirsiniz.

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Maltepe, Kartal, Pendik gibi noktalardan direkt olarak M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosu ile Kozyatağı’na gidebiliyorsunuz, bu kadar basit 🙂

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den Kozyatağı’na Ulaşım

Ümraniye, Sancaktepe ve Ataşehir’den Kozyatağı’na giderken en mantıklı yol otobüsleri kullanmak. Ataşehir’den 8K, 19E gibi otobüslerle 20-30 dakikada Kozyatağı’na gidebilirsiniz.

Ümraniye ve Sancaktepe’den isteyenler M5 metrosu ile Üsküdar’a geçip oradan marmaray + metro da yapabilir.

Beşiktaş’tan Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Kozyatağı’na giderken bence en mantıklı yol önce motor ya da vapurla Kadıköy’e geçmek ve M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna binerek Kozyatağı’na gitmek olur!

Taksim ve Mecidiyeköy’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Taksim ve Mecidiyeköy’den Kozyatağı’na giderken önce M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek Yenikapı’ya gitmenizi öneririm. Yenikapı’dan da marmaray ile Ayrılıkçeşme ve sonrasında M4 metrosu ile Kozyatağı!

Eminönü ve Karaköy’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den Kozyatağı’na giderken hiç düşünmeyin ve direkt olarak vapurla Kadıköy’e geçin 🙂 Sonrası malum metro…

Eyüp Sultan’dan Kozyatağı’na Nasıl Giderim?

Eyüp’ten Kozyatağı’na giderken bence öncelikle T5 Alibeyköy Cep Otogarı-Eyüp-Balat tramvayı ile Eminönü’ne kadar gidin. Sonrasında da vapur + M4 metrosu sizi Kozyatağı’na ulaştıracak.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Kozyatağı’na gitmek isteyenlere önerim önce T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Sirkeci’ye gidin ve oradan marmaray’a binerek Ayrılıkçeşme’ye ulaşın. Ayrılıkçeşme’den de M4 metrosu ile 10 dakika da Kozyatağı’na ulaşabilirsiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi noktalardan direkt olarak metrobüse binerseniz Uzunçayır’a kadar gidersiniz ? Sonrasında da M4 Kadıköy-Kartal-Pendik metrosuna geçip Kozyatağı’na gidebilirsiniz.

Bakırköy’den ise Kozyatağı’na giderken bence marmaraya binin ve Ayrılıkçeşme’den M4 metrosuna geçin. Birkaç durak sonrası Kozyatağı!

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Kozyatağı’na Nasıl Gidilir?

Bağcılar tarafından Kozyatağı’na giderken de size önerim öncelikle M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosu ile Yenikapı’ya gidin ve marmaraya binerek Ayrılıkçeşme’ye ulaşın. Ayrılıkçeşme’den de tek bir metroyla Kozyatağı’na gidebildiğinizi artık biliyorsunuz ?

Artık Kozyatağı’na nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Kozyatağı’na nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Bu Yazıları da Okumalısınız

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.