CouchSurfing: Yurtdışında Ücretsiz Konaklama Rehberi

CouchSurfing / Öne Çıkanlar / Seyahat Rehberi

CouchSurfing: Yurtdışında Ücretsiz Konaklama Rehberi


Sitede yurtdışında kalacak yer ayarlamayla ilgili başka bir yazım daha bulunuyor. Bugünkü konumuz ise yurtdışında nasıl hiç para vermeden kalabiliriz ?


Evet yanlış duymadınız hiçbir ücret ödemeden de yurtdışında kalmak mümkün !

Öncelikle Couchsurfing Nedir ?

CouchSurfing 2004 yılında kurulmuş olan bir internet sitesi. Bu sitede dünyanın dört bir yanındaki misafirperver insanlar ziyaretçilerine ücretsiz olarak kapılarını açıyor.

Yapmanız gereken tek şey couchsurfing.com üzerinden siteye üye olup profil oluşturmanız. Profil oluşturma işlemini ayrıntılı olarak yapmanız gerekiyor. Kendinizden, fikirlerinizden ve belki de hayallerinizden bahsederek tam anlamıyla kişiliğinizi yansıtıyorsunuz !

Ardından seyahat etmek istediğiniz yer için önceden tarihlerinizi belirterek, kalmak için bir yer aradığınızı sisteme girmeniz gerekiyor. Sonrasında sistemdeki kişilere size ulaşabilir  veya siz bu kişileri listeden bulabilirsiniz.

Tabi buradaki en önemli soru işareti kalacağınız kişiyi seçmekte. Sitede bu konuda doğrulanmış hesaplar ve hesaplarda yorumlar, puanlar bulunuyor. Güvenlik konusu için ise ayrı bir yazım bulunuyor oradan ayrıntılar bulabilirsiniz.


Bu sistemin en güzel tarafı gittiğiniz yerin kültürünü daha iyi özümseyebiliyorsunuz veya başka bir deyişle birkaç gün olsun oralı gibi yaşıyorsunuz !

CouchSurfing’in Kelime Anlamı Olan “Kanepe”

Ben CouchSurfing’i seyahat tarzım olarak çok sık kullanan biri değilim. Çünkü kendi yaşam koşullarımdan ötürü fazla uzun süre yaratamıyorum genellikle. Kısa seyahatlerde ve birden fazla destinasyona gittiğiniz zaman pek de kullanışlı olmuyor açıkcası. Hosteller bu tarz için daha iyi bir alternatif .

Bu demek değil ki bu sistemi hiç kullanmadım. 2015 yazındaki Paris seyahatimde birkaç gün de olsa “Parisien” olarak tanımlayabileceğiniz biz dergi yazarının evinde kaldım ve harika deneyimler elde ettim Fransız Kültürü hakkında.

Ayrıca bu sistem üzerinden gezginleri misafir edebileceğinizi belirterek yurtdışından ülkemize gelen turistlere de ücretsiz konaklama sağlayabilirsiniz. Bu sayede evinizde yurtdışı deneyimi yaşamanız mümkün.

Son olarak şu sözle bitirmek istiyorum; ucuz ve ekonomik planlanan seyahatler daima daha eğlenceli ve maceralı unutulmaz anılar yaratacaktır !

İlginizi Çekebilecek Yazılar

 İnstagram'da Serüvenime Ortak Olun !

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*