Görkemli günler! Bugün “Altunizade’ye gitmek” isteyenlere yardımcı olacağım ya da üşenip “altunizade nasıl gidilir” ? diye aratanlara önerilerim olacak. Bu tarz aramalarda hep benzer ansiklopedik bilgiler çıkıyor biliyorum.

Burası Görkemliyollar! 10 yılı aşkın süredir İstanbul’da yaşayan ve 55’ten fazla ülkeye gitmiş deneyimli bir gezgin 🙂 olarak sizlere Altunizade’ye nasıl gidileceğini bireysel tecrübelerimle anlatacağım, genellikle sizi trafikten kaçıracak hızlı ve kolay yollar önereceğim, başlayalım!

Altunizade’ye Nasıl Gidebilirim?

İlk olarak nerede olduğunu bilmem gerekiyor! Eğer Anadolu yakasından Altunizade’ye gideceksen bana kalırsa öncelikle metro ve metrobüs kullanmayı düşünmelisin.

Avrupa yakasından Altunizade’ye gitmek isteyenler ise metro, metrobüs ve marmaray gibi toplu taşıma seçeneklerine yoğunlaşmalı. Şimdi genel hatları belirlediğimize göre ayrıntılı olarak ulaşım rehberimize başlayalım! Sana uyan alt başlığı bul ve Altunizade’ye ulaş 🙂

Altunizade Nerededir?: Altunizade, Bağlarbaşı ile Kısıklı arasında bulunan Üsküdar’ın bilinen bir semti. Yazı içerisindeki haritadan tam konumu görebilirsiniz.

Metrobüsle Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Altunizade’ye ulaşımın bence en kolay yolu kısaca metrobüs 🙂 İstanbul’un neresinde olursanız olun, size en yakın metrobüs durağına gidin ve kısa sürede Altunizade’ye ulaşın!

Özellikle Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler gibi Avrupa yakasınında uzak ilçelerinden Altunizade’ye gideceklere önerim kesinlikle metrobüs. Mecidiyeköy, Zeytinburnu ve Söğütlüçeşme gibi noktalardan metrobüse aktarma yaparak da Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Metrobüs Durakları (büyütmek için resim üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Metrobüs Durakları Haritası

Metro İle Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Altunizade’ye ulaşımın bir diğer yolu da şüphesiz ki metro!

M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosunun bir durağı da Altunizade’den geçiyor. Yani eğer bu hat üzerinde bir yerden geliyorsanız sadece M5 metrosu ile Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman ve M4 Kadıköy-Kartal-Pendik gibi metrolardan da metrobüse aktarma yaparak Altunizade’ye gitmeniz mümkün.

Not: İstanbul Toplu Taşıma & Raylı Sistemler Haritası’nı yazı sonunda paylaşıyorum, metro aktarma seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Marmaray İle Altunizade’ye Nasıl Giderim?

Eğer bulunduğunuz yer herhangi bir Marmaray durağına yakınsa Altunizade’ye ulaşımda marmarayı da kullanabilirsiniz.

Altunizade’ye giderken marmaraydan inmeniz gereken durak Üsküdar ya da Söğütlüçeşme. Bu iki duraktan sırasıyla M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna ve metrobüse aktarma yaparak Altunizade’ye gidebilirsiniz.

Marmaray Durakları Listesi (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

Marmaray Durakları Listesi / Yanlarında Referans Alabileceğiniz İlk ve Son Sefer Saatleri Yazıyor ( sefer saatleri sadece fikir vermesi için )

İETT Otobüsleri ile Altunizade’ye Gidiş

Altunizade gibi raylı sistem ulaşımlarının olduğu bir noktaya otobüsle gitmenizi hiç ama hiç önermem 🙂 Ama yinede otobüsle Altunizade’ye gitmek isteyenler için otobüs hatlarını kısaca listeliyorum

Altunizade’ye Giden İETT Otobüsleri

  • Bostancı’dan 2,
  • Harem’den 2,
  • Üsküdar’dan 9,11BE,11C,11K,11L…
  • Ataşehir’den 13,
  • Ümraniye’den 14,
  • Kadıköy’den 14D, 14F, 14R, 14Y
  • Kavacık’tan 14M,
  • Şile ve Ağva’dan 139A,
  • Beykoz’dan 15F,
  • Ayrılıkçeşme Marmaray’dan MR9 numaralı otobüslerle Altunizade’ye gidebilirsiniz 🙂

Altunizade’ye Araçla Yol Tarifi

Altunizade’ye özel aracıyla gidecekler için kısa bir yol tarifi de paylaşmak istiyorum. Öncelikle Altunizade’ye giderken her iki yakadan da birinci köprü yoluna girmelisiniz.

Anadolu yakasından gelirken köprüden önce son çıkış Altunizade’dir 🙂 Avrupa yakasından gelenler de köprüden hemen sonra Altunizade kavşağına ulaşabilir.

Not: Sağ üst köşedeki büyütme ikonuna tıklayarak telefonunuza indirebilir ve detaylı inceleyebilirsiniz. Altunizade’ye bulunduğunuz yerden yol tarifi almak için buraya tıklayın.

Otogar’dan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Esenler Otogar’dan Altunizade’ye gitmek için M1B Yenikapı-Otogar-Bağcılar-Kirazlı metro hattına binmenizi öneririm. Bu hattın son durağı olan Yenikapı’dan marmaraya geçebilir ve iki durak sonra Üsküdar’a ulaşabilirsiniz. Üsküdar’dan da M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosu ile Altunizade’ye ulaşmanız oldukça kolay olacak.

Alibeyköy Otogar’dan ise öncelikle tramvaya binip M7 Mecidiyeköy-Kağıthane-Mahmutbey metrosuna aktarma yapmalısınız. Mecidiyeköy’den de metrobüse binerseniz kolayca Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Esenler otogar ulaşım rehberi, Alibeyköy otogara nasıl gidilir? ve Harem’e gidiş seçenekleri yazıma bakarak ayrıntılı gidiş yollarını öğrenebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Altunizade’ye gitmek için en mantıklı seçenek hemen en yakın zamanda kalkan E-10 otobüsüne binmeniz olacak bence.

E-10’dan da Uzunçayır’da inerseniz metrobüsle iki durak sonra Altunizade’de olacaksınız. Bu rotada ortalama bir saatte Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Altunizade’ye giderken direkt otobüs seçenekleri de olabilir ama bence trafiğe en az yakalanacağınız rota öncelikle H-2 otobüsüyle Mecidiyeköy’e gitmek olacaktır. Mecidiyeköy’den de metrobüse binerek aktarmasız şekilde, hızlıca Altunizade’ye gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na ulaşım rehberi yazıma bakarak ayrıntılı seçenekleri öğrenebilirsiniz.

Semt Semt Altunizade’ye Ulaşım & Öneriler

Semt Semt Toplu Taşıma İle Tarif! / Burgazada Gezimden

Üsküdar’dan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Üsküdar sahilden Altunizade’ye gitmek için en mantıklı yol M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna binmek olacak bence. Bu rotayı sadece 10 dakikad alarak Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Altunizade’ye giderken bence öncelikle Söğütlüçeşme’ye yürüyün ve metrobüse atlayın!  Metrobüsle Altunizade’ye 10 dakika da hızlıca ulaşabileceksiniz, tavsiye ederim 🙂

Beykoz, Çengelköy ve Beylerbeyi’nden Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Beykoz, Çengelköy gibi noktalardan Altunizade’ye giderken 15F numaralı otobüse binmenizi öneririm. Keyifli bir manzara ile Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı İstanbul Raylı Sistemler & Metro Haritası (büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

İstanbul Toplu Taşıma ve Metro Haritası @İBB

Maltepe, Kartal, Pendik’ten Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Anadolu yakası sahil ilçelerinden, hatta Tuzla ve Gebze’ye kadar noktalarından Altunizade’ye giderken en mantıklı yol marmarayı kullanmak olur.

Marmaraya binin ve direkt olarak Söğütlüçeşme’ye gidin. Buradan da metrobüse aktarma yaparak Altunizade’ye ulaşabileceksiniz.

Bostancı, Bağdat Caddesi, Erenköy ve Göztepe’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Kadıköy’ün sahil semtlerinden Altunizade’ye giderken de en mantıklı yol bence marmarayı kullanmak. Bostancı, Erenköy, Göztepe gibi noktalardan marmaraya binerseniz 10-15 dakikada Söğütlüçeşme’ye ve metrobüse ulaşabileceksiniz. Sonrasını biliyorsunuz 🙂 metrobüs kısmında!

Ümraniye ve Sancaktepe’den Altunizade’ye Ulaşım

Ümraniye ve Sancaktepe’den tek vasıta olarak M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosu ile trafiksiz bir biçimde Altunizade’ye ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş’tan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan Altunizade’ye gitmenin birçok farklı yolu sayılabilir. Bence en mantıklısı önce 10 dakikada motor ya da vapurla Üsküdar’a geçmek ve sonrasında M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosuna binerek Altunizade’ye ulaşmak.

Taksim ve Mecidiyeköy’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Taksim’den M2 Yenikapı-Taksim-Hacıosman metrosuna binerek kolayca Mecidiyeköy’e ulaşabiliyorsunuz. Mecidiyeköy’den de Altunizade’ye giderken metrobüse binmek yeterli!

Eminönü ve Karaköy’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Eminönü ve Karaköy’den Altunizade’ye gidecek hemen bir Üsküdar vapuruna binsin derim 🙂 Sonrasında da M5 Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe metrosu ile kolayca Altunizade’ye gidebilirsiniz.

Fatih ve Zeytinburnu’ndan Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu’ndan metrobüse binerseniz tek vasıta olarak Altunizade’ye gidebilirsiniz. Fatih tarafından Altunizade’ye gidecekler de öncelikle T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Zeytinburnu’na gidip oradan metrobüsle Altunizade’ye ulaşabilir.

İkinci bir seçenek olarak T1 Kabataş-Eminönü-Bağcılar tramvayı ile Sirkeci’ye gidip. Oradan marmaray + metro da yapabilirsiniz.

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü ve Bakırköy’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi noktalardan direkt olarak metrobüse binerseniz Altunizade’ye gidersiniz 🙂 Bu kadar!

Bakırköy’den ise Altunizade’ye giderken bence marmaraya binin ve Üsküdar’dan da M5 metrosuna geçin. Birkaç durak sonrası Altunizade 🙂

Bağcılar, Kirazlı ve Esenler’den Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

Bağcılar tarafından Altunizade’ye giderken de size önerim öncelikle M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosu ile Yenikapı’ya gidin ve marmaraya binerek Üsküdar’a ulaşın. Üsküdar’dan tek bir metroyla Altunizade’ye gidebildiğinizi artık biliyorsunuz 🙂

Artık Altunizade’ye nasıl gidileceğini biliyorsunuz 🙂 Eğer özel bir noktadan Altunizade’ye nasıl gidileceğini merak ediyorsanız, çekinmeden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz! size özel hemen yanıtlıyorum, herkese Görkemli yollar 🙂

Şimdi Sorun, Görkem En Geç Birkaç Saate Yanıtlasın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.